Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Diablo IV Sorcerer Rehberi

Diablo IV Sorcerer Rehberi

Karanlık ve kanlı atmosferde geçen her zindanı cehennemin bir katıymış gibi hissettiren bir oyun arıyorsanız Diablo IV sizin için tasarlanmış demektir.

Diablo IV karakterine seviye atlattığın, yeteneklerini geliştirdiğin, ekipman düşürdüğün ve daha güçlü silahlarla düşmanlara daha fazla hasar verdiğin bir aksiyon rol yapma ve hack and slash oyunudur. Diablo IV çeşitli güçlere ve yeteneklere sahip 5 sınıfa sahiptir. Bu sınıflardan biri de elementleri kontrol eden Büyücü (Sorcerer) sınıfıdır. Oyun tamamen Türkçe olduğu için bu rehberde de yeteneklerin ve terimlerin Türkçeleri kullanılacaktır. Sorcerer sınıfına dair aklınızdaki bütün soruları bu rehberimizde yanıtlıyoruz. 

Diablo 4
Diablo 4
1.419,00
den başlayan fiyatlarla

Sorcerer Sınıfı Genel Bilgiler ve Yetenekler

Büyücü (Sorcerer) Nasıl Oynanır?

Büyücü sınıfı silah olarak asa kullanan ve elementleri manipüle ederek düşmanlara hasar veren bir sınıftır. Uzak mesafeden element yeteneklerinizle düşmanlara hasar vermeniz gerekir. Büyücü sınıfı yeteneklerini aktifleştirmek için mana kullanır, bu sebeple Büyücü sınıfı oynarken mana yönetimini öğrenmelisiniz.

Büyücü sınıfı kırılgan olduğu için düşmanlarla iç içe girdiğinizde bir anda ölebilirsiniz. Bu sebeple düşmanlarla aranıza mesafe koymayı ve kitle kontrol yeteneklerinizi kullanmayı unutmayın. Sorcerer oyuncusu olarak son tavsiyem de hangi elementi kullanıyor olursanız olun yıldırım yeteneklerinden olan Işınlan yeteneğini alın. Bu yetenek ile kalabalık düşman gruplarından kaçabilir ve düşmanların alan saldırılarından kaçınabilirsiniz.

sorcerer yetenekleri diablo 4

Ateş Yetenekleri

Büyücü sınıfı alan etkili saldırılara sahip ateş elementini kontrol edebilir. Düşmanlara meteor fırlatmak istiyorsanız ya da onları yakarak ölümlerini izlemek istiyorsanız ateş yeteneklerini geliştirebilirsiniz. Ateş yetenekleri zamana bağlı hasar verdiği için burst hasar dediğimiz ani hasar alanında iyi değildir. Ateş büyüleri kalabalık düşman gruplarını öldürmek için kullanışlıdır.

Büyücü sınıfıyla oynarken kullanabileceğiniz en iyi ateş büyüleri şunlardır;

Meteor

Ustalık yeteneklerinden biri olan meteor çarpınca hasar veren ve sonraki üç saniye boyunca düşmanları yakan kullanışlı bir yetenektir.

Hidra

Bekleme süresi olmayan Hidra yeteneği büyücü sınıfının en iyi Element varlığı çağırma yeteneğidir.

Cehennem

Hedef bölgeyi sürekli engelleyen ve düşmanları sürekli yakan bir alev yılanı çağıran bu yetenek oyunun en iyi gözüken yetenekleri arasındadır.

sorcerer rehberi diablo 4

Buz Yetenekleri

Esdeath’in ikonik elementi olan buz elementi büyücü sınıfının kitle kontrol yeteneklerini barındırır. Buz yetenekleri düşmanları yavaşlatmak ve dondurmak için kullanışlıdır. Eğer düşmanlarınızın hareket kabiliyetini engellemek istiyorsanız buz büyücüsü olmayı seçebilirsiniz. Buz elementi savunma ve kitle kontrol odaklı olduğu için zaten kırılgan olan Büyücü sınıfına biraz hayatta kalma şansı ekler.

Büyücü sınıfıyla oynarken kullanabileceğiniz en iyi buz büyüleri şunlardır;

Buz Parçaları

Tekli hedefe yüksek hasar vermek istiyorsanız bu yeteneği kullanmanızı tavsiye ederiz.

Buz Zırh

6 saniye boyunca sizi her hasardan koruyan ve düşmanlara hasar verdikçe güçlenen bir savunma yeteneğidir.

Buz Novası

Eğer düşmanlar çevrenizi sardıysa bu yeteneği kullanarak hepsini birkaç saniyeliğine dondurabilirsiniz.

Kar Fırtınası

Hedef konuma düşmanlar yavaşlatan ve onlara hasar veren bir buz fırtınası çağırır.

Derin Dondurma

Kendini buzla sarıp düşmanların arasında gezerek onlara sürekli hasar vermenizi sağlayan ulti yeteneğinizdir.

Şok/Yıldırım Yetenekleri

Düşmanlarınızı sersemletmek ve sürekli hasar vermek istiyorsanız yıldırım yetenekleri sizin için tasarlanmış demektir. Yıldırım yetenekleri düşmanlar arasında seken ve sektiği her düşmana hasar veren yeteneklere sahiptir. Büyücü sınıfıyla oynarken kullanabileceğiniz en iyi yıldırım büyüleri şunlardır;

Zincirleme Şimşek

Senin ve düşmanların arasında sekerek düşmanlara hasar veren bir şimşek çağırır.

Işınlan

Büyücü sınıfına mobilite katan bu yetenek hedef konuma ışınlanmanızı sağlar. Bu yeteneğin bekleme süresi düşük olduğu için konumlanmak ve kaçmak için idealdir.

Dengesiz Akımlar

Yıldırım yeteneklerinizin hasar kapasitesini arttıran ulti yeteneğidir.