Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,27
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,43
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
780,09
den başlayan fiyatlarla
Açık Dünya FPS Oyunları

Açık Dünya FPS Oyunları

Açık dünya denince akla ilk gelen oyun türü RPG ve kamera açısı da ‘third-person’ olsa da bazı oyunların dünyasını sadece ‘first-person’ olarak yani birinci şahıs kamera açısıyla da tecrübe edebiliyoruz. Bu olay bazı oyunlarda opsiyonel olarak sunulsa da bazı oyunlar bunu zorunlu kılıyor. Her ne kadar birinci şahıs kamera, oyunun dünyasını daha iyi tecrübe etmemize fırsat tanısa da günün sonunda bu konu zevkler ve renklere geliyor. Bu koleksiyonumuzda da FPS sayılabilecek nitelikte ve bizlere açık dünya sunan oyunları bir araya getireceğiz.

GTA 5

Rockstar Games’in GTA serisi uzun bir süre sadece üçüncü şahıs kamera açısıyla oyuncuya oynama fırsatı tanırken, bu durum son oyun GTA 5 ile tamamen değişti ve dilerseniz oyunu baştan sona first-person şekilde deneyimleyebilir, FPS bir oyun oynar gibi tadına varabilirsiniz.

Sürdüğünüz üst sınıf arabaları, helikopterleri aracın içerisinden deneyimlemek gerçekten büyüleyici ve oyuna bambaşka bir tat katıyor diyebiliriz. Bunların yanı sıra oyundaki her türlü silahı birinci şahıs görmek ve kullanmak oyuncuya Rainbow Six veya Counter Strike oynuyormuş gibi hissettirebiliyor çoğu zaman.

Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V

FALLOUT SERİSİ

Post-apokaliptik dünyanın en iyi yansımalarından birini çizmeyi başarmış Fallout serisi, Bethesda Softworks’ün biricik bebeği diyebiliriz. Oyunda üçüncü şahıs bakış açısıyla oynama seçeneği olsa da bu oyun en iyi deneyimi birinci şahıstan sunuyor.

Özellikle son oyun ile beraber gelen craft sistemi ve silah kişiselleştirme / geliştirme ile büyük özen göstererek oluşturduğunuz onlarca çeşit silahlarınızı detaylıca yakından inceleyip tecrübe etmek kadar keyif verici bir durum yok. Ancak karşılaşacağınız devasa Deathclaw’lar veya Feral Ghoul’lar üzerinize atladığında fark edeceksiniz ki bundan daha korkutucu bir şey de yok. Keşfedilmeyi bekleyen açık dünyasıyla Fallout serisi, türünün en iyi örneklerinden diyebiliriz.

Fallout 3
194,78
den başlayan fiyatlarla
Fallout: New Vegas
194,78
den başlayan fiyatlarla
Fallout 4
389,88
den başlayan fiyatlarla

FAR CRY SERİSİ

Adını ilk duyduğumuz 2004 yılından bu yana sürekli geliştirilen ve her bir oyunuyla üzerine yeni şeyler eklenmekte olan Far Cry serisi hem FPS hem de çok geniş bir açık dünya sunan nadir oyunlardan.

Far Cry 5 ile Co-Op
Far Cry 5'de getirilen Co-Op modu ile tüm hikayeyi arkadaşlarınızla beraber bitirebiliyorsunuz.

Dünyası, her çıkan yeni oyunuyla öyle çok genişledi ki artık her bir noktasını keşfetmek çok zor bir hal aldı. Envai çeşit silahı yanımıza alıp düşman kamplarını onlarca farklı mümkün yol ile kilometrelerce uzaktan temizlemek çok tatmin edici. Görsellik bakımından da çevre ve silah detayları o kadar kaliteli işlenmiş ki oyuna daldığınız zaman gerçek dünyadan kopukluklara sebep olabiliyor. Özellikle birinci şahıs kamerada, kancamız ile uçurumlar arasında sallanıp tırmanmak öylesine güzel ki gerçekten o anı yaşıyormuş gibi hissedebiliyoruz.

Far Cry® 4
780,09
den başlayan fiyatlarla
Far Cry® 5
1.560,50
den başlayan fiyatlarla
Far Cry 3
519,95
den başlayan fiyatlarla

RAGE 2

Şimdi az önceki Far Cry oyunlarını alın ve Wolfenstein serisiyle harmanlayın. Karşınıza Rage çıkacaktır. Bundan daha da fazlasını söylemeye gerek yok açıkçası. Eğer her iki oyunu da oynadıysanız bu iki oyunun karışımının ne kadar iyi olacağını tahmin edebiliyorsunuzdur.

Avalanche Studios’un geliştirdiği Rage 2, oyuncuya kocaman bir apokaliptik dünya ve içinde yapılacak tonla yan görev / etkinlik sunuyor. Gerçekten çılgınca tasarlanmış yüzlerce düşmanı delice öldürmeye odaklandığınız bir oyun Rage 2. Yani bu düşmanlardan sizin de pek bir farkınız yok diyebiliriz. Oyunun genel olarak hikayesi kısa sürse de Rage 2 sizi sürekli bir noktadan bir noktaya götürecek, orada kim varsa öldürmenizi ve tüm loot'ları toplamanızı isteyecek. Kısacası 'saf aksiyon' seviyorum diyorsanız bu oyun tam size göre. 

RAGE 2
RAGE 2
780,09
den başlayan fiyatlarla

CYBERPUNK 2077

Ve son olarak o meşhur oyun… Türüne yapımcılarının bile zor karar verdiği bu oyun hakkında bildiğimiz 3 kesin şey var ise onlarda da şunlar oluyor: Oyun birinci şahıs bakış açısı sunuyor, çılgın gibi bir sürü silah ile düşmanları vuruyoruz, kesiyoruz, biçiyoruz ve son olarak açık bir dünya tecrübesi var.

Bu saydığımız sebepler zaten Cyberpunk 2077’nin bu koleksiyonda yer almasına olanak tanıyor. Oyunda sahip olabildiğiniz fütüristik lüks arabaları direkt direksiyon başında deneyimlemek çok keyifli. Oyunda araba sürmesi her ne kadar zor olsa da görsellik açısından gayet doyurucu. Savaş mekanikleri açısından ise binaların çatısından katanalar ile veya daha da iyisi Mantis Blade’iniz ile düşmanların tepesine atlamak oyuncuya aksiyonu dibine kadar yaşatıyor.

Aynı şekilde oyundaki silah çeşitliliği de bir hayli yüksek seviyede. Onlarca farklı tabanca, kısa/uzun namlulu tüfekler, pompalı tüfekler gibi detaylıca tasarlanmış silahlar ile oyunun FPS yanı ister istemez epey bir ağır basıyor diyebiliriz. Böylelikle bu koleksiyonumuzu da noktalamış olduk. Herkese iyi oyunlar!

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
738,76
den başlayan fiyatlarla