Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
188,27
den başlayan fiyatlarla
Palworld
487,43
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
780,09
den başlayan fiyatlarla
Apex Legends Mobile Karakterler ve Özellikleri

Apex Legends Mobile Karakterler ve Özellikleri

Respawn Entertainment’ın sevilen battle royale oyunu Apex Legends artık Android ve iOS cihazlarınızda da Apex Legends Mobile olarak yerini alıyor. Apex Legends Mobile karakterleri ve bu karakterlerin özelliklerine yakından bakıyoruz.

Oyuna dair en büyük sorulardan biri mobil oyundaki karakterlerin kim olacağı ve en sevdiğimiz Apex Legends kahramanlarını mobilde görüp göremeyeceğimiz. Aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için Apex Legends Mobile Karakter Rehberini hazırladık. 

Apex Legends Mobile
Apex Legends Mobile
Ücretsiz

Apex Legends Mobile ve Karakterler

 1. Apex Legends Mobile'da Bütün Karakterler Var mı?
 2. Fade
 3. Bangalore
 4. Bloodhound
 5. Caustic
 6. Gibraltar
 7. Lifeline
 8. Mirage
 9. Octane
 10. Pathfinder
 11. Wraith

Apex Legends Mobile’da Bütün Karakterler Var mı?

Apex Legends Mobile’ın karakter sistemi biraz karmaşık çünkü oyun PC, PayStation, Xbox ve Nintendo Switch versiyonlarında gördüğümüz 21 kahramanlık tam kadronun yalnızca 9 tanesini içeriyor. Fakat güncellemelerle birlikte bu sayının artacağını söylemek mümkün. Ayrıca mobil oyun daha önce hiç karşımıza çıkmamış yepyeni karakterlere de ev sahipliği yapacak.

Yeni karakterlerimizden ilki ve şimdiden en popüler olanlarından biri Fade. Wraith karakterinin bir varyasyonu olan Fade, Respawn tarafından “İlk mobil efsane” olarak nitelendiriliyor. Stüdyonun mobil oyunculara PC’den farklı ve eşsiz bir deneyim sunmaya çalıştığını anlamak mümkün.

Fade

Fade'in en önemli yeteneği Phase Chamber, diğer karakterleri koruma gücüne sahiptir. Pasif yeteneği ise hızlı hareket etmeni sağlarken 10 saniyelik bir bekleme süresine sahip olduğu için hiz tutkunlarını tatmin edecek kadar sık kullanıma elverişli değil.

apex legends mobil karakterler

Karakter listesinin geri kalanına baktığımızda karşımıza tanıdık simalardan Bangalore, Bloodhound, Caustic, Gibraltar, Lifeline, Mirage, Octane, Pathfinder ve Wraith çıkıyor.

Banglore

Sağlam dış görünüşünün ve askeri duruşunun ardında, Banglore olarak tanıdığımız Anita Williams’ın Apex evreninde var olmak için geçerli nedenleri var. Askeri bir görev esnasında ailesinden koparılan Anita, geri dönüş yolu için hayatta kalmak ve para kazanmak zorunda. Banglore size hız ve büyük düşman gruplarına karşı avantaj sağlar. Zaten oldukça hızlı bir tempoya sahip olan oyunda, Banglore’un hızını çok stratejik şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca düşmanlarınıza çarptığınızda üzerlerinde sis bombası patlatabilir, düşmanlardan kaçarken de duman fırlatıcısından faydalanabilirsiniz.

Bloodhound

Bloodhound oyundaki gizemli karakterlerden biri. Söylentilerden bazıları evrendeki en zengin avcılardan biri olduğunu iddia ederken, bazıları da geçmişinde kölelik olduğunu savunuyor. Kararı siz  verin.

Eğer av heyecanından keyif alıyorsanız ve düşmanlarınızı kapana kıstırmak için her şeyi yapmaya niyetliyseniz Bloodhound tam size göre. Düşmanlarınızın geride bıraktığı ayak izlerini görerek onları takip edebilir, hiç beklemedikleri anda karşılarına çıkabilirsiniz. Karakterin yetenekleri bununla da sınırlı değil. Overwatch oynayanlarınız Widowmaker’ın arazideki gizli düşmanları, tuzakları ve ipuçlarını keşfetme yeteneğini hatırlayacaktır. Aynı yeteneği Bloodhound’da da bulacaksınız.

apex legends mobil kahraman rehberi

Caustic

Bir zamanlar Alexander Nox adıyla bilinen bilim adamı, oldukça güçlü bir serumu kendi üzerinde test ederek geri dönüşü olmayan bir yola saptı. Bu nedenle Caustic’in bütün varlığı zehir ve gaz saldırıları üzerine kurulu. Pasif yeteneğiniz gaz saldırılarını görmenizi sağlıyor ve böylece başarılı bir savunma oyuncusu olabiliyorsunuz. Yalnızca gazdan korunmak için değil, zehirli gazlarla saldırı yapmak için de Caustic birebir. Nox Gaz Kapanı adı verilen silahınız düşmanlarınızla temas ettiğinde patlayarak onları zehirli gaz bombardımanına tutacak.

Gibraltar

Gibraltar acı çektirmeyi sevdiği kadar, insanları korumayı da sever. Vahşi, ancak iyi niyetli bir dev olarak bilinir. Gibraltar, geçmişteki hatalarını telafi etmek için sorumluluk ve koruma duygusu duyan biri diyebiliriz. Bu kahraman ile nişan alırken, size yapılan atakları engelleyen bir kalkana sahip olursunuz. Böylece isabet oranınız oldukça yükselir. Girişleri kapamak veya koruma sağlamak için de oldukça kullanışlı olan Gibraktar’ın kubbe şeklindeki kalkanı, 15 saniye boyunca ekibinizi koruyabilir.

Lifeline

Ajay Che vicdan sahibi bir şifacıdır. Bir zamanlar zengin bir ailenin parçası olan Che, ailesinin para kazanmak için başvurduğu yollarla yüzleşince onları sonsuza dek terk eder. Azmi, ailesinin verdiği hasarı iyileştirme ve onarma arzusunu yansıtıyor: Che'nin Apex Oyunlarından elde ettiği tüm kazançlar iyi amaçlara hizmet ediyor. Lifeline takım arkadaşlarını iyileştirir ve onlara her zaman güç ve can sağlayabilir.

Mirage

Elliot Witt, fiziksel kahramanlık yerine gizli taktikler uygulayarak kendini farklı kılar. Rakiplerini zekanla alt etmek istiyorsan, Mirage tam sana göre. Mirage bir düşman tarafından vurulduğunda, beş saniyeliğine gizlenebilir ve bu süreyi düşmanına tuzak kurmak için kullanabilir. Ayrıca ekip arkadaşlarını da düşmanlardan geçici olarak saklayabiliyor. Ya da kimsenin ilk adımı atacak kadar cesur olmadığı gergin bir yüzleşmede mi kaldınız? O zaman Psyche Out yeteneği ile düşmanlarınızın dikkatini dağıtarak saldırabilir ya da bu vakti geri çekilmek için kullanabilirsin.

apex legends mobile karakter özellikleri

Octane

Octane'ın Wraith ile pek çok ortak noktası var, çünkü kafa kafaya çarpışmak yerine uzak menzili dövüşü tercih ediyorlar. Octane sağlığını kademeli olarak iyileştirebiliyor, hızlı hareket edebiliyor ve Fırlatma Pedi ile haritadaki en yüksek yerlere saniyeler içinde varabiliyor. Hız tutkunları ve can barına fazla değer veren oyuncular için Octane biçilmiş kaftan.  

Pathfinder

Pathfinder, düşüncelerinde olduğu kadar söylediklerinde de yaşının ötesinde bir olgunluğa sahip. On yıldan fazla bir süre önce terk edilmiş bir laboratuvarda ortaya çıkan Pathfinder o zamandan beri yaratıcısını arıyor. Lifeline gibi doctor olmasına rağmen, iyileştirme güçleri yerine arazi keşif güçleri bulunuyor. Pathfinder ile araziyi hızla analiz edebilir ve Grappling Hook yeteneği sayesinde büyük mesafeleri çabucak aşabilirsiniz. Ayrıca bir ortamdan uzaklaşmanız gerekirse, Pathfinder bütün ekip için en kısa ve kolay kaçış rotasını da belirliyor.

Wraith

Gizemli Wraith hakkında, yıllar önce bir gözaltı tesisinde kafasının içinde seslerle uyanması dışında çok az şey biliyoruz. Onları dinlemeye başladığında, boyutlar arasında geçiş yapmasına izin veren güçler kazanıyor. Bir düşman ekibi sizi ele geçirmek üzereyse, Wraith'in kafasındaki dostane ses size haber vererek strateji belirlemenize yardımcı oluyor. Fakat bazen kafanızın içindeki sesleri dış dünyadaki seslerden ayırmakta zorlanabilirsiniz. Ayrıca Wraith ile etkili bir şekilde görünmez olabilir ve bir süreliğine herhangi bir hasar almadan hareket edebilirsiniz. Dimensional Rift yeteneği, Wraith'in harita üzerinde bir portal oluşturmasını sağlayarak grup üyelerinize veya düşmanların yanına daha hızlı seyahat etmenizi sağlar.