Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,27
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,43
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
780,09
den başlayan fiyatlarla
System Shock Remastered İnceleme

System Shock Remastered İnceleme

System Shock 2022, 1994'ün çığır açan orijinal oyununun tamamen yeniden yapımıdır. Kült oyun, yeni HD görseller, geliştirilmiş kontroller ve tamamen yeni sesler dizaynı ile, şimdiye kadar yapılmış en ikonik ve etkili oyunlardan biri haline gelmeye aday.

Aksiyona tamamen kapılmaya hazırsanız siz Citadel Station'da ateş püskürtmeye, kaçmaya, tırmanmaya, kovalamaya başlamadan System Shock Remastered’da bizi nelerin beklediğine bir göz atalım.

8Çok İyi
  • Oynanması gereken kült bir oyun
  • İyileştirilmiş grafikler ve atmosfer
  • Daha akıcı oynanış mekanikler
  • Arayüzü anlaması başta biraz zor
  • Zorluğu düşürmek hikayeden götürüyor

Yeni System Shock Oyunu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

System Shock
System Shock
472,69
den başlayan fiyatlarla

Oyunun Hikayesi

System Shock, 2072 yılında Citadel Station'da geçen bir bilim kurgu macera oyunudur. Oyunun baş karakteri, UNN Rickenbacker adlı bir görevli, gezegene ulaşır ve Citadel Station'un içinde olan kötü bir bilgisayar sistemine karşı savaşmak zorundadır. Oyuncular, artırılmış gerçeklik teknolojisi ve çeşitli silahlar aracılığıyla kötü olan SHODAN adlı bu sistemi ortadan kaldırmaya çalışmalıdır. Oyun boyunca kötü bir bilgisayar sistemi tarafından manipüle edilmiş insanlarla karşılaşacak ve kendisi için zorluklarla karşılaşacaklar. Oyuncu, SHODAN'ın saldırılarını püskürtmek için mücadele ederken, aynı zamanda Citadel Station'u ve insanları kurtarmaya çalışacaktır.

Oynanış

Dövüşü öğrenmesi ve anlaması basittir. Bir düğmeye basarak kilitli veya serbest kamera görünümleri arasında hızla geçiş yapabilirsiniz. Bu, çeşitli savaş durumlarına uyum sağlamayı kolaylaştırır. Kullanıcı arayüzünde ustalaşmak biraz zaman alabilir, ancak bir kere alıştığınızda her şey çok mantıklı gelmeyece başlayacak.

System Shock ile ilgili en iyi şey, her yönün zorluğunu ayarlama seçeceği sunması. Cyberspace, savaş, bulmacalar, görevler ve Cyberspace'in zorluk seviyesini değiştirebilirsiniz. Dövüş ve bulmacaların zorluğu bile değişime açık. Bununla birlikte, görev zorluğunu azaltmak olay örgüsünü ortadan kaldıracaktır. Cyberspace'in zorluğunu değiştirmek, zorluğu ve zaman sınırını değiştirecektir.

system shock inceleme

Remake ve Orijinal Arasındaki Farklar

Yeni oyunda kontrollerin kullanımı da daha kolaydır. Bu heyecan verici ve yenilikçi oyunda uzayın derinliklerine inin ve çılgın bir yapay zekaya karşı mücadeleye katılın. Düşmanlarınızı ele alın ve becerilerinizi geliştirerek ve çevrenize uyum sağlayarak kendi hızınızda ortaya çıkan doğrusal olmayan bir hikayeyi keşfedin. Siber uzaya girerek ve başka yollar açmak için sistemi hackleyerek üstünlük sağlayın. Unutulmaz bir deneyim yaratmak için geleceğin retro tasarımını modern teknolojiyle birleştiren benzersiz bir sanat tarzına kendinizi kaptırın. Kontroller hiç olmadığı kadar iyi. 

yeni system shock oynanır mı

Grafikler ve Ses Tasarımı

System Shock Remastered’ın en çarpıcı yanı grafikleri diyebiliriz. Modern AAA seviyesinde bir nişancı görmek beklenmedik bir şeydi. Yapımcı Nightdive, oyuna daha fazla renk ve derinlik vermeyi başarmış. Oyunda Looking Glass'tan binlerce daha fazla piksel mevcuttu. System Shock'un atmosferi genellikle en büyük gücü olarak gösteriliyor ve sonuna kadar hak ettiği de doğru. System Shock'un fiziksel atmosferi bazen duvarlarda uyarı ve yardım mesajlarının yazılı olduğu kanla ürkütücü olabilse de, bazı müzik parçaları atmosfere uymamış diyebiliriz.

Yine de ses dünyası bütün olarak muazzam bir gelişme. Ortam sesleri, ürkütücü ama acıklı, cyborg ifadeleri, hepsi daha iyi ve atmosferle daha uyumlu. Ölenlerin geride bıraktığı hayatta kalma-korku sesli notları başarılıydı, ancak hatırladığımdan biraz daha az dramatikti.

System Shock Remastered oynamaya değer mi?

Dürüst olmak gerekirse, evet, System Shock Remastered oynamaya değer. Kült oyun, yeni HD görseller, geliştirilmiş kontroller ve tamamen yeni sesler ve müzik ile bu yılın çok konuşulan oyunlarından olmaya aday.

System Shock yayınları