Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
191,32
den başlayan fiyatlarla
Palworld
495,31
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
792,69
den başlayan fiyatlarla
The Lord of The Rings: Gollum Hikayesi

The Lord of The Rings: Gollum Hikayesi

The Lord of the Rings: Gollum herkese hitap eden bir oyun olmasa da orta dünya evrenini seven ve bu dünyada geçen her hikayeyi deneyimlemek isteyen oyuncuların ilgisini çekebilir.

The Lord of the Rings: Gollum oynanış mekaniklerinden ziyade hikayesi ile ön plana çıkmaktadır. Oyun iyi bir hikaye anlatımına ve grafik tasarımına sahip olmasa da hikayesi ilgi çekicidir. Oyun mekanikleri ve görselleri ile ilgili daha detaylı bilgi için LOTR: Gollum İncelemesi'ne göz atabilirsiniz. 

The Lord of the Rings: Gollum Hikayesine dair merak edilenler

The Lord of the Rings: Gollum™
The Lord of the Rings: Gollum™
75,79
den başlayan fiyatlarla

Hikayenin Başlangıcı

Yüzüklerin Efendisi serisini izlediyseniz ya da kitaplarını okuduysanız Bilbo Baggins yüzüğü çaldıktan sonra Gollum’un orkların eline düştüğünü, köleleştirildiğini ve işkencelere maruz kaldığını biliyorsunuz demektir.

The Lord of the Rings: Gollum oyunu ise hikayenin bu kısmını ve Gollum’un orklardan kaçışını anlatan alternatif bir hikayedir. Orijinal hikayeye göre orklar Gollum’u yüzüğün izini sürmek için serbest bırakmış olsa da oyunda alternatif bir hikaye anlatılmaktadır.

Oyunun İlk Yarısı

Oyunun ilk yarısında Gollum’un orklar tarafından aşağılanmasına ve kullanılmasına tanıklık edeceksiniz. Gollum orkların verdiği ayak işlerini yaparken ayrıca kaçmak için fırsat aramaktadır. Gollum, kimi zaman gölgelerde saklanarak kimi zaman attığı taşlarla orkların dikkatini dağıtarak kendisine bir kaçış yolu yaratmaya çalışır.

Oyunun ilerleyişi boyunca hikayenin akışını Gollum ve Sméagol arasındaki konuşmalardan dinleyeceksiniz. Gollum hikayenin ilk yarısı boyunca Candle Man’in kontrolü altındadır ve onun komutlarını tamamlamaktadır.

Baykuş

Hikayenin bir noktasında Candle Man Gollum’a bir evcil hayvan vermektedir. Sméagol olarak evcil hayvana “little one” ismini verebiliriz ya da onu isimsiz bırakabiliriz. Bu baykuş oyun boyunca görevlerde bize eşlik edecek ve oyunun finalinde bizim için savaşacaktır.

the lord of the rings gollum oyun hikayesi

Elfler ile İlk Karşılaşma

Gollum evcil baykuşunu eğittikten sonra baykuşunu kafesine kapatır. Bu sırada içeriyi aramaya gelen elf ajanlarını fark eder ve onlardan saklanır. Onların Shire ve Baggins ismini duymaması için ve kıymetlisini saklamak için elinden geleni yapar. Gollum orkların zindanından kaçmak için elfler ile çalışmaya başlar. Bu sırada Mell ile karşılaşır. Mell sevdiği adam olan Riddlemaster’ı aramaktadır. Mell ve Gollum birlikte çalışarak özgürlükleri için mücadele etmeye başlar. Bu sırada hem Candle Man’in düşmanı haline gelir hem de Riddlemaster’ın yüzüğünü çalmak ister. Gollum ihanet ile liyakat arasında içsel çatışmalar yaşarken hikayenin sonu yaklaşmaktadır.

Hikayenin Sonu

The Lord of the Rings: Gollum iki farklı sona sahiptir. Bu sonlar oyuncunun kararlarına ve seçimlerine göre değişmektedir. Oyunun iyi sonunda hem Riddlemaster hem de Mell hayatta kalmayı başarır. İkisi Gollum’a verdikleri sözü tutacaklarını ve Gollum’un onlarla Mirkwood’a gelebileceğini söylerler. Gollum birkaç saniye duraksadıktan sonra yolculuğun uzun süreceğini ve elflerin yorulduğunu söyler.

Onlara dinlenmeleri gerektiğini ve Sméagol’un son kez nöbet tutabileceğini söyler. Riddlemaster ve Mell sarılarak uyurken Gollum eline bir kaya alarak Riddlemaster’ı öldürmeyi ve yüzüğü çalmayı düşünür. Fakat Sméagol yaptığının yanlış olduğunu anlayarak onlara zarar vermemek için onları terk
eder.

lotr gollum hikayesi

Oyunun kötü sonunda ise Gollum Riddlemaster’a ihanet eder ve onun orklar tarafından öldürülmesini sağlar. Sonrasında yüzüğü çalarak Mell’i kurtarır ve yüzüğü Mell’e verir. İkili mekandan kaçmak için bir tahtayı köprü niyetine kullandıktan sonra Gollum Mell’e bir kılıç verir. Mell kılıcı aldıktan sonra

Gollum’un Riddlemaster’ın ölümüne sebep olduğunu anlar. Sonrasında Gollum’u orkların tarafına sürerek tahtayı uçuruma iter.

Baykuşun Hikayesi

Gollum ve Sméagol arasındaki kişilik çatışmasından etkilenen diğer bir canlı da oyun boyunca bize eşlik eden baykuştur. Eğer Gollum’u seçerseniz Gollum baykuşun boynunu kırarak onu öldürür. Eğer Sméagol’u seçerseniz Gollum baykuşu son kez severek onu serbest bırakır.

The Lord of the Rings: Gollum™ yayınları