Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
294,21
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
401,33
den başlayan fiyatlarla
Victoria 3
199,20
den başlayan fiyatlarla
En Büyük Haritaya Sahip Oyunlar

En Büyük Haritaya Sahip Oyunlar

Açık dünya oyunlarının çoğu hikayesiyle ve görevleriyle etkilerken, keşfettikçe bitmeyen haritaların önemini de unutmamak lazım. Büyük haritalı açık dünya oyunları saatler süren keşif keyfi sağlarken, oyuncunun aynı harita içinde birbirinden tamamen farklı koşullara da adapte olmasını gerektiriyor.

Haritanın görselliği ve büyüklüğünden etkilenmek isteyen oyuncular için en büyük haritaya sahip açık dünya oyunlarını listeledik. Böylece bir oyuna başlamadan önce size bekleyen uçsuz bucaksız dünyanın varlığını önceden bilip ona göre hazırlanabilirsiniz.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Yaklaşık 340 km2lik haritası ile The Elder Scrolls V: Skyrim en büyük haritalı oyunların başında geliyor. 2011’de çıkmış olmasına rağmen hala oyun dünyasında adından sıkça söz ettiren Skyrim’in popülerliğinin büyük kısmı keşfedilmeye doyum olmayan haritasından geliyor. Whiterun Hold’un dere yataklarından modernleşmeye başlamış şehir ve ticaret merkezlerine, Winterhold’un buz kesmiş zirvelerinden uçsuz bucaksız taşraya kadar Skyrim her koşula hazır olmanızı bekliyor.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
87,25
den başlayan fiyatlarla

Ayrıca haritanın her alanında farklı karakterler, görevler ve toplanabilirler bulmak da mümkün. Böylece size sunduğu içerik neredeyse hiç tekrara düşmüyor ve oyun etkileyiciliğini korumaya devam ediyor.

büyük haritalara sahip oyunlar

ARMA 3

16.093 km2lik haritası ile ARMA 3, ARMA evrenine yepyeni bir soluk getirmeyi başardı. Gerçeğe yakınlık esas alınarak dizayn edilen oyun bu devasa haritanın her köşesinde foto-gerçekçi arazi ve su manzaralarını keşfetme imkanı sunuyor. Bu kadar büyük haritalarda akla ilk gelen sorulardan biri ise ulaşımın nasıl sağlanacağı oluyor. ARMA 3'te hızlı seyahat noktaları sayesinden haritanın bir noktasından farklı bir noktasına ulaşmak oldukça kolaylaşıyor. Oyun, tek başına keşif turuna çıkmaktan üst düzey güvenlikle korunan üsleri yağmalamaya kadar birbirinden farklı askeri görevler içeriyor. 

büyük haritalı oyunlar

Arma 3
Arma 3
42,25
den başlayan fiyatlarla

Dragon Age Inquisition

Dragon Age Inquisiton 3.258 km2lik haritası ile kaşif ruhlu oyuncuları benzersiz bir meydan okumaya davet ediyor. 2014’te Game of the Year ödülünü kazanan oyun, serinin önceki oyunlarından hem harita hem hikaye hem de ses dizaynı olarak ayrışıyor.

Dragon Age™ Inquisition
Dragon Age™ Inquisition
279,99
den başlayan fiyatlarla

Inquisiton’ın geçtiği mekan olan Thedas, oyuncuların Dragon Age Origins’ten alışık olduğu bölgeleri yeniden deneyimlemesine imkan sağlıyor. Haritanın büyüklüğü hem ilk defa karşılaşılan sayısız mekan hem de önceden tanıdık gelen bölgeler sayesinde oynanış keyfini oldukça arttırıyor.

büyük dünyalı oyunlar

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3 denildiğinde akla ilk gelen şey haritasının büyüklüğü. 11.491 km2lik haritası ile ana görevleri bitirdikten sonra bile saatlerce oyunda kalacak içerik bulmak mümkün. The Witcher 3’te birbirinden farklı mimariye ve gelişmişlik düzeyine sahip bir sürü şehir, tırmandıkça bitmeyen dağlar, ormanlar, okyanuslar ve farklı kıtalar keşfedilmek üzere oyuncuyu bekliyor.

The Witcher® 3: Wild Hunt
The Witcher® 3: Wild Hunt
74,99
den başlayan fiyatlarla

Witcher 3 haritanın büyüklüğüne rağmen hikayesi ve görevleri ile haritanın çoğunu görebilmeye alan sağlıyor.

the witcher 3 harita

11.491 kmdünyasının yanı sıra tonlarca görev ve modelleme derken The Witcher 3 bir hayli büyük yer kaplayabilir ve bu kadar şeyi depolamak zor olabilir. Bir oyun yükleyebilmek için sevdiğiniz diğer oyunları silmek zorunda kalabilirsiniz. Bu da büyük bir rahatsızlığa sebep olabiliyor zaman zaman. Ama Firecuda Gaming diskleri ile bu problemi kökten çözebilirsiniz. 

Firecuda Gaming Hub
Firecuda Gaming Hub

16 TB'a Kadar Depolama

RGB LED Aydınlatma

USB-C ve USB-A Bağlantı Noktası

Küçük oyun istasyonunuza dilediğiniz kadar oyun yükleyip yanınızda taşıyabilir ve bu devasa dünyaları gittiğiniz her yerde deneyimleyebilirsiniz. Hem de başka bir oyun silmenize gerek olmadan.

DayZ

Bohemia Interaction tarafından geliştirilen DayZ, 12.891 km2lik bir haritaya sahip. Gizemli bir salgının popülasyonun tamamını zombi benzeri saldırgan yaratıklara dönüştürmesiyle, bu virüsten etkilenmeyen insanlar kaynak arayışı başlatıyor ve hayatta kalmaya çalışıyor. Haritanın büyüklüğüne rağmen, yönlendirmeler ve pusulaların dizaynı sayesinde haritada yön bulmak oldukça kolaylaşıyor. Skyrim ve The Witcher 3'te olduğu gibi haritanın bütün alanlarında farklı görevler ve toplanabilirler bulmak mümkün. 

dayz steam

DayZ
DayZ
155,99
den başlayan fiyatlarla