Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,20
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,24
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
779,78
den başlayan fiyatlarla
Bu Yaz Kaçırılmayacak 10 Yerli Oyun

Bu Yaz Kaçırılmayacak 10 Yerli Oyun

Türk oyun sektörü yayıncıların ve bağımsız oyun geliştiricilerinin emekleriyle giderek gelişmektedir. Her geçen gün daha kaliteli ve daha eğlenceli Türk yapımı oyunlar görmekteyiz.

Hem yerli oyun geliştiricilerini desteklemek hem de globalden farklı oyun türlerini keşfetmek istiyorsanız, sizin için bu yaz kaçırmamanız gereken 10 yerli oyunu listeledik!

Kütüphanenize Renk Katacak Türk Yapımı Oyunlar

Castle of Alchemists

Piksel grafik tarzına ve tatlı görselliğe sahip bir yerli oyun arıyorsanız Caste of Alchemist sizin için tasarlanmış demektir. Oyunda amacınız gelişmiş bir insanı kontrol ederek simyacılar kalesini (Castle of Alchemists) korumak ve sürü halinde gelen düşmanların kapıyı geçmesine izin vermemektir.

Düşmanları durdurmak için uzun menzilli silahlar, pompalı tüfek, kılıç ve çekiç gibi yakın dövüş silahlarını kullanabilirsiniz. Ne kullanırsanız kullanın ama asla düşmanlarınızın simyacılar kalesine girmesine izin vermeyin!

Castle Of Alchemists
Castle Of Alchemists
105,00
den başlayan fiyatlarla

Karakterinizle düşmanlara saldırmak için hızlı bardaki tuşlara atanmış (1,2,3,4,D,E) silahları kullanmanız gerekir. Ayrıca karakterin baktığı yönü kontrol etmek için mouse’ınızı kullanmalısınız. Hızlı erişim barı ekranın orta alt kısmında durmaktadır ve barın sol kısmında can puanınızı sağ kısmında enerji miktarınızı görebilirsiniz.

Oyunda her bölümü tamamladığınızda simyacılar kalesinin kapısına giden yola tuzaklar ve engeller inşa edebilirsiniz. Böylece toplu halde kale kapısına koşan düşmanları durdurmak ve onları daha hızlı öldürmek için avantaj elde edersiniz. Tuzak ve engel kurmak için her bölümü tamamladığınızda kazandığınız materyalleri kullanmalısınız.

Eğer basit tasarıma sahip ve bu yaz sıcaklarında saatlerce oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız Castle of Alchemist’i kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

en iyi 10 yerli oyun

Agent in Depth

Eskiden tarayıcıda oynadığımız çöp adam oyunlarını hatırladınız mı? Agent in Depth bu oyunların daha gelişmiş ve kompleks halidir. Oyunda büyük bir kılıç tutan çöp adamı kontrol ederek her bölümdeki tuzakları ve engelleri aşmanız gerekir. Oyunu tamamlamak için tekrar tekrar ölecek ve yeniden başlayacaksınız. Eğer eski tarz bir speedrun oyunu arıyorsanız Agent in Depht’i denemenizi tavsiye ederiz.

Agent in Depth
Agent in Depth
48,43
den başlayan fiyatlarla

Mayhem Brawler

Eski Street Fighter tarzı aksiyon dövüş oyunlarını özlediyseniz Mayhem Brawler size nostaljik hisler yaşatacak bir yerli oyundur. Öncelikle oyunun grafik kalitesini ve çizim tarzını takdir etmek isteriz.

Oyundaki her karakter özenle tasarlanmış ve oldukça şık gözükmektedir. Oyunda amacınız ilerlemek ilerlerken de karşınıza çıkan düşmanları çeşitli yakın dövüş sanatları ile yenmektir. Oyunda birden fazla oynanabilir karakter olduğu için her bölümü sıkılmadan tamamlayacağınıza eminiz.

Mayhem Brawler
Mayhem Brawler
340,97
den başlayan fiyatlarla

türk yapımı oyunlar

Compass of the Destiny: Istanbul

Compass of the Destiny: Istanbul, Diablo IV tarzı ilerledim düşmanları öldürdüm biraz hikâye dinledim ama çok da dikkat etmedim tarzı bir oyun arıyorsanız denemeniz gereken bir oyundur. Oyunda çeşitli bulmacaları çözmeniz, zindanları fethetmeniz ve Osmanlı askerlerine karşı mücadele etmeniz gerekir. 

Compass of the Destiny: Istanbul
Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Geri Sayım Başladı
Sizi bu toprakların tarihinde büyülü bir maceraya götüren oyun, 15 Eylül'de çıkıyor.

Oyunun hikayesi Venedik Kalesi’nde 1664 yılında Osmanlı’nın kaleyi fethetmesiyle başlar. Ana karakterimiz küçük kardeşini kurtarmak ve kaleyi savunmak için düşmanlarını öldürerek taht odasına gider. Taht odasında kendisinden çok daha güçlü bir düşmanla karşılaşır ve savaşı kaybeder. Ana karakterimiz gözünü açtığında bir kadırgada köle olarak tutulduğunu fark eder.

Oyunda çeşitli silahlar ve büyüler kullanabilir, düşmanlarınızı estetik hareketlerle öldürebilirsiniz. Her silahın eşsiz özel güçleri ve saldırıları vardır. Örneğin kalkan kullanıyorsanız ve onun gücünü aktifleştirirseniz etrafınızdaki düşmanlara hasar veren bir ateş bariyeri ile karşılaşacaksınız.

Remnants of Naezith

Eğer reflekslerinize güveniyorsanız ve farklı platformları çeşitli yeteneklerinizle tamamlamak istiyorsanız Remnants of Naezith denemeniz gereken bir yerli oyundur. Oyunda temel amacınız özel gücünüzü kullanarak etapları tamamlamaktır. Başarısız olduğunuz her seferde bölüme tekrar başlayabilir ve önceki hatanızı telafi ederek bölümde daha fazla ilerleyebilirsiniz. Eğer sizi ekran başına kilitleyecek bir oyun arıyorsanız Remnants of Naezith’i oynanacaklar listenize ekleyin!

Remnants of Naezith
Remnants of Naezith
50,00
den başlayan fiyatlarla

en iyi 10 türk yapımı oyun

Cardboard Town

Hayatınızın bir noktasında League of Legends ile ilgilendiyseniz Stratera olarak da tanınan Dora Özsoy’u biliyorsunuz demektir. Stratera kendi geliştirici ekibiyle şansa dayalı bir şehir inşa etme oyunu geliştirdi.

Cardboard Town
Cardboard Town
194,70
den başlayan fiyatlarla

Cardboard Town destenizdeki kartları kullanarak sıfırdan şehir inşa etmeye çalıştığınız bir oyundur. Oyuna yeni başladıysanız ilk birkaç oyununuzda enerji, su, çevre ya da koruma eksikliğinden dolayı hızlıca kaybedeceksiniz. Fakat her mağlubiyet size yeni kartların kilidini açacak ve sonraki turlarda daha gelişmiş şehirler kurmanızı sağlayacaktır.

Eğer tekrar oynanabilirliği yüksek bir oyun arıyorsanız Cardboard Town’ı denemenizi tavsiye ederiz, bayılacaksınız.

türk yapımı en iyi bilgisayar oyunu

Pile Up!

Şehir inşa etme oyunlarından bahsetmişken GİST Jüri özel ödülünü alan yerli oyun Pile Up!’tan bahsetmeden geçemeyeceğiz. Okyanusun ortasında ıssız bir adaya medeniyet inşa etmeye çalıştığınız bu oyunda kolayca saatlerinizi geçirebilirsiniz. Eğer kısıtlı kaynaklarımı akıllıca yöneteyim, şehrimi geliştireyim, kısıtlı alanımı efektif kullanayım diyorsanız Pile Up! Sizin için tasarlanmış demektir.

Pile Up!
Pile Up!
88,77
den başlayan fiyatlarla

Oyunun grafiklerinin ve görselliğinin şahane olduğunu söylemek isteriz. İnşa ettiğiniz adanın günbatımı ve gece manzaralarını keyifle izleyebilirsiniz!

Few Nights More

Eğer tur bazlı, roguelike ve kale savunma tarzı bir oyun arıyorsanız Few Nights More sizin için tasarlanmış yerli bir oyundur. Oyunun mekaniklerini anlamak için kısaca oynamaya başladığımda birkaç gece daha derken saatlerdir oyunu oynuyor olduğumu fark ettim. Oyunun grafikleri, oynanış mekanikleri ve stratejik çeşitliliği sizi de kendisine çekecektir.

Few Nights More
Few Nights More
207,70
den başlayan fiyatlarla

Eğer yaz aylarında saatlerce oynayabileceğiniz eğlenceli ve taktiksel bir oyun arıyorsanız Few Nights More’u kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Swarm Grinder

Bafta etkinliğinin son gecesi yılın oyunu seçilen Vampire Survivors’ı hatırladınız mı? Swarm Grinder o oyunun yerli ve farklı bir versiyonudur. Oyunda farklı karakterlerle üzerinize gelen düşmanlardan kaçmaya ve otomatik hasar veren yetenekleri toplayıp geliştirerek hayatta kalmaya ve madenleri temizlemeye çalışacaksınız. Bir gözünüz yakıt göstergenizde olsun çünkü yakıtınız tükenirse silahlarınızı kullanamazsınız. Swarm Grinder oyunculara farklı oyun modları ve gereçler sunmaktadır.

Swarm Grinder
Swarm Grinder
162,20
den başlayan fiyatlarla

yerli 10 oyun

Editor’s Hell

Eğer oynanış mekaniklerinden çok hikâyeye ve gizemleri çözmeye ilgiliyseniz Editor’s Hell radarınıza almanız gereken bir oyundur. Oyunda ailenize (kızınız, oğlunuz ve eşiniz) bakmak için bir gazetenin editörlüğünü yapmaktasınız. Oyunun hikayesini okumaya başladığınızda gerçekliğin acı ve kaçınılamayacak tadını alacaksınız. Her hafta anketleri incelemeniz, ilgi çekecek başlıklar ve içerikler yazmanız gerekir.

Ayrıca bu sırada ailenizin mutluluğunu artırmanız, kirayı ve faturaları ödemeniz, eğlenceye ve lüks eşyalara harcama yapmanız gerekir. Yazarken bile içim bayıldı, eğer gerçekliğe yakın bir oyun arıyorsanız Editor’s Hell’i kesinlikle denemelisiniz.

Editor's Hell
Editor's Hell
162,52
den başlayan fiyatlarla

yazın oynamalık 10 oyun

Bonus: SpaceBourne 2

SpaceBourne 2 yurtdışında da çokça konuşulan üçüncü şahıs bakış açısına sahip ve uzay gemisi kontrol edebildiğin bir oyundur. Oyunun grafikleri kesinlikle benzeri bir uzay oyunu olan No Man’s

Sky’dan çok daha iyidir. SpaceBourne 2’ye başladığınızda bir karakter yaratma ekranıyla karşılaşacaksınız. Bu ekranda karakterinizin dövme ve makyajından göz renklerine kadar en ince ayrıntıları bile ayarlayabilirsiniz.

SpaceBourne 2
SpaceBourne 2
227,21
den başlayan fiyatlarla

Sonrasında karakterinizin stat puanlarını dağıtmanız gerekir. Stat puanları üç farklı kategoriye ayrılmıştır; Asker, Pilot ve Maceracı. Asker kategorisi karakterin yakın dövüş ve menzilli saldırılarını güçlendiren Algı, Dayanıklılık ve Çeviklik statlarına sahiptir. Pilot kategorisi karakterin uzay gemisi kontrolünü güçlendiren Refleksler, İrade ve Uyanıklık(Alertness) statlarına sahiptir. Maceracı kategorisi açık dünyada keşiflerinize yardımcı olacak İstihbarat(Intelligence), Şans ve Koordinasyon statlarına sahiptir.

yazın oynamalık en iyi 10 oyun

Statlarınızı seçtikten sonra karakterinize farklı etkiler veren arka plan hikayesi seçmeniz gerekir. Tanıdık geldi mi? Evet, Mount & Blade serisinde de karakterlerin arka planını seçerek ek statlar elde edebiliyordunuz, SpaceBourne 2’nin de bu özelliğe sahip olması heyecan verici. Günümüz oyunlarında karakterlerin arka planının karakterin statlarını etkilememesi hep can sıkıcı bir nokta olmuştur. Hatırlarsanız Cyberpunk 2077’de bile karakterlerin arka plan hikayelerinin oynanışınıza ve statlarınıza etkisi yok denecek kadar azdı.

Oyun hâlâ erken aşamada olduğu için daha çok eksiği olsa da her geçen gün oyuncuların geri bildirimlerine göre gelişmeye devam etmektedir. Eğer kaliteli grafiklere ve oynanışa sahip 50 saat oynayabileceğiniz uzay temalı bir yerli oyun arıyorsanız SpaceBourne 2’yi kaçırmamanızı tavsiye ederiz!