Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,20
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,24
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
779,78
den başlayan fiyatlarla
The Callisto Protocol İnceleme

The Callisto Protocol İnceleme

Üçüncü şahıs hayatta kalma korku oyunu olan The Callisto Protocol, 2320 yılında uzayda bir hapishanede geçiyor. Oyuncular hapishaneyi keşfedip çeşitli yaratıklarla savaşmak, sırlarını ortaya çıkarmak ve sonunda da tam gaz kaçarak hayatlarını kurtarmak zorunda kalacaklar.

Oyun, Jupiter'in uydusu olan Callisto'da geçiyor ve korku unsurları içeren zengin bir hikaye ile oldukça detaylı hazırlanmış bir bilim kurgu evrenine sahip. Oyun, Striking Distance Studios tarafından geliştirildi ve size klasik ve benzersiz korku deneyimini getirmeyi vaat ediyor. Bu incelememizde oyunun konusundan ses dünyasına kadar, The Callisto Protocol oynamadan ya da ortamlarda üzerine konuşmadan önce bilmeniz gereken her şeyi derledik. 

7Çok İyi
  • Grafikleri ve ses dünyası inanılmaz
  • Dövüş eğlenceli ve yaratıcı
  • Dünya tasarımı orijinal ve ilgi çekici
  • Gerçekten ürkütücü korku elementleri barındırıyor
  • Keşfedilecek alanlar kısıtlı hissettiriyor
  • Hikaye daha ilgi çekici olabilirdi
  • Oyun daha cilalı olabilirdi

The Callisto Protocol Hakkında Bilinmesi Gerekenler

The Callisto Protocol
The Callisto Protocol
499,00
den başlayan fiyatlarla

Oyunun Konusu

Callisto'dan gelen alışılmadık bir sinyali araştırmak üzere gönderilen bir güvenlik ajanını konu alan oyunda, şeytani bir yapay zeka (AI) olan Director ile bitmez tükenmez aksiyon dolu bir mücadele sizi bekliyor. Uzaydaki bu tesis, Ütopya Programı olarak bilinen yeni bir insan tipi yaratmayı amaçlayan gizli bir araştırma projesinin parçası. Tesis, Director tarafından mükemmel insan türünü yaratmak için genetik manipülasyon ve klonlama da dahil olmak üzere bir dizi deney yapmak için kullanılıyor. Ancak bir şeyler ters gidiyor… Hikaye hakkında daha fazlasını keşfetmek ve sonunu öğrenmek için The Callisto Protocol Hikayesi içeriğimize bakabilirsiniz. 

the Callisto protocol inceleme

Oynanış

Bu oyun, aksiyon dolu dövüşü yoğun korku ve taktiksel strateji ile birleştiriyor. Hapishanenin gölgelerinde gizlenen mutantlara karşı hayatta kalmak için oyuncuların çeşitli silahlar ve aletler kullanması gerekiyor. Çatışma hızlı tempolu ve yoğun. Düşmanlar sürekli hareket ediyor ve her yönden saldırıyor. Korkuların üstesinden gelmek için oyuncuların hızlı düşünebilmeleri ve beyinlerini kullanabilmeleri gerekiyor. Ek bir strateji katmanı için oyuncular, hapishanede bulunan çeşitli parçaları kullanarak silah üretebilir ve yükseltebilir. Oyuncuya yaratıcılık için alan tanıyan ve bir nevi kişiselleştirme fonksiyonu gören bu özelliği oldukça beğendik. Anladığınız üzere The Callisto Protocol, strateji, korku, savaş ve stratejiyi birleştiren yoğun, heyecan verici bir deneyim sunmayı başarıyor.

Karşınıza bir anda çıkan düşmanlar, hatta jump-scare denilebilecek düzeyde ani hareketler ve öngörülemeyen düşmanlar, bu oyunu bu kadar heyecanlı kılan birçok özellikten sadece birkaçı. The Callisto Protocol, oyunculara korkunç yaratıklar ve düşman ortamlarla karşı karşıya kalırken korkunç bir deneyim vaat ediyor. Korku hayranları yoğun, heyecan verici oynanışı şimdiye kadar oldukça beğenmiş gibi görünüyor. Bununla birlikte, oyun en çok eleştiriyi, bazı tekrarlayan ve hayal gücünden yoksun seviye tasarımları, sınırlı karakter özelleştirmesi, dengesiz ve genellikle haksız düşman karşılaşmaları ve genel cila eksikliği nedeniyle alıyor.

Grafikler

Callisto Protocol, inanılmaz grafiklere sahip, heyecan verici bir korku-hayatta kalma oyunu. Oyun, ileri teknoloji bilim kurgu görsellerine sahip fütüristik bir uzay istasyonunda geçiyor. Kendinizi istasyondaymışsınız gibi hissettirmek için gerçekçi aydınlatma ve gölge efektleri kullanıyor ve amacına da oldukça başarılı bir biçimde ulaşıyor. Dokular son derece ayrıntılı ve borular ve metal ızgaralar gibi ince detaylar içeriyor. Oyun harika bir sanat tarzına ve eşsiz bir atmosfere sahip. Herhangi bir korku oyununun en önemli özelliklerinden biri olan grafikler konusunda, The Callisto Protocol'e gönül rahatlığıyla tam puan verebiliriz. 

the Callisto protocol oynanır mı

Ses Dünyası

The Callisto Protocol'ün ses tasarımı hem sürükleyici hem de oldukça atmosferik. Ambiyans müziğinden karakterlerin ayak seslerine, ortamın rahatsız edici seslerine kadar her ses atmosfere ayrı bir hava katıyor. Ortamın ses efektleri özellikle etkileyici. Gıcırdayan metal ve rüzgar gibi küçük ayrıntılar bile gerilimi arttırmayı başarıyor. Dövüş ve silah ses efektleri çok gerçekçi ve oyuncuyu bir savaşın ortasındaymış gibi hissettiriyor. Oyuncuların diyalogları aracılığıyla duygularını ve kişiliklerini ifade etmesiyle seslendirme mükemmel. The Callisto Protocol'ün ses tasarımı harika ve gerçekten deneyime katkıda bulunuyor.

The Callisto Protocol oynamaya değer mi?

Bu her ne kadar hangi oyun tarzlarından hoşlandığınıza bağlı olsa da, oyun genel olarak beğeniliyor ve keyifli bir oynanış deneyimi sunmayı başarıyor. The Callisto Protocol inanılmaz derecede iyi görünse de, bazı oyuncular oyunu çok yavaş ve cansız buluyor. Yani oyunun fiyatına değip değmeyeceği, oyun seçerken dikkat ettiğiniz unsurlara göre değişiklik gösterebilir. 

The Callisto Protocol yayınları