Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Cyberpunk 2077 2.0 İnceleme

Cyberpunk 2077 2.0 İnceleme

Cyberpunk 2077 çıktığı yıl çoğu oyuncuyu hayal kırıklığına uğratan hatalara ve oynanış mekaniği eksikliğine sahipti. Yine de bazı oyuncular Cyberpunk 2077’nin sunduğu dünyayı, atmosferi ve tasarımı beğendiği için oyunu çekici buldu.

Oyuncular olarak Cyberpunk 2077’nin vadettiği mekaniklerin en azından yarısına sahip olmasını istemiş olsak da maalesef istediğimizi alamadık. Oyunun çıkış yapmasından tam üç yıl sonra Cyberpunk 2077 2.0 paketi ile oyun biraz istediğimiz hale geldi. 

Bu makalede Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesinde nelerin değiştiğini ve oyunun nasıl daha eğlenceli hale geldiğini inceleyeceğiz.

NPC’ler Daha Zeki 

Cyberpunk 2077 ilk çıkış yaptığında NPC’lerin silahlarından ve yeteneklerinden bağımsız olarak oyuncunun üstüne koşarak ölmeyi tercih ettiğini hatırlarsınız. Fakat, Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi sayesine NPC’ler taktiksel zekâ kazanarak oyunculara daha kompleks bir düzende saldırmaya başlamıştır. Artık bir savaşa girdiğinizde netrunner NPC’ler arka saflara saklanıp hızlı hack saldırıları yaparken, pompalı tüfek ve yakın dövüş silahı kullanan NPC’ler üstünüze yürüyerek netrunnerları koruyacaktır.

Bu sırada hafif makineli ve uzun namlulu silah kullanan NPC’ler yaylım ateşi açarak hareketlerinizi kısıtlayacaktır. Savaşlardaki bu küçük değişimlerin bile oyundan aldığınız keyfi birkaç kat artıracağına eminiz!

cyberpunk 2077 yeni güncelleme iyi mi

Estus Flask

Cyberpunk 2077 ilk çıkış yaptığında oyuncular 300+ iyileşme spreyi ile savaşlara girebiliyordu. Fakat, Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi sonrasında iyileşme spreylerine bekleme süresi ve oyuncuların aynı anda sadece iki sprey taşıma kısıtlaması getirildi. Diablo IV, Dark Souls veya Elden Ring oynadıysanız bu mekaniğe aşina olduğunuzu söyleyebiliriz.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
999,00
den başlayan fiyatlarla

Zırh Değişimleri

Eski Cyberpunk 2077 sürümünde sırf daha fazla zırh puanı veriyor diye çirkin ceketler ve gözlükler takmaktan yorulduysanız, Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi beklediğiniz güncelleme demektir! Bu güncelleme sonrasında hiçbir sivil kıyafet oyunculara zırh puanı vermeyecektir. 

Artık zırh puanınızı artırmak istiyorsanız farklı siber kasapların marketlerini ziyaret etmeniz ve buildinize en uygun deri altı zırh implantını bulmanız gerekecek! 

Bu güncelleme bizi derinden etkiledi, çünkü sivil kıyafetlerin 200 zırh puanı verdiği bir dünyada tüm sivillerin potansiyel savaş makinesi olma olasılığı vardı. Fakat bu güncelleme sayesinde siviller sadece sivil kalırken, MaxTac gibi askeri birlikler daha güçlü olacaktır. 

cyberpunk 2077 2.0 inceleme

Mitigation (Kaçınma) Sistemi

Zırh puanı kazanmak zorlaşmışken ve her build zırh takmaya uygun değilken çeviklik tabanlı karakterlerin de dayanıklı olmasını isteyen CD Project Red oyuna sonunda evade/dodge sistemi koymaya karar vermiş. Bu sistem hareket ederken, eğilirken, koşarken üstünüze gelen saldırılardan kaçınmanızı sağlar. Her oyuncu varsayılan olarak %50 mitigation puanına sahiptir, bu değer farklı implantlar ve yeteneklerle artırılabilir.

Yakın Dövüş Mekanikleri

Cyberpunk 2077’yi ilk çıkışında eleştirirken kullandığımız cümlelerden biri de “Dying Light bile daha eğlenceli yakın dövüş mekaniklerine sahip.” olmuştu. Sonunda CD Project Red serzenişlerimizi duydu ve Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi ile oyuna tutarlı bir yakın dövüş sistemi ekledi. Oyundaki yakın dövüş silahlarının daha işlevsel ve eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz!

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
726,98
den başlayan fiyatlarla

Gelişmiş Polis Yapay Zekâsı

Cyberpunk 2077’nin ilk versiyonunda ne kadar polis öldürsen de ne kadar sivil katletsen de asla senin kalibrendeki güçlü polislerle savaşamıyordun. Ayrıca polislerden kaçmak ve izini kaybettirmek oyunun en kolay kısmıydı. Fakat oyunun yeni(!) polis sitemi sayesinde ne kadar fazla suç işlersen o kadar güçlü güvenlik ekipleri tarafından avlanacaksın. 

cyberpunk güncelleme inceleme

Cyberpsycho Mekaniği

Cyberpunk Kural kitabında hatta Edgerunners animesinde bile gözümüze sokulan cyberpsycho mekaniğinin video oyununda olmaması tüm Cyberpunk severleri hayal kırıklığına uğratmıştı. Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesiyle birlikte, artık vücudunuza taktığınız siber donanımlar beyninizi etkileyebilecek ve siber deliye dönüşebileceksiniz. Eğer vücudunuzun ve teknik seviyenizin üstünde siber donanım takarsanız hızlıca delireceğinizi garanti ederiz. Ayrıca siber donanım tabanlı bir karakter yerine netrunner gibi siber donanım takmanız gerekmeyen sınıflar ile oynamayı seçebilirsiniz. 

Kozmetik Yönetmeliği

Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi oyuncuların dış görünüşünü istediği zaman değiştirebilmesine izin verir. Ayrıca oyunda farklı türde araçlara, konaklama alanlarına ve kıyafetlere erişebilirsiniz. Yine de bunlar sizin için yeterli değilse oyunu modlayarak geliştirebilirsiniz!