Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
57,00
den başlayan fiyatlarla
Tekrar Oynanabilirliği Yüksek Oyunlar

Tekrar Oynanabilirliği Yüksek Oyunlar

Oyuncular çoğu zaman tek bir video oyununa bağlı kalıp, o oyunu belki de yüzlerce saat oynamak isteyebiliyor. Bu noktada da işin içine tekrar oynanabilirliği yüksek olan oyunlar giriyor. Yani, çizgisel bir şekilde ilerleyip, emeği geçenler kısmını izledikten sonra bitmeyen, kendisini tekrar ve tekrar oynatan oyunlar oldukça ilgi görebiliyor.

İşte bu sebepten ötürü de şimdi bahsettiğimiz konuda oldukça başarılı olan birkaç yapıttan bahsedeceğiz. Dilerseniz ilk oyun ile yazımıza başlayalım. 

Europa Universalis IV

Tarihsel bir strateji ve simülasyon oyunu olan Europa Universalis IV, Rönesans döneminden tutun da modern dünyanın ilk zamanlarına kadar ulaştırabiliyor sizi. Savaşı, diplomasiyi ve tabii ki ticareti detaylı bir şekilde yöneteceğiniz Europa Universalis IV oyununun tekrar oynanabilirliği de yüksek. Bu yapıtı yüzlerce saat hiç sıkılmadan oynayabilirsiniz. Tabii bunun için tarihi ve strateji türü video oyunlarını sevmeniz gerekiyor. Aksi halde bu oyun size sıkıcı gelebilir.

Europa universalis 4 strateji oyunu

Europa Universalis IV
Europa Universalis IV
53,09
den başlayan fiyatlarla

Monster Hunter World

Strateji ve simülasyondan uzak, daha çok aksiyon ve rol yapma türlerine yakın olan bir oyun arıyorsanız da Monster Hunter World tarafına yönelebilirsiniz. Birbirinden etkileyici ve büyük canavarları avladığınız, onlardan düşen ganimetlerle de zırh ve silah yaptığınız Monster Hunter World oyununun tekrar oynanabilirliği de oldukça yüksek. Aynı şekilde bu oyunu da hiç sıkılmadan yüzlerce saat oynayabilmeniz mümkündür.

Monster Hunter World oyun

Monster Hunter: World
Monster Hunter: World
139,00
den başlayan fiyatlarla

Sid Meier's Civilization VI

Sıra tabanlı bir strateji ve simülasyon oyunu olan Sid Meier's Civilization VI, aslında bu türe uzak olan ama denemek isteyen oyuncular için önerebileceğimiz bir oyun olabilir. Europa Universalis IV, türe yeni oyunculara pek iyi davranmıyor ama daha farklı bir yapıya sahip olan Sid Meier's Civilization VI, sizi kesinlikle yüzlerce saat ekranın başına bağlayabilir; bir tur daha oynayayım derken saatlerin geçtiğini bile fark etmeyebilirsiniz bu yapıtta.

Civilization 6 strateji oyunu

Sid Meier's Civilization® VI
Sid Meier's Civilization® VI
194,91
den başlayan fiyatlarla

The Elder Scrolls V: Skyrim

Bu koleksiyonun olmazsa olmazlarından olan Skyrim, onlarca kez oyunu bitirseniz dahi içinizde yeniden oynama isteğini sürekli uyandıracak nadir oyunlardan biri. Her bir oynayışınızda farklı bir ilerleyiş ile veya farklı bir oynanış stili ile sanki başka bir oyun oynuyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz. Gerçekten hiç eskimeyen oyunlardan kendisi.

Skyrim en iyi rpg oyunları

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
99,00
den başlayan fiyatlarla

Mount & Blade Warband

Skyrim gibi bir oyunun ardına bu oyun cuk diye oturmaz mı? Her Türk oyuncunun ömründe en az bir kez oynadığı Mount & Blade Warband, hiç abartısız 500 saat oynanış sunabiliyor. Özellikle tüm Kalradya'yı ele geçirmek isteyen hardcore oyuncular için bu uzunluk resmen garanti oluyor. Onlarca farklı şekilde oynayabileceğiniz Warband'ı çok da anlatmaya gerek yok gerçekten. Ama bu koleksiyonun olmazsa olmazlarından bir diğeri diyelim ve sonraki oyunumuza geçelim.

Mount blade warband steam

Mount & Blade: Warband
Mount & Blade: Warband
27,89
den başlayan fiyatlarla

Hades

Aksiyon türüne tekrardan geri dönecek olursak, bu sefer de Roguelike mantığına sahip olan Hades oyununu görüyoruz. Mağaralarda dolaşıp, önünüze geleni öldüreceğiniz ve birbirinden güçlü bölüm sonu canavarları ile savaşacağınız Hades, listemizdeki diğer yapıtlar gibi tekrar ve tekrar oynanabilecek bir yapıya sahip. Belki bu oyundan 100 saatlik içerik çıkartamayabilirsiniz ama küçük ve bağımsız bir oyuna göre Hades de kendisini oldukça uzun bir süre oynatabilir.

Hades oyun inceleme roguelike oyun

Hades
Hades
40,00
den başlayan fiyatlarla

Dead Cells

Hades oyunu hoşunuza gidecek olursa, yine aksiyon ve Roguelike temelli bir deneyim sunan Dead Cells oyununa da göz atabilirsiniz. Bu oyunun içerisinde ek olarak platform ögeleri de yer alıyor ve oyuncular, sürekli olarak hem değişen, hem de büyüyen bir kaleyi ele geçirmeye çalışıyor. Kayıt noktasının olmadığı, sadece düşmanları öldürerek ve ganimetleri toplayarak ilerleme sağlayabileceğiniz Dead Cells, diğer Roguelike tipi oyunlar gibi tekrar oynanabilirliği yüksek bir yapıt.

Dead cells roguelike oyun

Dead Cells
Dead Cells
39,00
den başlayan fiyatlarla

Neon Abyss

Bir kere daha Hades ve Dead Cells gibi Roguelike bir yapıt olan Neon Abyss, bu sefer oyunculara aksiyon ve platform temelli, oldukça hareketli ve renkli bir oyun deneyimi sunuyor. Ölümün bir son olmadığı bu video oyununda, her tekrar canlandığınızda daha güçlü bir hal alıyorsunuz ve daha da ileriye gitmek için kendinizi zorluyorsunuz. Tekrar oynanabilirliği de yüksek olan bu yapıtı, aksiyon dolu ve hızlı Roguelike tipi oyun seven herkese önerebiliriz.

Neon Abyss roguelike oyun

Neon Abyss
Neon Abyss
55,80
den başlayan fiyatlarla