Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales İnceleme

Marvel's Spider-Man: Miles Morales İnceleme

Marvel's Spider-Man: Miles Morales, 2018'deki Marvel's Spider-Man'in ağzımı açık bırakan performansına tam olarak yetişemiyor. Ama yine de bu, Miles Morales’in şu ana kadar gördüğümüz en iyi süper kahraman oyunlarından biri olduğunu gerçeğini değiştirmiyor. 

Marvel'ın New York'unun kontrolünü ele geçirmeye çalışan bir enerji şirketi ile mücadele içerisindeyken, Miles’ın bir kahraman olmanın ne demek olduğunu öğrenmesi ve halkı için kendini ortaya koyması gerekiyor.  

8Çok İyi
  • İnanılmaz detaylı ve kaliteli grafikler
  • Oyun temposu oldukça yüksek
  • Miles Morales inanılmaz sempatik bir karakter
  • Ana hikayenin oynanışı yeterince uzun değil 
  • Görevler tekrara düşebiliyor

Miles Morales Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Hikayesi

Oyun kabaca söz etmek gerekirse, Miles’ın Örümcek Adam olarak yeni rolüne alışma çabasını ve öğrenme sürecini, aynı zamanda New York’u kötü adamlardan kurtarmak için girilen amansız mücadeleyi konu alıyor. Ama siz hikayeyi daha detaylı öğrenmek isterseniz, oyun için yazdığımız hikaye içeriğinde aradığınızı bulabilirsiniz. 

Oyunu Oynamadan Önce Marvel's Spider-Man'ı Oynamış Olmaya Gerek Var mı?

İki oyun hikaye olarak birbiriyle bağlantılı olsa da, ilk oyunu oynamadığınız için bir şey kaçırmış sayılmazsınız. Miles Morales, Marvel's Spider-man'i oynamamış oyuncular tarafından da keyifle anlaşılır ve oynanabilir türde bir oyun. 

marvels spiderman miles morales incelemesi

Kim Bu Miles Morales?

Spider-Man: Miles Morales, ilk Insomniac Spider-Man oyunundan kısa bir süre sonraki zaman diliminde geçiyor ve sizi Peter Parker’dan sonraki Örümcek Adam olan Miles Morales olarak oynamaya davet ediyor. 

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
899,00
den başlayan fiyatlarla

Gösterinin yıldızı sıcakkanlı genç New York’lu Miles Morales. Arkadaşlarını ve ailesini seven, başkalarını önemseyen ve hepimizin taklit etmeye çalışabileceği türden iyi kalpli davranışlara sahip olan Miles başta biraz sıkıcı duyulsa da, ne kadar derin ve keyifli olduğunu zamanla anlayacaksınız. Çoğu süper kahramanda gördüğümüz gereksiz kabadayılık veya yersiz bir özgüven duygusu yok. Miles Morales herkesin sevebileceği türden, gerçekçi ve ayakları yere basan bir karakter. 

Bu yüzden bizim için oyunun en sevdiğimiz tarafı Miles'ın kendisi oldu. Çoğu Spider-Verse film hayranının bildiği gibi, kahramanca sorumluluklarının yanı sıra hesaba katması gereken kendi güvensizlikleri ve engelleri ile Miles çok boyutlu biri. Insomniac, kişiliğini yalnızca anlatımla değil, incelikli oyun içi animasyonlarla da sergilemeyi başarıyor. Bazen Miles bir saldırı ile mücadele şekli ve tepkileri, karakterine dair önemli ipuçları sunuyor. Miles, Peter Parker’dan daha deneyimsiz ve güçsüz olsa da, daha genç ve çevik hissettirmeyi başarıyor. 

miles morales pc inceleme

Oynanış

Miles, Örümcek Adam olmanın ne demek olduğunu ve bunun gerektirdiği sorumluluğu öğrenirken, onun çaylak kahraman statüsü yapabileceklerinizi çok da kısıtlamıyor. Becerileriniz elbette zaman içinde yükseltilebilir ve geliştirilebilir. Bazı oyunculara oyunun u hali gelişim hissini daha net hissettirdiği için daha keyifli gelirken, ilk Spider-man oyunundaki mekaniklere alışmış oyuncular için ilk etapta biraz kısıtlayıcı olabilir. 

Oyunda, inatçı düşmanları ezip geçebilir ve Miles'ın yeni bulunan güçlerini kullanarak şaşırtıcı derecede etkili kitle kontrol teknikleri uygulayabilirsiniz. Ayrıca kısa bir süre için görünmez olabilirsiniz! Orijinal oyunda gizlilik bölümlerini yaparken fark edilmemek için ne yapmanız gerektiği açıkça söyleniyordu. Miles Morales bunu bir tık daha üste taşıyor ve sizi gerçekten görünmez yapıyor. Bazı oyuncular bu mekaniği kullanmaktan kaçınıyorlar, oyunu çok kolaylaştırdığını düşünenler de yok değil. Bu nedenle görünmezlik gücünüzü kullanıp kullanmamak size kalmış. 

Grafikler 

Bu konuda ne desek boş. Oyunun ne kadar güzel göründüğünü övmeye başlasak sabahlara kadar bitiremeyiz. New York sokakları, arkaplan detayları, karakter tasarımları, duygu geçişleri, dövüş sahneleri, ara sahnelerin tamamı… kısacası oyunda gözlerinizle gördüğünüz her şey çok büyük bir incelik ve mükemmelliyetçilik ile hazırlanmış. Bundan önceki oyunun da grafikleri bütün oyuncular tarafından övgüleri toplamıştı, bu nedenle daha azını zaten beklemiyorduk. Yine de beklentilerimizin karşılanması ve bazı noktalarda daha bile iyi olması güzel bir sürpriz olmuş. 

Marvel’s Spider-man: Miles Morales Oynanır mı?

İlk Spider-Man oyununu oynadıysanız, bu oyun size çok farklı hissettirmeyecek. Aynı şehir, aynı savaş türü, benzer akış. Temelde tanıdık bir deneyim elde etmiş olacaksınız ve oynanış açısından burada öğrenilecek yeni pek bir şey yok. Ama eğer ilk oyunu çok sevdiyseniz ve keşke daha uzun olsaydı diyorsanız, o zaman Miles Morales tam sizlik bir oyun!

Marvel's Spider-Man: Miles Morales yayınları