Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Returnal Hikayesi

Returnal Hikayesi

Returnal, gizemli "Beyaz Gölge" sinyalini aramak için Atropos gezegenine inen ve kendini bir zaman döngüsünde kapana kısılmış bulan astronot Selene Vassos'u konu alan, üçüncü şahıs nişancı roguelike bir video oyunudur.

Savaşmalara doyamadığımız yoğun aksiyonunun yanı sıra, oyunun cazibesinin büyük bir kısmı ilgi çekici, gizemli hikayesidir. Selene tam olarak kim? Neden düşman gezegeni Atropos'a geldi? Acil inişe kadar olan sonsuz döngüyü kırabilir miyiz ? Bu içeriğimizde, hepsini bir araya getirip, Returnal'ın hikayesine dair aklımızdaki soru işaretlerini gideriyoruz. 

Returnal™
Returnal™
433,33
den başlayan fiyatlarla

Returnal Hikayesi Nasıl Başlıyor?

ASTRA Corporation kaşifi Selene Vassos, emirlere itaatsizlik ederek, kendisine bir şekilde tanıdık gelen "Beyaz Gölge" adını verdiği sinyali araştırmak için yasak gezegen Atropos'a inmeye çalışır. Varışta, Selene'nin gemisi Helios ağır hasar görür ve karaya çarpar. ASTRA ile iletişim kuramayan Selene, gezegeni keşfeder ve kendi cesetleriyle karşılaştığında şok olur. Her öldüğünde, zamanın düştüğü ana geri döndüğünü ve onu başlangıç noktasına geri gönderdiğini öğrenir. Gezegen her döngüde değişiyor gibi görünüyor ve Selene canlı vizyonlar yaşamaya başlıyor...

Bu tabii ki oyunun roguelike temeli üzerine kurulabilmesi için yapılmış bir hamle ve oynanışa oldukça heyecan kattığını söylemek mümkün. Oynanış hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Returnal İncelememizi de okuyabilirsiniz. 

returnal hikayesi

Macera Derinleşiyor

Beyaz Gölge'nin kaynağını bulmaya karar veren Selene, düşman uzaylı yaşam formlarıyla savaşarak ve Atropos'ta ikamet eden gelişmiş, soyu tükenmiş uzaylı uygarlığından arta kalan uzaylı teknolojisini temizleyerek devam eder. Beyaz Gölge'nin izini sürerken Selene, çocukluk evinin kopyası gibi görünen bir yerle karşılaşır. Oraya her girdiğinde eski anılarını hatırlıyor ve defalarca antika uzay giysisi giyen bir astronotla karşılaşıyor. Selene sonunda, Atropos'ta mahsur kalmasına neden olan paradoksal bir şekilde kendi gemisini düşürmek için bir uzaylı topu kullandığını öğrenir.ü

returnal konusu

Sonunda Selene, Beyaz Gölge'nin kaynağının izini sürer. Daha sonra ASTRA, imdat çağrısını alabilir ve bir kurtarma gemisi gönderir. Selene Dünya'ya döner ve sonunda yaşlılıktan ölür, ancak kazaya geri dönerek Atropos'ta yeniden uyanmak için. Atropos'tan kaçmayı başaramadığı için dehşete düşen Selene, gezegeni keşfetmeye devam eder. Sonunda, araştırması onu gezegenin yüzeyinin altındaki bir su altı uçurumuna götürür ve burada eski bir arabanın bir kopyasını bulur. Bu noktadan itibaren oyun, Selene'nin evini tam olarak araştırıp araştırmadığına ve arabanın anahtarlarını oradan kurtarıp kurtarmadığına bağlı olarak farklılık gösteriyor.

Hikayenin Sonu

  • Selene arabanın anahtarlarını alamazsa, uçurumun dibine doğru ilerler ve burada devasa, ahtapot benzeri bir uzaylı yaratıkla karşılaşır. Daha sonra, Selene'ye benzeyen orta yaşlı bir kadının, arkada küçük bir çocukla (hareket yakalama aktörü "Helios" olarak anılan) geceleri bir ormanda araba kullandığı bir vizyon gösterilir. koltuk. Kadın bir köprünün üzerinden geçerken yolun ortasında duran astronotu görür ve ondan kaçınmak için yoldan çıkarak arabayı köprüden aşağıdaki göle doğru sürer. Kadın, bilinci yerinde olmayan çocuğa ulaşmaya çalışır, ancak kara bulut benzeri dokunaçlarla arabadan dışarı çekilir. Daha sonra göl yüzeyinin aşağıdan birinci şahıs bakış açısı gösterilir. Bulut benzeri dokunaçlar yeniden ortaya çıkarak izleyiciyi yüzeyden uzağa ve gölün daha derinlerine çekiyor.

returnal oyun sonu

  • Selene arabanın anahtarlarını kurtarırsa arabayı açar ve tekerlekli sandalyede oturan hamile bir insansı yaratıkla karşılaşır. Selene yaratıkla savaşır ve astronotun bakış açısından araba kazasına geri götürülür, bu da sürücünün kaçınmak için yoldan çıktığı astronot olduğunu ima eder. Selene daha sonra kendini su altında bulur ve yüzeye yüzerek "Helios" adını haykırır.

Returnal™ yayınları