Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Torchlight İnceleme

Torchlight İnceleme

Oyun oynamanın en büyük cazibesi elbette gerçek hayatta yapamadıklarımızı yapmak, olmadığımız kişilerin kimliğine bürünmektir. Bunu yapmanın en iyi yolu da RPG yani rol yapma oyunlarını deneyim etmektir.

Oyun dünyasında çokça karşılaşırız RPG oyunları ile. En bilindik RPG serilerinin başında da Bethesda firmasının Fallout veya The Elder Scrolls serisi gelir. Bir de ARPG isminde bir oyun türü vardır. Bu türdeki oyunlar için de Diablo, Path of Exile gibi izometrik bakış açısına sahip oyunlar gösterilebilir. Hatta bu türün tanımlayıcı oyunlarıdır desek yeridir.

Bugünkü bahsedeceğimiz oyun ise 27 Ekim 2009 tarihinde biz oyuncular ile buluşmuş, Runic Games imzalı, ARPG türündeki yapım Torchlight.

8Çok İyi
  • Zengin silah çeşitliliği
  • Sistem dostu oyun
  • Uygun fiyat
  • Gerçekçi bir ARPG deneyimi
  • Zayıf hikaye
  • Bölüm tasarımları kendini tekrar ediyor

Hikayesi

Cevherlerin kıymetli olduğu bir evrende, madenleriyle meşhur bir kasaba olan Torchlight’a konuk oluyoruz. Kasabanın eski ihtişamı geçmişte kalmıştır ve madende işler hiç iyi gitmemektedir. Dünyanın dört bir yanından kasabaya gelenler ve biz oyuncular neler döndüğünü çözmek için kolları sıvıyoruz. Hikaye bu şekilde başlayıp uzun ve keyifli bir deneyime yelken açıyor.

torchlight oyun inceleme steam

Detaylar

3 farklı karakter özelliğinden birini seçerek başlıyoruz yapıma. 3 karakter özelliği de farklı amaçlara hizmet ediyor. Kimisi silah kullanımında ustayken kimisinin uzmanlık alanını büyüler oluşturuyor.

Bilgi
Oyunda Diablo'dan esinlenilmiş birçok element mevcut. Bunun sebebi de oyun yapımcılarının (Runic Games) Diablo'yu geliştiren ilk ekip olmasından kaynaklanıyor.

Ateşli silah kullanmayı sevenler de unutulmamış yapımda. Seçim ise tamamen oyuncunun yani sizin. Sevdiğiniz oynanış tarzına uygun bir tercih belirleyip oyuna başlayabiliyorsunuz.

Diyelim bir karakter seçtiniz ama diğer karaktere ait bir özellikte gözünüz kaldı. Sakın üzülmeyin. Gelişip seviye atladıkça farklı bir sınıfa ait farklı bir özelliğe erişim şansınız olabiliyor.

Torchlight Oyun inceleme steam ARPG oyunları

Yanınıza Bir Yoldaş İstemez Misiniz?

“Bu kadar uzun bir yolculuk tek başına çekilmez ama değil mi?” sorusuna cevabınız muhtelemen evet olmuştur. Bizce de evet. Torchlight serüveninizde yanınıza yoldaş ve yardımcı olarak alabileceğiniz petler mevcut. Ne olduğu konusunda tam olarak net bir şey diyemeyeceğimiz petleriniz her açıdan size yardımcı olup yolculuğunuzu daha çekilebilir bir hale getirecektir.

Torchlight
Torchlight
9,50
den başlayan fiyatlarla

Torchlight’ta zindan bazlı bir ilerleyiş söz konusu. Birbirinden farklı ve rastgele bir düzenle oluşturulmuş zindanlarda envai çeşit düşmana karşı mücadele veriyorsunuz yapımda. Ana görevlerin dışında, deneyim edebileceğiniz zorunlu olmayan yan görevler de bulunmaktadır. 

Görev demişken boss dövüşlerinden de bahsetmemek olmaz. İlerleyişiniz süresince farklı görünüm ve farklı güçte boss’lar ile karşılaşacaksınız.

Görsellik

Torchlight, izometrik bir kamera açısından deneyim edilen bir yapım. Bu tarz oyunlarda sıkça kullanılan izometrik açı oyuncunun yapımı üstten gözlemleyerek tecrübe etmesine izin vermektedir. Grafikler ise yine Diablo tarzı ve göze çok hoş gözükmekte. 

Torchlight en iyi ARPG Oyunları

Karar

Önünüze çıkan yaratıkları kesip biçerken, fantastik bir dünyada görevler yapıp, büyük, uzun ve de eğlenceli bir maceraya yelken açmak isterseniz; Torchlight’ı mutlaka deneyim etmelisiniz. Zamanında Diablo evrenine uzun saatlerinizi vermiş, oyunları tamamlamış ama türe olan açlığınızı gideremediyseniz bu yapım sizin için biçilmiş kaftan. 

İyi oyunlar. 

Torchlight Yayınları