Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,94
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,99
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,57
den başlayan fiyatlarla
The Callisto Protocol Hikayesi

The Callisto Protocol Hikayesi

Tek oyunculu bir bilim kurgu korku oyunu Callisto Protocol, 2320'de Jüpiter'in uydusu olan Callisto'da geçiyor. Hikaye, Callisto'dan gelen gizemli bir sinyali araştırmakla görevlendirilen bir güvenlik görevlisini konu alıyor.

Oyun, Callisto'dan gelen alışılmadık bir sinyali araştırmak üzere gönderilen bir güvenlik ajanının etrafında dönüyor. Kötü niyetli bir yapay zeka (AI) olan Director, ajanın başına binbir türlü belalar açıyor.

The Callisto Protocol Konusu

Callisto’da bulunan tesis, Ütopya Programı olarak bilinen gizli bir araştırma projesi ile yeni bir insan tipi yaratmayı amaçlıyor. Tesis, Director tarafından mükemmel insan türünü yaratmak için genetik manipülasyon ve klonlama da dahil olmak üzere bir dizi deney yapmak için kullanılıyor. Fakat genetik olarak oynanmış çeşitli varlıklar ve yanlış sonuçlanan deneyler, Tesis’in koridorlarında terör estiriyor. Oyuncu tesisi araştırmalı, canavarları yenmeli, Director ve Ütopya Programı hakkındaki gerçeği keşfetmelidir. Hikayede ilerledikçe ip uçlarını toplayarak, Director’ı alt etmenin bir yolunu bulmalısınız. Her adımda tesisin sırlarını ve işin içinde olanların gerçek doğasını ve korkunç kaderlerini öğreneceksiniz.

the Callisto protocol karakterler

Oyuna başlarken ilk hedefiniz gerçeği keşfetmek olmalı. Hapishaneyi keşfedecek, ipuçları arayacak, gardiyanlar ve diğer mahkûmlarla iletişim kuracak ve çatışmaya gireceksiniz. İlerledikçe, hapishanedeki karanlık sırları ortaya çıkaracak ve insanlığın sonunu getirebilecek bir komployu görmeye başlayacaksınız. Oyun, bulmacaları çözmek, düşmanları yenmek ve hedeflere ulaşmak için sizi bir uzay hapishanesine götürecek. Yeni yetenekler bulacak, öğeler toplayacak ve karakterinizi yükselteceksiniz. Ayrıca, Callisto Protocol’de işbirliğine dayalı zorluklarla yüzleşmek için arkadaşlarınızla güçlerinizi birleştirebileceğiniz çok oyunculu bir mod da bulunuyor. Diğer oyuncularla rekabet etmenize izin veren rekabetçi çok oyunculu modlar da oldukça keyifli.

The Callisto Protocol
The Callisto Protocol
871,43
den başlayan fiyatlarla

Karakterler

Jacob Lee, Callisto Protokolü'nün ana kahramanlarından biridir ve oyunu Jacob olarak oynarsınız. O, Callisto'ya çarptıktan ve Director tarafından sisteme çekildikten sonra kendisini Black Iron uzay hapishanesine atılmış olarak bulan bir kargo gemisi pilotudur. Dani Nakamura, oyundaki yardımcı karakterlerden biridir. United Jupiter Company'ye karşı derin bir nefret barındırır, The Outer Way çetesine katılmasının nedeni de budur. Max Barrow, uzay araçları kaza yaptıktan sonra sonra kendisini Jacob'ın yanında Callisto'da mahsur kalmış bulan Jacob'ın yardımcı pilotudur. Elias Porter, hapishaneyi keşfederken yolunu keserek tanışmanızın ardından oyunun başlarında ana müttefiğiniz olacak. Hücresini açtığınızda, hapishaneye dair onlarca yıllık bilgi birikimi ile size rehberlik edecek. Warden Duncan Cole, hapishaneye dair kapsayıcı bir erişime ve kontrole sahip gizemli bir figürdür. Nadiren yüzünü gösteren Duncan, gölgelerden liderlik eder ve bunun yerine işini Leon Ferris'in yapmasına izin verir.

the Callisto protocol hikayesi

The Callisto Protocol Nasıl Bitiyor?

Callisto Protokolü'nün sonunda Jacob, Dani'yi kaçış bölmesine koyar ve onu, Callisto'da ve Black Iron Hapishane'de olup bitenler hakkındaki gerçeği ortaya çıkarmak için kullanabileceği küçük bir larva örneğiyle birlikte tesisin dışına gönderir. Yaratıkları alt ederek Jacob’a ulaşmayı başaran Dr. Mahler, tesisten bir çıkış yolu olduğunu ama bunun için Jacob’a ihtiyacı olduğunu söyler. Oyun tam olarak burada bitiyor ve kapanış ekranı akmaya başlıyor. Bu son bize ikinci bir Callisto Protocol’üne dair oldukça umut verici görünüyor.

The Callisto Protocol yayınları