Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
191,32
den başlayan fiyatlarla
Palworld
495,31
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
792,69
den başlayan fiyatlarla
Fortnite Hızlı Build Yapma Taktikleri

Fortnite Hızlı Build Yapma Taktikleri

Fortnite’ın klasik oyun modunda build mekaniklerini iyi kullanmak zaferi garantilemenizi sağlar. Fortnite’ı diğer battle royale oyunlarından ayıran özelliği inşa/build mekaniğidir.

Bu mekanik oyunculara farklı oynanış tarzları yaratma ve taktiksel avantajları kullanma imkanı verir. Sadece silah kullanımının önemli olduğu battle royale oyunlarına kıyasla, Fortnite hem silahların, hem build mekaniğinin hem de stratejik planlamanın önemli olduğu bir oyundur. Fortnite’da rakiplerinize üstünlük sağlamak için ya da oyunun hızına ayak uydurabilmek için build mekaniklerini nasıl kullanacağını bilmeniz gerekir.

Fortnite’da ne kadar hızlı build yaparsanız rakibinize karşı o kadar hızlı avantaj elde edersiniz. Bu makalede Fortnite’da hızlı build yapma taktiklerini anlatacağız.

Fortnite
Fortnite

Nişangah Yerleşimi

Fortnite’da build yaparken nişangahınızı (crosshair) kullanmanız gerekir. Nişangahınızın konumuna göre inşa edeceğiniz yapının konumu ve açısı değişir. Bu sebeple rahat hissettiğiniz ve gözünüzün aşina olduğu bir nişangah kullanarak build performansınızı arttırabilir ve daha hızlı build yapabilirsiniz.

Ayrıca antrenman modunda crosshair’ınızın hangi açıda ve konumda yapıları nasıl inşa ettiğini gözlemleyebilir ve daha hızlı build yapmaya başlayabilirsiniz. Nişangahınızın nereye baktığı yapınızı nasıl inşa ettiğinizle doğrudan bağlantılıdır.

Temel Tünel

Fortnite’da tünel açmak çoğu çatışmada bir noktadan diğer noktaya hasar almadan ya da ölmeden ulaşmanızı sağlar. Tünel açmak en basit tabiriyle her tarafı kapalı kutular inşa ederek hedef bölgeye kadar güvenle gitmektir.

Eğer Fortnite’da iyi bir oyuncu olmak istiyorsanız temel tünel inşasını öğrenmeniz gerekir. Tünel açmanın temelinde iki oyun mekaniği vardır. Bunlardan ilki kutu oluşturacak şekilde duvarlar inşa etmek, ikincisi ise karşınızdaki duvarın iki karelik kısmını açmak için duvarı düzenlemektir.

Temel Yapıları Öğrenin

Fortnite oynarken ne inşa edeceğinizi bilmek ya da temel tasarımları öğrenmek size büyük avantaj sağlar. Bu sebeple çatışmada ve oyunda kullanılan temel yapıları öğrenmeniz gerekir. Örneğin rakibinizle aranıza mesafe açmak için kullanılan görüş engelleme yapıları ya da rakiplerinizi tuzağa düşürmek için kullanacağınız kutu yapılarının build modellerini öğrenmeniz gerekir. Ne inşa edeceğini bilen bir oyuncu ile tasarımını planlamayan bir oyuncu arasında büyük fark vardır. Siz daha ne inşa edeceğinizi düşünürken rakibinizin 3+1 metroya yürüme mesafesinde olan daireler inşa etmesi can sıkıcı olabilir.

Temel build modellerini öğrendikten sonra oyunlarda ya da antrenman modunda bu modelleri inşa etmenizi tavsiye ederiz.

fortnite hızlı build nasıl yapılır

Pratik Yapın

Fortnite’ın build mekaniklerinde gelişmenin en basit yöntemi pratik yapmaktır. İsterseniz oyunlarda isterseniz antrenman modunda temel yapıları tekrar tekrar inşa ederek build hızınızı arttırabilirsiniz. Böylece rekabetçi oyunda rakiplerinize karşı avantaj elde edebilir ve rakipleriniz daha ne inşa edeceğini düşünürken siz kendinize sağlam bir savunma hattı inşa edebilirsiniz.

Siz bütün bu yöntemleri denerken, kullandığınız bilgisayarın size destek atması da son derece önemli. Build yaparken bir anda kasan, sizi oyundan atan ve hızınıza engel olan bir bilgisayar ile ne kadar denerseniz deneyin sizden daha hızlı builderlar karşınıza çıkacaktır. Bu nedenle, senin için özel olarak tasarlanmış MSi GF63 Thin ile tanışmanın tam zamanı...

MSI GF63 THIN
MSI GF63 THIN

Intel 11.Nesil Core i7

16 GB (2x8GB) RAM

2.3 GHz Turbo Boost 4.6 GHz

NVIDIA RTX3050 Max-Q

Mouse Hassasiyetinizi Arttırın

Fortnite oynarken kendinizi 360 dereceyi kullanarak build yapmanız gereken çatışmalarda bulabilirsiniz. Böyle durumlarda mouse'unuzu masa boyunca savurmak yerine mouse hassasiyetinizi arttırmanız daha verimli olur. Böylece küçük bilek hareketleriyle 90 derecelik yapılar inşa edebilirsiniz. Mouseunuzu masanın sonuna kadar kaydırarak harcayacağınız zamanı rakiplerinize üstünlük kurmak için kullanabilirsiniz.

fortnite build taktikleri

İleri Seviye Stratejileri Öğrenin

Eğer yeterince build pratiği yaptıysanız ve artık yeni stratejiler öğrenmeye hazırsanız, oyun içinde kullanılan ileri seviye build stratejilerini öğrenme zamanınız gelmiş demektir. Bu stratejiler orta seviye ve ileri seviye oyunlarda rakiplerinizle mücadele edebilmeniz için gereklidir.

Oyunda yüksek seviyelere çıktıkça daha iyi oynayan rakiplerle karşılaşacaksınız. Rakiplerinize üstünlük kurmak için ileri seviye build modellerini öğrenmeniz gerekir. Fortnite’da temel ve orta seviye hızlı build yapma taktikleri bunlardır. Bu taktiklerle rakiplerinize üstünlük kurabilir ve zafere bir adım daha yaklaşabilirsiniz.