Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,27
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,43
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
780,09
den başlayan fiyatlarla
Returnal İnceleme

Returnal İnceleme

Returnal, efsane PlayStation özel oyununun en az konsol versiyonu kadar etkileyici olan PC versiyonudu ile sahalara geri dönüyor. Eğer PS5 furyasından geri kaldıysanız ve hala Returnal oynamadıysanız, bu fantastik macerayı neden kaçırmamanız gerektiğini birlikte inceleyelim. 

Kahramanımız Selene, Atropos'un daha karanlık ortamlarında kendisini enerji ışınlarıyla bombalayan bir dizi tuhaf uzaylı yaratıkla savaşmak zorundadır. Hayatta kalmak ve yolculuğuna devam etmek için, bulduğu silahları kullanarak düşmanları savuşturmalı ve gelen saldırılardan sıyrılmalıdır. Eğer başaramaz ve ölürse... tüm döngü yeniden başlar. Ne demek istediğimi oyunun hikayesi ve mekaniklerini anlattığımızda daha iyi anlayacaksınız. 

8Çok İyi
  • Benzersiz ve akıcı hikaye
  • Yoğun dövüş ve tekrar oynanabilirlik
  • Grafik kalitesi
  • Co-op modu
  • Kararlar için verilen ödüller minimum düzeyde
  • Risk almak genellikle kötü sonuçlanır

Returnal (PC) Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Returnal™
Returnal™
393,85
den başlayan fiyatlarla

Oyunun Konusu

Returnal'ın arkasındaki hikaye oldukça benzersiz ve akıcı. Her döngüde değişen bir gezegene zorunlu iniş yaptıktan sonra Selene, kaçışını bulmak için uzun süredir kayıp olan bir uygarlığın topraklarını aşmak zorundadır. Güvenecek kimsesi olmadığından, hayatta kalmak için savaşırken amansız bir dizi düşmanla karşı karşıya gelir. Her döngü, ilerlemesine yardımcı olacak yeni eşya ve silah kombinasyonları getirir ve çeşitli stratejiler ve yoğun savaş için heyecan verici fırsatlar sunar. Bu çürüyen dünyanın çarpıcı görselleri, mermi cehennemi tarzı savaşlardan beklenmedik virajlara kadar sürprizlerle dolu.

Döngü diyip duruyoruz, peki ne bu döngü? Returnal bir roguelike oyunu. Yani her öldüğünüzde oyuna/döngüye yeniden başlıyorsunuz. Bu yüzden bütün harita ve nesne konumları da değişiyor. Gezegenin gizemi her döngüde derinleşirken, Returnal oyuncuları kaç kez mağlup olurlarsa olsunlar değişen zorluklarla mücadele etmeye davet ediyor. Yalnızca en cesurların sonuna kadar gidebileceği, sürekli değişen bu yoğun dünya sadece yetenek ve kararlılık ile aşılabiliyor. 

Oynanış 

Oyunda ilerledikçe Selene'nin sandığından çok daha uzun bir süredir gezegende olduğunu anlıyoruz. Selene ait sayısız eski ceset ve ses kayıtları, sadece 1-2 kere değil sayısız kere ölüp ölüp yeniden döngüye girdiğimizi kanıtlar nitelikte. Bu anlatı, oyuncunun Atropos'un seviyeleri arasında sürekli bir yolculuğa çıkarıldığı, roguelike bir oyun için mükemmel bir ortam hazırlıyor. Her koşuda oyuncuya ganimetler, sırlar, tuzaklar ve düşmanlar içeren bir dizi oda sunulur. Combat yoğundur ve oyuncunun sürekli hareket halinde olmasını, düşmanlara saldırırken onların saldırılarından kaçmasını ve adrenalini sürdürmesini gerektirir.

Oynanış esnasında verilen kararlar. risk veya ödül mantığı ile çalışır. Olumsuz bir etkiye neden olabileceğini bile bile bir sandığı açmalı mısınız? Ekstra ödüller kazanmak için zorlu bir meydan okuma odası denemeli misiniz? Sağlığınızı toplamak için ölümcül bir tuzağa göğüs germeli misiniz? Ne yazık ki, bu seçimlerin getirileri genellikle minimum düzeydedir ve alınan riskler genellikle çok ağırdır. Çatışma o kadar zorlu ki, bir savaştan önce alınan bir yanlış debuff veya çok fazla hasar, ne kadar ilerlemiş olursanız olun döngünüzü sıfırlayabilir. Bu nedenle, sağlıkta hafif bir artış, biraz daha iyi bir silah veya benzersizlikleri nedeniyle nadiren bulunan güçlendirmelerinden biri için risk almaya değmez diyebiliriz. Ama bu tamamen sizin adrenalin ve riski ne kadar sevdiğinize kalmış. 

returnal pc konu

Co-op Modu

Co-op Modunda, sürekli değişen Atropos labirentini keşfetmek için başka oyuncularla ve arkadaşlarınızla güçlerinizi birleştirebilirsiniz. Chronosis cihazını kullanırken, host oyuncu bir arkadaşını davet edebilir veya çevrimiçi bir oyuncuyla rastgele eşleşebilir. Oyun sahibinin ilerlemesi, çok oyunculu oturum sırasında mevcut olan öğeleri belirleyecektir. Sisifos Kulesi'ne vardığınızda, Icarian Grapnel'in kilidini açabilecek ve zorlu bir dövüşe katılabileceksiniz. Özel öğeler, Scout günlükleri ve daha önce görülmemiş hikaye parçaları kazanmak için kulede savaşabileceksiniz.

returnal inceleme

Grafikler

Returnal'daki görseller tek kelimeyle harika ve oyuncuya unutulmaz bir deneyim sunuyor. Alien filmlerinden ve HR Giger'in sanatından ilham alan yaratıklar ve makineler içeren uzaylı ortamı şimdiye kadar gördüğümüz uzaylı tasarımlarına fark atıyor. Bu ürkütücü zeminde, dövüş gürültü ve ışıkla patlıyor ve Super Stardust'u çağrıştıran neon mermilerin ve patlamaların göz kamaştırıcı bir görüntüsünü yaratıyor. PS5'teki orijinal lansmanından iki yıl sonra bile, grafikler hala büyüleyici ve oyun, aksiyon ne kadar yoğun olursa olsun 60FPS'de sorunsuz çalışıyor.

Returnal oynanır mı?

Returnal oynanır, bizden söylemesi. Oyun şaşırtıcı derecede güzel bir dünyada yoğun ve benzersiz bir roguelike deneyimi sunuyor. Sürekli değişen zindanlar, oyuncuların daha fazlası için geri gelmesini sağlayan heyecan verici bir mücadele inşa ediyor. Yoğun dövüşü, benzersiz silahları ve yöntemsel olarak oluşturulmuş seviyeleri ile Returnal, kesinlikle oynamaya değer ilgi çekici bir oyun diyebiliriz.

Returnal™ yayınları