Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Diablo IV En İyi Necromancer Build

Diablo IV En İyi Necromancer Build

Diablo IV çıkışından itibaren büyük oyuncu kitlesine ulaşan ve çeşitli karakter dizilimlerinin yapıldığı bir oyundur. Oyunda farklı build seçeneklerine sahip 5 oynanabilir sınıf vardır. Bu sınıflar arasında kan, kemik ve gölge büyülerinde uzmanlaşan Necromancer sınıfı çeşitli build seçeneklerine sahiptir.

Bu build seçenekleri arasında en güçlüsü ve zindanlarda hayatta kalması en garanti olanı Reaper’dır. Eğer Necromancer oynuyorsanız ve güçlü bir karaktere sahip olmak istiyorsanız okumaya devam edin!

Diablo IV Necromancer Build Rehberi

Reaper Build’in Mantığı

Bu build temelinde gölge hasarını kullanan iskeletleri güçlenmek için kurban etmeniz gereken bir oynanış sunar. Bu build ile kâbus zindanlarında hayatta kalabilir ve seviyenizden çok daha yüksek zindanları ölmeden tamamlayabilirsiniz. Temel amacınız olabildiğince fazla gölge hasarı vermek ve düşmanlarınızı gölge patlamalarının içinde yavaşça öldürmektir. Bu build ile 300k hasar verebilir ve kalabalık düşman gruplarını saniyeler içinde haritadan silebilirsiniz.

Yetenek Ağacı

Tüm yetenek puanlarını toplamak için karakterinizi 50. Seviyeye getirmeniz ve harita görevlerini tamamlamanız gerekir. Temel yeteneklerde Biç adlı yeteneği almanız ve görseldeki düzenleyicileri atamanız gerekir. Böylece düşmana Biç ile vurduğunuzda bir ceset üretebilirsiniz.

Ana hasar kaynaklarımızdan biri olan Ayır yeteneğini maksimum seviyeye çıkarmanız ve görseldeki düzenleyicileri atamanız gerekir. Böylece Ayır yeteneği ile vurduğunuz düşmanlara daha fazla hasar verebilirsiniz. Ana hasar kaynağımız olan Ceset Patlamasını maksimum seviyeye çıkararak görseldeki atamaları yapmalısınız. Böylece Ceset Patlaması bir gölge yeteneğine dönüşerek hasarınızı arttıracaktır. Ayrıca görselde görünen Yontulmuş Et, Zalim Hasat ve Ölümle Coşan pasif yeteneklerini de almalısınız.

necromancer build diablo iv

Yetenek ağacının orta kısmında ise kitle kontrol ve mana yenileme yetenekleri yer alır. Bu yeteneklere birer puan vermeniz yeterlidir. Bizim için asıl önemli olan kısım pasif yeteneklerdir. Görselde gördüğünüz pasif yetenekleri kullanabilir ya da Ölümün Eli ve Nekrotik Kabuk arasında seçim yaparak o yetenekleri son seviyeye çıkarabilirsiniz.

Ulti ve Kalıcı Pasif yeteneklerine geldiğimizde ise hayatta kalmaya odaklanmamız gerekir. Yetenek ağacımızda hasar veren yeteneklere sahip olsak da sadece bunlarla zindanlardan canlı çıkamayız. Bu sebeple oyunun en güçlü korum yeteneklerinden biri olan Kemik Fırtınası ultisini ve gölge pasifini kullanmalıyız.

Ölüler Kitabı

Reaper ile oynarken iskelet ve golemleri kurban etmelisiniz. Böylece bireysel gücünüzü arttırabilir ve zindanları tek başınıza fethedebilirsiniz. İskelet savaşçılarından ölüm meleklerini kurban ederek %15 fazladan gölge hasarı, iskelet sihirbazlarından kemik grubunu kurban ederek %40 Aşırı Güç hasar bonusu ve demir golemini kurban ederek %30 kritik vuruş hasarını arttırabilirsiniz.

Eşya ve Özellik Seçimleri

Necromancer çeşitli silahları kullanabildiği için silah seçiminde silahların pasif yeteneklerine bakmamız gerekir. Örneğin çift elli kılıçlar kritik vuruş hasarınızı arttırırken çift elli tırpanlar her öldürmede can yenilemenizi sağlar. Necromancer yetenekleri sayesinde yüksek can yenilemeye sahip olduğu için çift elli kılıç kullanarak hasar çıktınızı arttırmanızı tavsiye ederiz. Silahınıza uygulayacağınız güçlendirme yeteneği görseldeki olmalıdır.

diablo iv en iyi necromancer build

Bu yetenek ile hem daha uzun süre hasar verebilir hem de daha uzun süre kemik fırtınasını sürdürebilirsiniz. Kemik fırtınası yeteneği ile hayatta kalma ihtimalinizi arttırmak için muskanıza ya da yüzüğünüze bariyer özelliği damgalamalısınız.

Bu özellik sayesinde düşmanlarınız kalabalık olsa bile hayatta kalabilir ve onları öldürebilirsiniz. Ayrıca hasar çıktınızı artırmak için Kemik Fırtınası yeteneğinizi gölge yeteneğine dönüştüren özelliği de yüzüğünüze ekleyebilirsiniz.

Build’in temelinde sürekli ceset patlatarak düşmanlara hasar vermek olduğu için ceset tükettiğinizde kan küresi oluşturan eşya özelliğini kullanmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca her kan küresi aldığınızda ulti bekleme sürenizi azaltan eşya özelliğini de kullanarak Kemik Fırtınası yeteneğini sürekli aktif tutabilirsiniz.

diablo iv reaper build

Reaper Build’inin Avantajları ve Dezavantajları

Diablo IV’te 30. ve üstü kademelerdeki kâbus zindanlarda hayatta kalmak yüksek hasar vermekten daha önemlidir. Yeterince hayatta kaldığınız sürece her düşmanı öldürebilir ve zindanı tamamlayabilirsiniz. Reaper build’inin temel amacı düşmanlara sürekli hasar verirken hayatta kalmaktır. Bu build ile boss’lara karşı yüksek hasar potansiyeliniz olmasa da kalabalık düşman gruplarını saniyeler içinde temizleyebilirsiniz.