Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

死寂(Deathly Stillness)
Ücretsiz
Aragami 2
57,00
den başlayan fiyatlarla
Aragami
31,00
den başlayan fiyatlarla
Vampire The Masquerade Shadows of New York Hikayesi

Vampire The Masquerade Shadows of New York Hikayesi

Haziran 2019 içerisinde, mücadele eden bir araştırmacı gazeteci olan Julia Sowinski, Double Spiral hakkındaki soruşturmasının gömüleceği konusunda bilgilendirildi. Kendisi daha sonra işinden de kovulur.

Klasik Bir Vampir Hikayesi Başlangıcı

Eve giderken Julia'nın kişisel ve profesyonel düşüşünü bir test olarak düzenlediği ortaya çıkan Lasombra Klanı'nın bir üyesi tarafından ısırılır ve bir vampire dönüştürülür.

Mart 2020 dönemine kadar Julia, Şerif Qadir al-Asmai'nin gözetiminde, çok az gerçek güce veya ayrıcalığa sahip bir pozisyon olan New York City'deki Lasombra temsilcisi yapıldı. Ayrıca en iyi arkadaşı ve sevgilisi Dakota'nın yanına taşındı. Anarch Baron Callihan gizemli koşullar altında ölü bulunduğunda, Julia iyi niyet göstergesi olarak Camarilla Primogen Konseyi tarafından davanın müfettişi olarak seçilir. Callihan'ın ofisine vardığında cebinde dört isim yazan bir kart bulur Agathon, Hope, D'Angelo ve Tamika.

Vampire: The Masquerade - Shadows of New York
Vampire: The Masquerade - Shadows of New York
14,30
den başlayan fiyatlarla

Julia, Agathon'un yerini bulamıyor, ancak geride bıraktığı gizli bir günlük, Yüksek Regent Aisling Sturbridge, akıl hocası Thomas Arturo, önde gelen bir Camarilla ve Callihan'ı içeren gizli bir planın farkına vardığını gösteriyor. Julia, o zamandan beri Double Spiral'i devralan ve yeniden şekillendiren Hope'u sorgulamaya devam ediyor. Hope, isim listesinin bilgi komisyoncusu Carter Vanderweyden'den geldiğini iddia ediyor. 

shadows of new york hikayesi

Vanderweyden kategorik olarak katılımını reddediyor. Julia daha sonra, vampirleri hedef alan hükümet ajanlarından saklanan ve onlardan intikam alan Tamika'ya rastlar. Tamika, eski sevgilisi ve Anarşilerin olası yeni lideri Torque'un devrimci köklerine ihanet ettiğini ve fırsatçı Callihan ile çalıştığını ortaya koyuyor. Karşılığında Julia, Tamika'yı şehirden kaçırmak için bağlantılarını kullanır.

Kadir ve Julia, artık çökmüş bir adam ve ayyaş olan D'Angelo'nun kendi dedektiflik bürosunda saklandığını keşfeder. D'Angelo, listedeki dört kişinin, sık çalıştıkları için, şehirdeki birden fazla mezhebi içeren bir komplodan haberdar olduklarını, ardından ya ortadan kaybolduklarını ya saklanmaya ya da korunmaya zorlandıklarını ortaya koyuyor. Callihan'ın ofisine geri dönen D'Angelo, Julia'ya soruşturmasında yardımcı olur; ofisin güçlü ve anlaşılması güç bilgi komisyoncusu Kaiser tarafından kablolandığını keşfeder. 

Julia, hiç kimsenin gizemin çözülmesini istememesine rağmen, amansız sürüşü için onu azarlayan Kaiser'e ulaşmayı başarır. Bir tuzak sezen Julia, Kaiser'i hareket halindeki limuzinden kurtarır ve ona boyun eğdirir. Daha sonra, bilgi almak için onu terk etme veya ona işkence etme seçeneğine sahiptir. İkincisini yaparsa Kaiser, tüm tarafların - Camarilla, Torque ve Callihan - birlikte çalıştığını ve Callihan'ın kullanışlılığını yitirdikten sonra, Konsey ve Torque'un toplu olarak Callihan'ın cinayetinde yer aldığını ortaya koyuyor.

shadows of new york hikaye

Julia, Dakota'nın onun gibi giyinip onunla yaşamaya çalıştığını öğrenince şok olur. Dakota'ya ilişkilerinin durumu hakkında saldırır ve tartışma, Dakota'nın apartmandan fırlaması ile sona erer. Kadir, Julia'nın yerine soruşturmanın sonuçlarını Konsey'e sunar ve Callihan'ın imparatorluğu parçalanan ve ilgisizliğe dönüşen Callihan'ın, kendini güneş ışığına maruz bırakarak kendi hayatına son vermeyi seçtiği bir anlatı sunar. Mevcut herkes açıklamadan memnun. Julia'nın tepkisi ve oyunun bitmesi, yaptığı önceki seçimlere bağlı olarak değişir.

Shadows of New York Sonu

Julia oyun boyunca daha saldırgan, alaycı ve aldatıcı bir yaklaşım benimsediyse, orada bulunan herkesi içine alan bir anlatıyı bir araya getirmeyi seçiyor. Daha sonra bunu halka arz etmekle tehdit eder ve kendisine Primogen unvanını ve ilgili ayrıcalıkları sunması, Carter Vanderweyden'ı günah keçisi ilan etmesi için Konsey'e şantaj yapar. Gelişiminin bir koşulu, onu rahatsız etmeyen Dakota'nın ölümüdür. 

Julia daha barışçıl, iyimser ve dürüst bir yaklaşım benimsediyse, örtbas etmeyi kabul eder. Dairesine döndüğünde Dakota ile barışır ve şehir Julia için artık güvenli olmadığı için Batı Kıyısı'na gitmeye karar verirler. Julia geleceğin onlar için ne getireceğinden emin değil ama biraz umutludur.

Vampire: The Masquerade - Shadows of New York Yayınları