Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Xbox Game Pass Nedir?

Xbox Game Pass Nedir?

Xbox Game Pass; Xbox Series XS, Xbox One konsolları ve Windows 10 isimli işletim sisteminin yanı sıra Xbox Cloud Gaming aracılığıyla Android ve iOS cihazlarıyla kullanım için Microsoft şirketi tarafından sunulan bir video oyunu abonelik hizmetidir. Xbox Game Pass oyunları ise son günlerde hepimizin gözdesi oyunlar oldu.

Xbox Game Pass, kullanıcılara tek bir aylık abonelik fiyatı karşılığında Xbox Live Gold ve EA Play dahil olmak üzere çeşitli oyun dağıtımcılarından ve diğer özel hizmetlerden oluşan, dönüşümlü bir oyun kataloğuna erişim sağlar. Hizmet, 1 Haziran 2017 tarihinde başlatıldı, Xbox Live Gold sisteminin aboneleri ise 24 Mayıs 2017 tarihinde öncelikli erişime kavuştu. Xbox Game Pass Ultimate sisteminin aboneleri de 15 Eylül 2020 tarihinden bu yana Xbox Cloud Gaming sistemine erişebilir hale getirildi.

Xbox Game Pass, tam olarak nasıl işliyor?

Xbox Game Pass, Xbox One konsolunda yer alan mevcut EA Play isimli aboneliğine ve Sony tarafından sunulan PlayStation Now hizmetine benzer. Abonelik kataloğu, zaman zaman kataloğa eklenen ve bazen katalogdan çıkarılan oyunlarla birlikte, piyasaya sürüldüğünde 100'den fazla oyun içerir. Xbox Game Pass, oyuncunun tam oyunu konsola indirmesine izin verir; EA Play isimli abonelikten farklı olarak Xbox Game Pass; Bandai Namco, Capcom, WB Games, 2K Games gibi çok çeşitli oyun dağıtımcılarından oyunlar ve Xbox Game Studios cephesinden birinci parti oyunlar sunar. Bahsi geçen bu abonelik sistemi ayrıca oyunculara normalde satın almayacakları oyunları denemeleri için bir yol sağlar.

xbox game pass oyunları

Oyun kataloğu; PC, Xbox Series XS ve Xbox One için belirli oyunların yanı sıra geriye dönük uyumlu olduğu belirli olan Xbox 360 ve Xbox oyunlarını içerir. Bir oyuncunun indirebileceği ve konsollarına yükleyebileceği oyun sayısında, konsolda kullanılabilen depolama alanı miktarı dışında bir sınırlama yoktur. Bir oyun, katalogda kaldığı sürece, aboneler tarafından sınırsızca indirilebilir ve oynanabilir. Oyuncular, katalogdaki oyunları %20 indirimle ve bu oyunlarla ilgili her türlü eklenti içeriğini %10 indirimle satın alabilirler. İndirimli fiyat yalnızca oyun, katalogdayken geçerlidir ve yalnızca belirli oyun içindir. Katalogdaki oyunlar, konsol çevrimdışıyken oynanabilir, ancak etkin bir aboneliği doğrulamak için konsolun yeniden internete bağlanması gerekir.

xbox game pass

Oyun, katalogdan kaldırılırsa veya oyuncu aboneliğini sona erdirirse, oyuncu oyunu satın alana veya aboneliğini yenileyene kadar erişim askıya alınır, ancak oyun içi ilerlemeleri bu arada kaydedilir. Oyun, bir Xbox 360 oyunuysa geriye dönük uyumlu olacaktır ve Xbox Series XS veya Xbox One konsollarında kullanılabilir; oyuncu, satın almayı seçmedikçe Xbox 360 konsoluna indirilemez. Xbox Game Pass; Arjantin, Avustralya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Slovakya, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri içerisinde bulunur.

En Gözde Xbox Game Pass Oyunları

The Elder Scrolls V Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
99,00
den başlayan fiyatlarla

Fallout 4

Fallout 4
Fallout 4
109,00
den başlayan fiyatlarla

Sea of Thieves

Sea of Thieves
Sea of Thieves
61,00
den başlayan fiyatlarla

DOOM Serisi

DOOM Eternal
79,60
den başlayan fiyatlarla
DOOM
84,89
den başlayan fiyatlarla