Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Sword Art Online: Lost Song
8,00
den başlayan fiyatlarla
Forza Horizon 4
46,00
den başlayan fiyatlarla
Little Nightmares II
119,20
den başlayan fiyatlarla
Kaynak Yönetimi Temelli Oyunlar

Kaynak Yönetimi Temelli Oyunlar

Video oyunlarında birbirinden farklı oyun sistemleri ve mekanikleri bulunur. En çok kullanılan oyun sistemi ve zaman zaman mekaniği de aslında kaynak yönetimi olarak geçebilir. Birbirinden farklı oyun türünde kullanılabilecek olan kaynak yönetimi, yine de işlemesi oldukça zor bir sistem olabilir.

Özellikle dengelemesi ve eğlenceli bir hale getirilmesi çok zor olan kaynak yönetimini çok başarılı bir şekilde kullanabilen video oyunları da bulunuyor. İşte bu tip video oyunlarını da sizler için hazırlamış olduğumuz bu yeni koleksiyon yazısında sıralayacağız.

Oxygen Not Included

Oxygen Not Included oyununun temelinde hayatta kalma ve simülasyon sistemleri yatıyor. Uzayda kurulan bir koloni simülasyonu olan Oxygen Not Included, sizleri yeni canlı türleri ile tanıştıracak, yepyeni teknolojileri nasıl kullanacağınızı öğretecek ve ardından da hayatta kalmanın çok daha ötesine geçmeye çalışacaksınız, uzay koloninizde muhteşem bir hayat kuracaksınız. Özellikle oksijen ve benzeri ögeler üzerinden oldukça zengin bir kaynak yönetimi sunabilen Oxygen Not Included, 2019 senesinde piyasaya sürüldü ve günümüzde de aktif olarak yeni içeriklerle ve sistemlerle desteklenmeye devam ediyor.

Oxygen Not Included
Oxygen Not Included
15,60
den başlayan fiyatlarla

Frostpunk

2018 senesi içerisinde piyasaya sürülmüş olan ve oyuncular tarafından da çok sevilmiş olan Frostpunk, ilk toplumsal hayatta kalma oyunudur. Bu video oyununda bir şehrin başına geçiyoruz ama bu şehir, dünya üzerinde hayatta kalmayı başarmış olan son şehir ve bizim de bu şehrin yeni yöneticisi olarak hayatta kalmaya devam etmemiz gerekiyor. Ekstrem seviyede dondurucu havayı tehdit olarak bizlere sunan Frostpunk, hayatta kalma ahlakı üzerine oynayan, oyunculara zor seçenekler sunan ve bu sırada da kaynak yönetim ilgi ilgilenmenizi gerektiren bir yapıt.

Frostpunk
Frostpunk
16,50
den başlayan fiyatlarla

Planet Zoo ve Planet Coaster

Frontier Developments tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen Planet Zoo ve Planet Coaster, oyunculara sırasıyla bir hayvanat bahçesi ve tema parkı yönetimi simülasyonu deneyimi sunuyor. Kendi türünde belki de en iyi video oyunları olan Planet Zoo ve Planet Coaster, tabii ki kaynak yönetimini de aktif olarak kullanıyor. Planet Zoo oyununda ev sahipliği yaptığınız her hayvan ile yakından ilgillenmeniz ve onların her ihtiyacını gidermeniz gerekiyor. Planet Coaster oyununda ise ön plana tema parkındaki dev oyuncaklar ve tabii ki ziyaretçilerin ihtiyacı ön plana çıkıyor.

Planet Zoo
Planet Zoo
81,16
den başlayan fiyatlarla

Cities Skylines

Cities Skylines, kendi şehrinizi dilediğiniz gibi kurabileceğiniz bir video oyunu. Birbirinden farklı temayı içerisinde bulunduran, ek paketlerle ücretsiz bir şekilde, modlarla da ücretsiz bir şekilde yeni içeriklerle desteklenen Cities Skylines, günümüzde oynayabileceğiniz en iyi şehir kurma ve yönetme simülasyonu deneyimini sunuyor. Cities Skylines oyununun temelinde kaynak yönetimi de yer alıyor; yönettiğiniz şehrin tüm ihtiyaçlarını siz yönetiyorsunuz ve yine problemlere siz çözüm bulmaya çalışıyorsunuz. Türü seviyorsanız, Cities Skylines oyununa mutlaka yönelmenizi öneriyoruz.

Cities: Skylines
Cities: Skylines
11,26
den başlayan fiyatlarla

Civilization 6

Tıpkı Cities Skylines gibi, ancak bu sefer tek bir şehir değil koca bir medeniyet kurma üzerine kurulu bir oyun Civilization 6. Kaynaklarınızı dikkatlice kullanmalı, farklı farklı şehirlerinizde oluşabilecek sorunlara çözüm üretmeli ve dünya politikasındaki yerinizi korumalısınız bu oyunda. Stratejik zekanızın sınırlarını zorlayacak muazzam bir oyundur kendisi. Deneyin, denettirin.

Sid Meier's Civilization® VI
Sid Meier's Civilization® VI
54,75
den başlayan fiyatlarla