Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Shadow of the Tomb Raider Hikayesi

Shadow of the Tomb Raider Hikayesi

Güzelleri güzeli, hazine avcısı ve de mezar kazıcısı Lara Croft’un en son macerasını okumaya hazır mısın? 14 Eylül 2018 tarihli Shadow of The Tomb Raider adlı yapımın hikaye içeriğine hoşgeldiniz o zaman. Başlıyoruz

HİKAYESİ

Bir önceki oyun olan Rise of Tomb Raider’ın kısa bir süre sonrasında start alıyor yapım. Lara ve sadık dostu ve de yardımcısı olan Jonah, kendini Trinity denen bağnaz tarikatın ipliğini pazara çıkarmaya adar. 

Tarikatın önde gelen isimlerinden Dr. Dominguez’in izlerini takip edip Meksika topraklarına giderler.

Bir yandan Trinty’in faaliyetlerini izleyen Lara, diğer yandan Dominguez’in bu topraklarda ne aradığını çözmeye çalışıyordur. 

Keşfi sırasında gizli bir şehrin yerini temsili olarak gösteren bir mağaraya rast gelir Lara. Mağaradaki ipuçarını izleyen ve duvar fresklerini yorumlayan Lara, gümüş bir kutudan, özel bir hançerden ve de evreni bütün pisliklerinden arındıracak “Temizlenme” denen büyük bir felaketten bahsedildiğini fark eder. 

Lara kehaneti önemsemez ve hançer ve kutuyu Trinity’e kaptırır. Kehanet gerçekleşmeye başlamıştır ve Lara’nın bulunduğu topraklar bir tsunami ile sular altında kalır. 

Lara’nın keşfe ve gerçeği bulmaya olan açlığının gözünü kör ettiğini ve de onlarca masum insanın ölmesine göz yumduklarını düşünen Jonah, Lara çok kızıp çekip gitmek iste de ona kıyamaz ve Lara’nın yanında kalır.

Böylece ikili maceralarına kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Yeni durakları, Peru topraklarındaki gizli bir şehir olan Paititi’dir. 

Araştırmaları sonucu Lara, gizemli hançer ile gümüş kutuyu delebilirse Temizlenme’yi yani kıyameti durdurabileceğini keşfeder. Kutunun Trinity’nin elinde olduğunu bilen Lara, Paitit’nin kraliçesi Unuratu’nun yönlendirmeleriyle düşer kutunu peşine ve zorlu engellerle karşılaşacağı yolculuğunda tuhaf insanmısı yaratıklarla da savaşacaktır. Bu arada Unuratu’nun kardeşi Amaru’nun kıyameti tetiklemek istediğini öğrenmiştir Lara. 

Tomb Raider serisini kutluyoruz!
Üçleminin son oyunu olan Shadow of The Tomb Raider ile Lara, kişisel gelişimini tamamen gerçekleştirmiştir. Yapım ve serinin diğer oyunları gerek seslendirme gerekse de oyunuya duyguyu geçirmesi bakımından çok başarılı sunumlar gerçekleştirmiştir.

Aslında kutunun yüzyıllar önce Amerikalı bir misyoner olan Andres Lopez tarafından ele geçirildiğini öğrenen Lara Unuratu’yu kurtarmak ister ama başaramaz. Unuratu ölmeden önce mutlaka ritüeli tamamlayıp küresel felaketi durdurmasını ister son nefesinde Lara’dan. Ve de kutunun karşı konulmaz cazibesine kapılmaması konusunda onu uyarır.

Kutu, Andres Lopez’in mezarının altındaki bir tapınakta gizlidir. Lara ve Jonah kutuyu almaya çalışırken felaketin bir diğer evresi de gerçekleşmeye başlar.

Ekibimiz Paititi’ye döner ve Unuratu’nun oğlu Etzli’ye yeni kral olma macerasında destek verir. Ve sonrasında Kıyameti tetiklemek isteyen Unuratu’nun abisi Amaru’nun peşine düşer. Uzun bir yolculuktan sonra dağların zirvesinde Amaru’ya ulaşır. 

Zorlu bir mücadelenin ardından onu mağlup etmeyi başarıp; kutunun cazibesine kapılmadan - ki bu kutunun gücü sayesinde ölen anne ve babasını hayata geri getirebileceğini bilse de - onu gizemli hançeri kullanarak yok eder. 

Oyunun sonunda Jonah eve dönerken Lara, Etzli’ye krallığı yeniden eski ihtişamına kavuşturması konusunda yardımcı olmak üzere Paititi’de kalır.

Artık tatlı kızımız Lara’nın yeni amacı dünyanın gizemlerini çözmek değil onu tüm dış ve iç tehditlerden korumaktır. 

İyi oyunlar.

Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition
Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition
118,44
den başlayan fiyatlarla