Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,71
den başlayan fiyatlarla
Palworld
370,22
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
790,18
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales Hikayesi

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Hikayesi

Marvel's Spider-Man Remastered'daki olayların ardından genç Miles Morales, yeni Örümcek Adam olarak akıl hocası Peter Parker'ın izinden gitmeye başlıyor. Ama tabii ki yılların Peter Parker’ından sonra Örümcek Adam olmak kolay değil. Marvel’s Spiderman Miles Morales, ana karakterin şehirdeki suçla mücadelesini ve Örümcek Adam olarak kendi ile mücadelesini konu alıyor. 

Oyun boyunca Miles’ın ne kadar büyüğünü, geliştiğini ve rolüyle giderek ne kadar barıştığını gözlemleyebiliyoruz. Böyle karakter gelişimli oyun hikayelerinin hastasıyız. Her görevde, her yeni iletişimde Miles’ın Örümcek Adam olmaya alıştığını ve yeteneklerinin geliştiğini görmek inanılmaz keyifli. 

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Konusu

Oyun kötü adamlar tarafından yönetilen yüksek teknoloji sahibi bir enerji şirketinin New York’u domine etmeye çalışmasını ve Miles’ın bu çeteye karşı mücadelesini konu alıyor. Miles kişili ve Örümcek Adam kişiliği arasındaki çizgiler bulanıklaşmaya başladığında, Miles kime güvenebileceğini ve ne yapması gerektiğini anlayabilecek mi?

Marvel's Spider-Man: Miles Morales
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
856,99
den başlayan fiyatlarla

Hikaye Nasıl Başlıyor?

Hikaye bizi hiç şaşırtmayan bir şekilde, işlerin her zaman olduğu gibi ters gitmesiyle başlıyor. Kaçak mahkumları yeniden yakalama görevini tek başına Miles’ın ellerine bırakan Peter, Miles Morales’e Örümcek Adam olarak tek başına halletmesi gereken ilk gerçek görevini vermiş oluyor. Endişelenmeye yine de gerek yok, çünkü Miles çaylak bir Örümcek Adam olarak bile fazlasıyla yetenekli. Peter kadar deneyimli ve güçlü olmamasına rağmen daha çevik ve stratejik hareket edebiliyor. Bu da özellikle oyundaki ilk görevlerde çok önemli çünkü darbe almadan işlerinizi halledebilmeniz gerekiyor. Bu yüzden çevik olmanın ne kadar önemli olduğunu giderek daha çok anlayacaksınız. 

İlk görevinizde düşman sayınız giderek artacak çünkü karşınıza sürekli yeni kaçak mahkumlar çıkacak. Bir noktada size silahla ateş etmeye başlayacaklar. Burada silahlı mahkumları önceliğiniz haline getirin, çünkü diğerleriyle ilgilenirken birkaç menzilli atış yüzünden ölme ihtimaliniz çok yüksek. Silahları mahkumları alt etmek için ağınızı kullanabilir, ellerinden silahlarını çekebilir ya da onlara bir şeyler fırlatarak dikkatlerini dağıtabilirsiniz. 

Ara Sahneler

Oyunda pek çok ara sahne bulunuyor. Bu kısa kliplerde hem oyunun grafik zenginliğinin tadını çıkarmak hem de hikayeye dair pek çok yeni bilgi keşfetmek mümkün. Örneğin, oyunun ortalarına doğru bir görevle açılan ara sahnede New York’un dört bir yanına dağılmış vaziyette bulunan Zaman Kapsülleri hakkında uyarılıyorsunuz. Bu kapsülleri toplamak sonradan işinizi kolaylaştıracak olan Jetonları toplamanızı sağlıyor. 

Spiderman miles Morales hikayesi

Oyun boyunca sürekli bir şeylerin yanlış gitmesi bir noktadan sonra yorucu ve can sıkıcı olabiliyor. Diğer türlü olsa hikayede ilerlemek mümkün olmazdı ama insan biraz soluklanayım, keyfime bakayım diye gittiği festivalden bile kavga dövüş çıkınca neyi yanlış yapıyorum diye düşünmeye başlıyor. 

Hikayenin Sonu

Oyun kötü adamlar ile aranızda geçen büyük bir çatışma ile bitiyor. Son dövüşte, o ana kadar öğrendiğin bütün becerileri ve taktikleri sergilemen gerekiyor. Örneğin Venom saldırılarından önce karşıdaki adamların kalkanlarını etkisiz hale getirdiğinizden emin olun. 

marvels spiderman miles morales pc hikaye

Çatışma sona erdiğinde ve Nuform reaktörü kritik hale geldiğinde, yapılacak tek bir hamle kalmış oluyor. Reaktöre gidin ve onu devre dışı bırakın, bunu da zaten ancak siz yapabilirsiniz. Reaktörü kapattığınızda kapanış sahnesi oynamaya başlayacak. 

Ara sahneler sona erdikten sonra da hikaye sona ermiş olacak. Tebrikler, Harlem'i kurtardınız! Bu noktada, kullanıma sunulacak birkaç yeni yan görev var, oyuna devam edip diğer etkinlikleri bitirebilir veya birkaç yeni beceri ve hatta bir kostümün kilidini açmak için New Game Plus moduna geçebilirsiniz.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales yayınları