Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,00
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Apex Legends Mobile İnceleme

Apex Legends Mobile İnceleme

Battle Royale, mobil oyunlar arasında en sevdiğimiz türlerden biri. PUBG Mobile, CoD Mobile, Free Fire gibi oyunlar da bu türün mobilde ne kadar iyi oynanabileceğini kanıtlamaya devam ediyor.

Kervena en son Apex Legends Mobile katıldı. Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts arafından yayınlanan, oynaması ücretsiz battle royale oyununa karşı ilk tepkiler olumlu görünüyor. Bu yazımızda Apex Legends Mobile’ı inceleyecek, geçerli not alan ve sınıfta kalan yönlerini tartışacağız.

8Çok İyi
 • Mobil cihazlara çok iyi adapte edilmiş.
 • Mobile özel içerikler var
 • Grafikler ve controller başarılı
 • Harita ve kahramanlarda eksikler var.
 • Klavye veya konsol olmaması oynanışı zorlaştırmış.

Apex Legends Mobile

 1. Başarılı bir adaptasyon
 2. Yepyeni bir kahraman
 3. İletişim
 4. Klavye ihtiyacı
 5. Grafikler
 6. Apex Legends Mobile Oynanır mı?

Başarılı Bir Adaptasyon

Konsol ve PC sürümlerinden alışkın olduğumuz gibi, Apex Legends Mobile da bir ekibin diğerlerinden daha uzun süre dayanmaya çalıştığı, yüksek tempolu bir battle royale oyunudur. Geliştirici Respawn, mobil versiyonun orijinalinden tamamen bağımsız bir deneyim olduğunu sürekli olarak vurgulasa da, oyun bize PC versiyonundan çok da farklı hissettirmedi. Yine her biri kendine has yeteneğe sahip bir kahraman ekibiyle Kings Canyon'a gireceksiniz, yine hayatta kalmaya ve düşmanlarınızı alt etmeye çalışacaksınız.

Apex Legends Mobile
Apex Legends Mobile
Ücretsiz

Oyunun temel mekanikleri PC ve konsol sürümlerine bu kadar benzeyince, tamamen bağımsız bir deneyim hissiyatı vermeyi başarmadı. Fakat Apex Legends zaten severek oynanan bir oyun olduğu için, farklı bir deneyime ihtiyacımız var mı emin de değilim. Bildiğimiz ve sevdiğimiz Apex Legends’ın mobile gelmiş olması ve son derece başarılı adapte edilmesi beni bir oyuncu olarak memnun etti.

Yepyeni Bir Kahraman

Oyun orijinaline oldukça benzer olsa da Apex Legends Mobile, mobil oyuncuları özel hissettirmek için elinden geleni yapıyor. Oyundaki yeniliklerden belki de en önemlisi ve kesinlikle en çok gündemde olanı Fade karakteri. Orijinal oyundaki Wraith ile oldukça fazla benzerliğe sahip olan Fade, yalnızca mobil versiyon için yaratıldı. Fade'in en önemli yeteneği Phase Chamber, diğer karakterleri koruma gücüne sahiptir. Pasif yeteneği ise hızlı hareket etmeni sağlarken 10 saniyelik bir bekleme süresine sahip olduğu için hiz tutkunlarını tatmin edecek kadar sık kullanıma elverişli değil. Oyundaki diğer karakterler ve özellikleri için Apex Legends Mobile Kahramanlar Rehberimize göz atabilirsin. 

apex legends mobile inceleme

İletişim

Oyunlarda, özellikle Apex Legends gibi kaotik bir oyunda iletişim çok önemlidir. Bu nedenle Respawn, tüm bağlantı noktalarına yeni bir ping sistemi getirdi ve çok şükür ki bu sistem Apex Legends Mobile'a da eklendi. Bununla, haritadaki neredeyse her şeyi, düşmanları, silahları, sağlık öğelerini ve cephaneyi işaretleyebilirsiniz. Ping sistemi, orijinaline benzer şekilde öğeleri işaretlemek için seçtiğiniz karakterlerin sesini kullanır. Seslerden bahsetmişken Apex Legends Mobile, ekip sohbeti ile birlikte küresel sohbet de sunuyor. Bu PC ve konsol sürümlerinde karşımıza çıkmamıştı. Artık dünyanın dört bir yanındaki Apex oyuncularını direkt oyunun içinden bulabilecek ve sohbet edebileceksiniz. 

apex legends mobile nasıl

Klavye İhtiyacı

Oyunun mekaniklerinden bahsetmişken, Apex Legends kontrolör veya klavye olmadan gerçekten kolay bir oyun değil. Haritada hareket etmek, nişan almak, yeniden yükleme yapmak oldukça yetenek ve hız gerektiriyor. Bunu telefon ekranından yapmak diğer konsollora göre oldukça zorlayıcı olmuş. Oyunda "otomatik vuruş" seçeneğinin bulunmasının nedeni bu gibi görünüyor. Otomatik vuruş oyuncunun işini kolaylaştırsa da, yetenekler arasındaki farkı azaltmış oluyor. Halihazırda, dokunmatik ekran kontrolleriyle birlikte bir kontrol cihazı kullanmak en iyi sonucu verir diye düşünüyorum.

Grafikler

Apex Legends'ın cebimize sığması için oldukça küçültüldüğünü söylemek mümkün. Daha az karaktere, silaha ve haritaya sahibiz, ancak bu, oyunun hala etkileyici bir görsel başarı olmadığı anlamına gelmiyor. Karakter dizaynları, savaş mekanikleri, lobi ve oyundaki görseller oldukça detaylı ve başarılı hazırlanmış.

Elbette cihazınıza göre oyundan aldığınız performans ve grafik kalitesi değişecektir, eğer eski bir cihazla oynuyorsanız fazla ısınma ve kasma gibi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Apex Legends Mobile Oynanır mı?

Sonuç olarak, Apex Legends Mobile, istediğinizde indirip eğlenceli vakit geçirmenizi sğalayacak bir battle royale oyunudur. Battle Royale oyunlarını seviyorsanız ve mobilde de şans vermek istiyorsanız, hiç tereddüt etmeyin derim, büyük olasılıkla pişman olmayacaksınız. 

Apex Legends Mobile yayınları