En kötü The Witcher 3 karakterleri

En kötü The Witcher 3 karakterleri

Oyun dünyasında ayrı bir yere sahip olan The Witcher 3, kötü karakterleri ile de ön plana çıkmayı başarıyor. İşte karşınızda en kötü The Witcher 3 karakterleri.

Şu sıralar adı Cyberpunk 2077 ile pek iyi anılmayan CD Projekt RED, 2015 yılında çıkardığı The Witcher 3 ile sükse yapmayı başarmıştı. RPG türünün kült yapımları arasında yer alan The Witcher 3'ten sonra daha iyi oyun yapması beklenen CDPR maalesef ki teknik sorunlardan dolayı oyuncuları üzmüştü. Ancak CDPR'ın yeri bizde ayrı. Oyunlarına Türkçe dil seçeneğini sunan ve diğer oyunlara göre daha uygun fiyatla ülkemizde satışa sunan CDPR, eminiz ki Cyberpunk 2077'deki sorunları da en kısa zamanda çözecektir.

Şimdi dönelim CDPR'ı sevilen firma yapan oyunu The Witcher 3'e. Aksiyon/RPG türündeki bu oyun konusu ve yapılan seçimlerin bir sonraki adımı bile etkilemesiyle çok sevildi. Oyundaki kötü karakterlerin alt metinlerinin olması ve bu kötü karakterleri başarı bir şekilde oyuncuya sunması The Witcher 3'ün geldiği noktada büyük önem taşıyor. 

The Witcher 3'ün Konusu
The Witcher 3: Wild Hunt, ana karakterimiz olan Geralt of Rivia'nın hikayesini işliyor. İkinci oyunun sonunun üzerinden altı ay sonrasını konu alan The Witcher 3'te Geralt'ın hafızası yerine geliyor. Tabii kafamız gidikken yaşanan olaylar da oyunda bir bir yüzümüze vuruluyor. Yengemiz ve baltacımız olan Yennefer'i ve Ciri'yi aramak için yola koyulan Geralt, kendini uçsuz bucaksız bir dünyada buluyor.

 

Sinema dünyasında olduğu kadar oyun dünyasında da villain karakterler her zaman akıllarda kalır. Çünkü oyunda sağlam bir kötü olması gerekiyor ki oynadığınız oyun kötü karakteri alt ettiğinizde size büyük bir mutluluk versin. İşte The Witcher 3 bu noktada oyun dünyasına Geralt ile olduğu kadar kötü karakterleri ile de damga vurmayı başarıyor.

The Witcher 3'ün en kötülük saçan karakterleri

Bloody Baron

Bu tontiş amcamız ne gibi kötülük yapabilir diye başta çok düşünmüş olabilirsiniz. Ancak Bloody Baron görevini oynamaya başladığınızda ve olayı çözdüğünüzde bu adamın pisliğin önde gideni olduğunu fark ediyorsunuz. Eşine fiziksel ve psikolojik olarak şiddet gösteren Bloody Baron, yaptıklarından pişman olur ve tüm yaşananları telafi etmeye çalışır. Son pişmanlık neye yarar her şeyin bedeli var olmadı yar şarkısını akıllara getiren Bloody Baron, amacına tam anlamıyla ulaşıp yaptığı pislikleri maalesef ki telafi edemiyor.

The Witcher 3

Emhyr

The Witcher 3'ün kitabında Emhyr karakteri olduğu kadar kötü olarak gösterilmiyor. Bunun nedeni, oyun sırasında Geralt'ın kızı gibi sevdiği Ciri'yi aramamasından kaynaklanıyor. Oyunda Ciri'yi Emhyr'den kurtarmak için maceraya koyulduktan sonra bu adama karşı bakışınız komple değişecek.

Masum insanlara zulm etmek ve acımasızca insancıkları katletmek dahil olmak üzere ordusunun yaptığı tüm ahlaksız eylemlerden sorumlu olan Emhyr'i alt etmek için seçimlerinize çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Gaunter O'Dimm

Büyücü pislik Gaunter O'Dimm sen yok musun sen... Tam bir kara büyücü olan Gaunter O'Dimm, insanlar ile anlaşma yapıp bu anlaşmalar sonucu hayatlarını resmen mahvediyor. Tabii bu kara büyücü ile bizim de yolumuz kesişiyor. Geralt da girmiş olduğu çıkmazlarla dolu durumdan kurtulmak için maalesef ki Gaunter O'Dimm ile anlaşma yapmak zorunda kalıyor.

Imlerith

Imlerith nereye giderse gitsin yıkıma ve dehşete neden oluyor. Vahşi Av'ın generallerinden olan Imlerith, günahkar veya masum dinlemeden kendi amaçları doğrultusunda tüm şehri yakıp kavuruyor. Vahşi Av'ın generali muhtemelen oyunun en sevilmeyen karakteri durumunda. Çünkü Imlerith, babamız yerine koyduğumuz Vesemir'in katili...

The Witcher® 3: Wild Hunt
The Witcher® 3: Wild Hunt
59,99
den başlayan fiyatlarla

Radovid V

Büyünün kol gezdiği topraklarda cadı avcısı olan Kral Radovid, tüm cadıları katletmeye yemin etmiş azılı bir psikopat olarak karşımıza çıkıyor. Bu adamla her ne kadar anlaşma yapmak istemesek de bazı noktalarda çıkarlarımız kesişiyor. Tabii Radovid V ile anlaşma yapmak sizin elinizde. Bu anlaşmayı yapmadan önce yengemiz Yen ve kızımız gibi sevdiğimiz Ciri'nin büyücü olduğunu unutmayın.

Eredin

Vahşi Avın lideri olan Eredin doğrudan insanların hayatını mahvetmiyor. Ancak yine de birçok dehşetten sorumlu olan Eredin, bu yüzden oyunun en nefret edilen karakterleri arasında yer alıyor.

Eredin'in komutası altında olan Vahşi Av ordusu, The Witcher 3 boyunca neredeyse hepsi masum olan birçok insanın canını alıyor. Ayrıca, Crones'un emrinde hizmet ederken gerçekleştirdiği bazı kötü eylemlerden de kısmen sorumlu. Eredin denilen adı batasıca lider, Ciri'nin güçlerini ele geçirmek için resmen tüm dünyaya savaş açıyor.