Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
57,00
den başlayan fiyatlarla
En İyi RPG Oyunları

En İyi RPG Oyunları

Rol yapma oyunu olarak da bilinen RPG türünün en iyilerini bir araya getirdik. Bu türe merakanız varsa seçtiğimiz oyunları mutlaka oynamalısınız.

Oyun sektörünün gelişimi sırasında bir dönem eldeki imkanlardan dolayı grafiksel alanda yenilikler yapılamamıştı. Bu dönemde oyun geliştiriciler grafikten ziyade konulu oyun yapma olayına girişti. O dönemlerde ortaya çıkan RPG yani rol yapma türü, günümüze kadar uzandı. Grafiksel alandaki gelişmeler ile harmanlanan bu türün en iyi yapımlarını bir araya getirdik. RPG’ye ilginiz varsa sizler için seçtiğimiz oyunlara şans vermenizi tavsiye ederiz.

Divinity: Original Sin 2

Divinity Original Sin'in devamı olan Divinity: Original Sin 2, ilk oyundan yüzyıllar sonrasında geçiyor. Savaşlar sonrası dönemi konu alan serinin ikinci oyununda Sourcerer’ların peşine düşüyoruz. Oyunda karakterlerinin istatistiklerini, ırk ve başlangıç hikayelerini kendimiz seçiyoruz. Her seçtiğimiz ırkın ayrı bir konusu ve özellikleri bulunuyor. Yardımcı karakter de seçtiğimiz oyunda diyaloglarda verdiğiniz kararlar ile oyunun gidişatı da değişiyor. Konusu, grafikleri ve RPG öğeleri ile dikkat çeken Divinity: Original Sin 2’yi ilk oyunun tutkunlarının mutlaka oynaması gerekiyor.

Pillars of Eternity

Pillars of Eternity, Baldur’s Gate ve Planescape: Torment oyunlarından ilham alınarak geliştirilmesi ile ne kadar sağlam bir yapıda olduğunu bizlere gösteriyor. RPG öğelerinin dibine vuran oyunda göz korkutucu seviyede diyalog yer alıyor. Kendimizi din, felsefe ve sınıf savaşının ortasında bulduğumuz oyunda haritadaki her bölgede maceralara yelken açabiliyoruz.

Oyunun yan görevleri bile dünyaya bakış açınızı değiştirecek. RPG denilince akıllara ilk gelen isim olan Obsidian’ın elinde çıkan Pillars of Eternity, yılların eskitemediği yapımlar arasında yer alıyor.

Pillars of Eternity
Pillars of Eternity
69,00
den başlayan fiyatlarla

Deus Ex: Human Revolution

Deus Ex serisinin en akıllarda kalan oyunu olan Deus Ex: Human Revolution, hem RPG’yi hem de aksiyon öğelerini harmanlıyor. Görev sırasında diyaloglarda vereceğiniz her kararının bir sonraki adımınızı etkilediği oyun, dinamikleri ile en baba aksiyon oyunlarına bile taş çıkarıyor. Sinematik anlatımı ile de dikkat çeken oyun serinin ilk oyunundan tam 25 yıl öncesinde geçiyor.

Serinin ilk oyunlarında sık sık kullandığımız Nanoteknolojik augmented’lar bu oyunda daha yeni yeni geliştirilmeye başlanıyor. Blade Runner ve Cyberpunk evrenini anımsatan kasveti ile dikkat çeken Deus Ex: Human Revolution, seçim özgürlüğü ile parmakla gösterilecek yapımlar arasında bulunuyor.

Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut
Deus Ex: Human Revolution - Director's Cut
161,94
den başlayan fiyatlarla

Fallout: New Vegas

En iyi Fallout oyunu olarak da geçen Fallout: New Vegas, döneminde adeta bir devrim yaratmıştı. Fallout evreninde büyük bir sıçrama gerçekleştiren Fallout: New Vegas, hafızalara kazınan diyalogları ile dikkat çekiyor. Oyunun geliştiricisi olan Obsidian, Bethesda’nın izometrik Fallout formatını aldı ve oyunu FPS türüne evriltti. Western tarzında kıyamet sonrası bir atmosfer sunan oyunda vereceğiniz kararın haddi hesabı yok.

Oyunda dilerseniz NCR ile ekip kurabilir ve köle seven Legion'a katılarak kötü biri olabilir isterseniz de insanlığa yardım etmek ve kıyamet sonrasında azınlıkta kalan iyi insanları bir araya getirebilirsiniz. Grafik benim için önemli değil RPG öğeleri beni doyursun diyorsanız sizleri Fallout: New Vegas ile baş başa bırakalım.

Fallout: New Vegas
Fallout: New Vegas
15,28
den başlayan fiyatlarla

The Elder Scrolls V: Skyrim

Tüm zamanların tartışmasız en iyi RPG oyunu olan The Elder Scrolls V: Skyrim’e listemizde yer vermezsek ayıp olurdu. RPG türünün okulu olarak gösterebileceğimiz Skyrim, eski bir yapım olmasına rağmen modları ile hala güncelliğini korumayı başarıyor.

Grafik, konu, RPG ve müzikal öğelerini en iyi harmanlayan oyun olan Skyrim, sizlere uçsuz bucaksız bir dünya sunuyor. Skyrim’in en büyük handikabı olarak yan görevleri gösterebiliriz. Oyunda yan göreve daldığınız zaman ana görevleri unutuyorsunuz. Oyunun o derece başarılı yan görevleri var. Saatlerce süren Skyrim muhtemelen parasını kuruşu kuruşuna hak eden tek oyun.

Oyunda isterseniz ejderhalar ile dövüşebilir, isterseniz NPC’lerin isteklerini yerine getirirken göl kenarında huzuru bulabilir, dilerseniz de yeni eşyalar için haritayı keşfe çıkabilirsiniz. Her biri ayrı dolu dolu macera olan Skyrim, sizleri fantastik evrenine hapsedecek.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
99,00
den başlayan fiyatlarla

The Witcher 2

Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin romanlarına dayanan ilk Witcher oyunu bir anda dünyada popüler olmayı başardı. Her ne kadar serinin üçüncü oyunu şu sıralar daha fazla konuşulsa da serinin en başarılı yapımlarından olan The Witcher 2 ile listemizin sonuna geliyoruz. The Witcher 2 geliştirilmiş dövüş mekanikleri, dönemine göre başarılı grafikleri ve sunmuş olduğu özgürlük ile dikkat çekiyor.

Geralt’ı Geralt yapan hikayeyi merak ediyorsanız, üçüncü oyunu oynamış olsanız bile The Witcher 2’ye mutlaka bir şans vermenizi tavsiye ederiz. Aksiyon mekaniklerinin yanı sıra RPG öğeleri ile dolup taşan The Witcher 2, bize göre CD Projekt RED’in doktorasını yaptığı oyun konumunda.

The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition
The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition

Tüm RPG oyunlarına buradan ulaşabilirsiniz