Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Green Hell
40,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Nioh 2 Hikayesi

Nioh 2 Hikayesi

Oyun, kahramanı Hide'ın tekrarlayan bir kabustan uyanmasıyla başlar ve bir köylüyü Yokai'den kurtardıktan sonra, onları Jusanzakura'ya götüren gizemli bir mektup bulur.

Orada, Yokai köyünü ve haydutları temizledikten sonra, Hide dev Yokai, Mezuki ile savaşır ve başarılı olur, ancak mektubu gönderen Tokichiro onları kurtarana kadar Yokai güçlerinin kontrolünü kaybetmeye başlar. İkisi birbiriyle arkadaş olur ve Saitō Dōsan'ın hizmetine girer ve iblis avcısı Mumyō ile tanışır. Dosan'ın halefi Saito Yoshiatsu, Hide ve Tokichiro'nun Hide'ın babası olduğunu ortaya çıkaran Dosan'ı kurtarmaya çalışmasıyla isyan eder ve büyük bir Yokai grubunun onları takip etmesini engellemek için kendini feda eder.

Nioh 2 – The Complete Edition
Nioh 2 – The Complete Edition
249,00
den başlayan fiyatlarla

Hide ve Tokichiro, iki arkadaşını kuvvetlerine katan ve onları Imagawa Yoshimoto'ya saldırmaları için Okehazama'ya, ardından Maeda Toshiie, Shibata Katsuie ve Hachisuka Koroku'nun (Hide gibi başka bir Shiftling) inşa etmesine yardım etmeleri için Sunomoto'ya gönderen Oda Nobunaga ile bir izleyici arar. Takenaka Hanbei ile tanıştıktan ve Koruyucu Ruhu Hakutaku'yu Ruh Taşları ile arındırdıktan sonra, Hide ve Tokichiro, Hide'ın Saito Yoshitatsu ile yüzleştiği ve onu öldürdüğü Inabayama Kalesi'ne gider ve Yoshitatsu'nun sadece bir Shiftling değil, Hide'ın ikizi olduğunu keşfeder. Hide'ın kabuslarındaki gizemli adam Kashin Koji, Yoshitatsu'nun cesedinden çıkar ve ortadan kaybolur.

nioh 2 hikayesi

Nobunaga, Mino'nun boyun eğdirilmesini kutlarken, Hide ve Tokichiro'nun tek bir isimle tanınma isteğini kabul eder Hideyoshi. Hide ve Mumyō, Kanegasaki'den kaçarken, ölü köylülerin ruhlarının Mumyō'yi etkisiz hale getirdiği terk edilmiş bir köy bulurlar. Nobunaga ve Tokugawa Ieyasu'nun orduları Azai ve Asakura klanlarıyla savaşırken, Hide, Nobunaga'nın kız kardeşi Lady Oichi'yi korumak için Otani Kalesi'ne ulaşır, ancak Hide'ın yenilgiye uğrattığı dönüştürülmüş bir Azai Nagamasa ile karşı karşıya kalır. Kashin Koji Nagamasa'dan çıkar ve Hide, Lady Oichi'yi ondan koruduktan sonra ortadan kaybolur, ancak Tokichiro'yu Ruh Taşlarını kullanma rüyası hakkında uyarmadan önce değil.

Hide, Saika Magoichi ve Saika Klanı'nın Ishiyama Honganji'ye saldırısı ve devasa Yokai Gyuki'nin ortaya çıkışıyla ilgilenirken Tokichiro, Yoshitatsu ve Nagamasa'nın sahip olduğu kırmızı gözlere sahip olan Saito Toshimitsu ile tanışır. Tokichiro'yu yeni hayallerini sürdürmeye ikna eder ve ona Koruyucu Ruh Yumehami'yi verir. Akechi Mitsuhide Honnoji'ye saldırdığında, Nobunaga ve karısı Orihime'nin ölümüyle sonuçlandığında, Hide onları kurtarmaya çalışır, ancak Hide ile başa çıkmak için bir Kasha çağıran Saito Toshimitsu tarafından durdurulur ve Hide tarafından derhal öldürülür. Toshimitsu, Mitsuhide'ye ihanet eder ve Hide tarafından mağlup edilen yapışık ikiz Yokai, Ryomen Sukuna'ya dönüşür. Kashin Koji, Tokichiro ve güçleri tarafından öldürülürken Toshimitsu'nun vücudunu terk eder ve Tokichiro'nun Koji tarafından manipüle edildiğini fark ederek Hide'ı kaçmaya zorlar ve Mitsuhide ile Mumyo'nun yanında güçlerini birleştirir.

nioh 2 oyun hikaye

Hide, Kitanosho Kalesi'ne ulaşır ve Tokichiro ile müttefik olan Maeda Toshiie'yi ve çılgın bir Yokai'yi dönüştüren Shibata Katsuie'yi yener. Mitsuhide'nin yeni kişiliği Tenkai ve çay ustası Sen no Rikyu ile görüştükten sonra Hide, Tokichiro ile yüzleşmek için Komaki ve Nagakute savaş alanına gider ve onu öldürür. Kashin Koji, Post'tan ayrıldığından habersiz, Tokichiro'nun cesedine yaklaşır, onu diriltir ve ele geçirir. Koji gökyüzünü kırmızıya boyar, Tokugawa güçleriyle ittifak yapan tüm Yokai'leri çılgın canavarlara dönüştürür ve Hide, çılgın bir Hachisuka Koroku ile savaşmak ve onu öldürmek zorunda kalır. Devasa Yokai Daidara Bocchi'yi öldürdükten sonra Hide, onları kendi hançeriyle bıçaklayan dirilmiş Tokichiro ile karşı karşıya kalır.

Hide, ölen ruhlar için bir buluşma yeri olan The Interim'de uyanır ve onları Hide'ın annesi Miyoshino'ya götüren merhum Takenaka Hanbei tarafından karşılanır. Hide, Sohayamaru hakkında ipuçları aramak için Byodo-In'e gönderilir ve orada, tapınakta bulunan iki Yokai'nin (Dokuz Kuyruklu Tilki ve Shuten Doji) mühürlerini çözen ele geçirilmiş Tokichiro'yu bulur. Hide ve Mumyo, Sohayamaru'nun eskinin hançerini, kılıç muhafız tılsımı ve büyük miktarda Ruh Taşı ile birleştirerek restore edilebileceğini öğrenir.

Tokichiro'nun Jurakudai'deki büyük Ruh Taşları tedarikini öğrenen Hide ve Mumyo, gizlice içeri girer ve ölmekte olan, yakalanan bir Rikyu'yu bulur. İkili, kale şeklindeki devasa bir Yokai olan Lady Osakabe ile karşı karşıya kalır ve Sohayamaru'yu restore etmek için içerdiği Ruh Taşlarını kullanarak onu yenerler. Tokichiro ile son bir kez yüzleşmek için Daigoji'ye giderler, Hide Tokichiro'yu ölmeden önce Kashin Koji'nin etkisinden kurtarır. Koji, Hide ile savaşıyor gibi görünüyor, ancak yenildi ve boynuzlarından birini geride bıraktı.

nioh 2 oyun hikaye

Bir süre sonra, Nioh'un kahramanı William, Maria'yı aramak için Kuroshima'ya gelir ve onu Byodo-In'e götürür ve kaçmadan önce William'la savaşmak için Hide'ın vücudunu kısaca kullanan Kashin Koji'yi yanlışlıkla serbest bırakır. Hide, kendine gelene kadar, Maria'nın Tokichiro'yu diriltmesini engellemek için Mumyo ve William ile müttefikler ile yeniden bir araya gelir ve onun savaşın alevlerini körüklemeye devam edeceğine inanır. Koji, Tokichiro'ya sahip olmaya çalışır, ancak Hide onu durdurur ve Otakemaru'ya dönüşürken onları Koji ile savaşmaya zorlar. Tokichiro'nun Koruyucu Ruhu biçimindeki yardımıyla Hide, Otakemaru'yu yener ve bir zamanlar Sohayamaru'yu kullanan kahramanların bir vizyonunu yaşadıktan sonra, yeniden canlanan Tokichiro ile yeniden bir araya gelir. William, Maria'yı yakalayıp oğlu ve Hattori Hanzo'ya dönerken, Hide ve Mumyo, ruhu öbür dünyaya geçerken Tokichiro'ya veda eder.