Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
449,10
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
599,00
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
190,00
den başlayan fiyatlarla
Hades Tarzı Oyunlar

Hades Tarzı Oyunlar

Rogue benzeri aksiyon oyunları arasında Hades, türün açık ara en sevilenlerinden biri oldu. Hades'ten sonra rogue benzeri rol yapma oyunlarına duyulan ilki arttı ve akıllara Hades tarzı hangi oyunları oynayabilirim soruları gelmeye başladı.

Hades, Hades'in oğlu Zagreus olarak oynadığınız tek oyunculu  bir rol yapma oyunu. Oyunu her oynayışınızda farklı bir dünya, farklı bir son keşfetmeniz mümkün. Oyunun ödüllü grafikleri, anlatımı ve ses dünyası da oldukça etkileyici. Hades'i beğenen oyuncular için Hades tarzı farklı oyunlar bulmak mümkün. 

Hades
Hades
40,00
den başlayan fiyatlarla

Hades Benzeri Oyunlar

Bastion

Bastion, rol yapma oyunları arasında oyuncuya eşsiz bir deneyim sunan oyunlardan biri. Oyun her hareketinizi takip ederek, buna tepki veren bir anlatım düzenliyor. Aldığınız her karara göre oyun deneyiminiz farklılaşıyor. Aynı Hades'te olduğu gibi, her oynayışta yepyeni bir dünya ve etkileşim görmek mümkün. Haritada ilerledikçe dünya sizin etrafınıza inşa ediliyor. Böylelikle el çizimi grafiklerin güzelliğini fark etmek için bolca vaktiniz oluyor. Farklı kara parçalarını birbirinden tamamen farklı ve karesi eşsiz olacak şekilde tasarlanmış.

bastion steam

Calamity'nin içinde farklı serüvenlere çıkarak bu dünyanın sırlarını ve sınırlarını keşfedeceksiniz. Farklı habitatlar, farklı hayvanlar ve karakter yol boyunca sizi bekliyor. Aynı zamanda modifiye etmeye el verişli silahlardan oluşan büyük bir cephaneliğiniz de var. Karşınıza çıkan düşmanlarla nasıl savaşacağınız tamamen size bırakılmış. Dövüşleri oyuncuyu çok zorlamamasına rağmen, tamamen kişiselleştirilmiş bir tecrübe arayanlar için Bastion mükemmel bir oyun tercihi. 

Bastion
Bastion
25,00
den başlayan fiyatlarla

The Binding of Isaac

Rogue benzeri oyunlardan biri olan The Binding of Isaac, her şeyden önce hikayesi ile oyuncuyu etkiliyor. Tanrı'ya olan inancını kanıtlamak için bir kurban bulmak isteyen annesinden kaçan Isaac, bodruma saklanarak oradaki gizemli dünyanın içine girmiş oluyor. Bu bodrumda hayatınızın en büyük yüzleşmelerini yaşayacaksınız. Kayıp kardeşler, farklı düşmanlar, garip hazineler, aile sırları ve çok daha fazlası oyunda ilerledikçe karşınıza çıkacak. Tamamen rastgele oluşturulan ganimetler, düşmanlar ve birden fazla oyun sonu imkanları sayesinde The Binding of Isaac'i kaç kere oynamış olursanız olun, her seferinde farklı bir oyun deneyimine sahip olacaksınız. 

The Binding of Isaac
The Binding of Isaac
10,00
den başlayan fiyatlarla

Enter the Gungeon 

Gungeon'da bol bol savaş, ganimet ve aksiyon bulmak mümkün. Ama bütün serüven aslında Gungeon'daki en önemli hazine olan tek bir şeye ulaşabilmek için; geçmişinizi öldürebilen bir silah. Karakterinizi veya takımınızı seçtikten sonra Gungeon'ın farklı ve özelleştirilmiş katlarında ilerleyerek, hayatta kalma mücadelenizi tamamlamaya, yolda karşınıza çıkan karakterlerle diyaloglar kurmaya ve geçmişi öldürebilen silaha ulaşmaya çalışıyorsunuz.

hades tarzı oyunlar

Gungeon toplamda 5 kattan oluşuyor. Her katta silah, eşya veya can alabileceğiniz bir dükkan, birden fazla saklı hazine ve bölüm sonu düşmanı bulunuyor. Keşfedilmeyi bekleyen gizli katlar veya oynadığınız karakter için özel yapılmış katlar da var.

Enter the Gungeon
Enter the Gungeon
24,00
den başlayan fiyatlarla

Düşmanlarınızla karşı karşıyayken hasar yememeye çalışmak çok önemli, çünkü çok az hamlede öldürülebiliyorsunuz. Oyunda ilerledikçe, öldürdüğünüz düşmanlar ve açtığınız sandıkların sayısı artıyor. Bunlar da karakterinizin giderek güçlenmesine yardımcı oluyor. 

Legion Slim 7
Legion Slim 7

15" AMD İşlemci

NVIDIA® GeForce RTX™ grafik donanımı

144 Hz FHD

Dolby Vision® HDR destekli 4K çözünürlük

Dead Cells

Dead Cells, kalıcı olarak ölme ihtimalinin sunduğu adrenalin ile kademeli olarak keşfedilmeyi bekleyen kocaman bir dünyaya sahip. Elliden fazla silah ve büyüyle her seferinde benzersiz ve oyuncunun tercihine bırakılmış savaş deneyimleri, gizli odalar, gizli geçitler, büyüleyici manzaralar oyunu daha heyecanlı kılan unsurlardan sadece birkaçı. Çoğunlukla pixel-art olarak dizayn edilmiş dünyanın görselleri Katana Zero'yu oldukça andırıyor. Kendi tarzına ve stratejine uyan şekilde Dead Cells'i istediğin giib ve istediğin kadar oynayabilirsin.

Dead Cells
Dead Cells
39,00
den başlayan fiyatlarla

Aynı Bastion'da olduğu gibi haritaya erişimin aşamalı olarak gerçekleşmesi, içinde bulunduğun yeri en ufak ayrıntısına kadar gözlemleme ve keşfetme imkanı sunuyor. Oyunun hikayesi ise hiçbir zaman direkt olarak anlatılmıyor. Etrafınızdaki dünyaya bakarak neler olup bittiğini sizin anlamanız gerekiyor. Bu nedenle hikaye sever oyuncuları çok tatmin etmeyebilir. 

Children of Morta

Rol yapma oyunlarını seven oyuncuların, rol yapmaya doyacağı oyunlardan biri Children of Morta. Çünkü oyunu tek bir karakter olarak değil, bir ailenin tamamı olarak oynuyorsunuz. Bergson ailesinin farklı üyelerinin yerine geçip 'Yozlaşma'ya karşı yavaşıyorsunuz. Bu da bambaşka karakter gelişimleri, dünya etkileşimleri ve stratejiler demek oluyor.

children of morta steam

Oynanış açısından hem rogue benzeri rol yapma oyunlarına benziyor hem de hack and slash oyunu tadı veriyor. Dead Cells'in aksine kalıcı ölüm gibi bir risk de taşımıyor. Oyunda karşınıza çıkan bütün zindanlar her oynanışta değişiyor. Zindanların görselleri ve zorluk seviyeleri değiştiği gibi bölüm sonu düşmanı da farklılık gösteriyor. Ayrıca, daha önce girip tamamladığınız zindanlara dönerek ilave can veya ganimet kazanarak oyuna devam edebiliyorsunuz. Eğer hikayesiyle öne çıkan bir rogue benzeri oyun arıyorsanız, Children of Morta aradığınız oyun olabilir. 

Children of Morta
Children of Morta
118,43
den başlayan fiyatlarla