Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,71
den başlayan fiyatlarla
Palworld
370,22
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
790,18
den başlayan fiyatlarla
Vampir Temalı Oyunlar

Vampir Temalı Oyunlar

Eminiz ki vampir olmak birçoğumuzun aklından geçen delice fikirlerden biri olmuştur. Hiç uyumayalım, beslenmeye gerek duyulmasın ve sonsuza kadar yaşayalım. Eh biz gerçek dünyada vampir olamasak da en azından sanal dünyada bu isteğimizi oyunlar aracılığıyla dindirebiliyoruz.

Vampir temasını benimsemiş öyle harika oyunlar, başyapıtlar var ki koleksiyonunu yapmamak elde değil dedik ve sizlere sunduk. 

Vampire: The Masquerade - Bloodlines

Vampirlere birazcık ilgi duyan oyunseverlerin The Masquerade serisini bilmemesinin imkanı yoktur. Zamanında öyle bir popülerlik kazandı ki, RPG oyun türünü tanımlamış ve ‘işte RPG böyle yapılır’ dedirten bir oyun serisidir kendisi.

Yedi farklı vampir klanından birini seçerek başladığınız bu oyunda, her bir klanın kendine has özellikleri mevcut. Hem kendilerine göre avantajları, bazen de dezavantajları olabiliyor. Bu da tabii oyunun zorluğunu belirleyen etmenlerden bir tanesi. Örnek veriyorum ‘Nosferatu’ klanını seçerseniz, hiçbir şekilde şehir içinde ve insanlar arasında dolaşamıyorsunuz. [euo_info_card iconType="left" size="xl" title="Nosferatu ne yer? Ne içer?" align="right"]Bu klan vampirleri beslenmek için genelde kanalizasyonlardaki fareleri kullanıyor veya kıyıda köşede takılan insanlardan beslenmek zorunda kalıyorlar.[/euo_info_card] 

Sebebi de çok bariz. İnsana benzeyen hiçbir tarafınız olmadığı için direkt vampir olduğunuz anlaşılıyor ve avcılar tarafından avlanmaya başlıyorsunuz. Genel atmosferi ve temasıyla muazzam bir vampir oyunu olan bu oyunu henüz denemediyseniz şiddetle tavsiye ediyoruz. 

Vampire: The Masquerade - Bloodlines
Vampire: The Masquerade - Bloodlines
329,05
den başlayan fiyatlarla

V Rising

V Rising, gotik tarzda bir açık dünyada geçen, keşif, inşa, aksiyon ve dövüşün bir araya geldiği çok oyunculu hayatta kalma oyunudur. Asırlar süren uykusundan uyanan bir vampir olarak intikam almak ve dünyaya yeniden hükmetmeye çalışmak asıl hedefiniz. 

v rising vampir

Mistik yaratıklarla ve tehlikelerle dolu açık dünyada ormanları, dağları, tepeleri, zindanları fersah fersah dolaşıp hem dost hem düşman bir sürü farklı varlıkla karşılaşacaksınız.

Diğer vampirlerle bir çete oluşturabilir ya da tek başına dolanmayı tercih edebilirsiniz. Haydutlara baskın yapıp mallarını çalmaktan büyülü canavarla dolu krallıklarda savaşmaya kadar adrenalini sonuna kadar hissettiren her şey V Rising’de mevcut.

V Rising
V Rising
414,69
den başlayan fiyatlarla

Oyunun bütün mekaniği vampir olmanız üzerine kurulu ve bu konudaki detaylara verilen önem de oldukça etkileyici. Mesela gün içinde ışığa çıkarsanız anında yanıp kül oluyorsunuz. O yüzden gündüzleri gölgelerde saklanmanız; iştahınıza hakim olmanız, gece için stratejiler planlamanız, geceleri de amansız bir dövüşçü olarak hayatta kalmak için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekiyor.

V-Rising şu an sadece Steam üzerinden erken erişime sunuldu ve Steam üzerinden oynanabilir durumda. Özellikle 32₺'lik fiyatı gerçekten gözlere şenlik.

Gözlerinizi biraz daha şenlendirelim: Steam'den yapacağınız V-Rising alışverişinizden Cashback ile anında nakit kazanmak istemez misiniz? O zaman sizi şöyle alalım ⬇️

Papara
Papara

Steam harcamanızın %10’u Papara hesabınıza anında nakit olarak geçer. Her ay toplam 20 TL nakit kazanabilirsiniz.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2

Tavsiye etmemizin bir diğer sebebi de bu harika oyunun devam oyunun da duyurulmuş olması. Geliştirilmiş yeni nesil grafikleri ve yepyeni oynanış mekanikleri ile oyun bambaşka bir seviyeye taşınmış.

Var olan vampir kabiliyetleri görsel açıdan geliştirilmişken, onlara ek olarak yepyeni özellikleri de yine oynanış videolarında gördük. Oyun şu anda Steam ve birçok başka platformda ön siparişe açıldı ve 2021 yılında da çıkışı planlanıyor. İlk oyunun ardından 17 senelik bir bekleyiş nihayet son buluyor demek birçok oyuncu için tarifi olmayan bir mutluluk işin doğrusu.

Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2
Vampire: The Masquerade® - Bloodlines™ 2

Castlevania: Lords of Shadow 2

İsminde her ne kadar 2 geçse de serinin bilmem kaçıncı oyunu olan Lords of Shadow 2, ana karakterimiz Gabriel Belmont’un Dracula’ya dönüşmesinin sonrasındaki olaylar ile başlıyor. Oyun öyle hızlı ve aksiyon odaklı ki, oyuncuya sunulan ‘tutorial’ bile bildiğiniz oyuncuyu kaosun içine bırakır gibi.

Oynanış bakımından Devil May Cry mekaniklerine benzer dövüş mekanikleri mevcut. Hızlı aksiyon almanızı gerektiren durumlar, farklı düşmanlar için kullanmanız gereken farklı silahlar gerekli oluyor. Bazen karşı saldırı yapmak yerine blok yapmanız, blok yapamadığınız saldırılardan da kaçmanız gerekiyor. Zamanında ortalığı kasıp kavuran bu oyunu denemediyseniz deneyin, denettirin.

Castlevania: Lords of Shadow 2
Castlevania: Lords of Shadow 2
88,60
den başlayan fiyatlarla

Vampyr

1900’lü yılların başında Londra’da ansızın vampire dönüşmüş bir vampir olarak oynadığınız bir oyun Vampyr. Oyun boyunca sizi kimin vampire dönüştüğünü bulmaya çalışırken vebadan dolayı oluşmuş kaos ortamında insanlara yardım etmeye çalışıyorsunuz.

Oyundaki RPG öğeleri de çok muazzam işlenmiş. Şehirdeki bazı bölgeler diğerlerine göre daha sağlıklı. Durumu kötü olan bölgelerde ise karmaşa oranı çok daha yüksek ve oradaki ölen / kaybolan insanların hikayenin sonuna doğrudan etkisi var. Kısacası tüm Londra’yı kurtarmak sizin elinizde. Şunu da akılda bulundurmak lazım karakterlerle olan etkileşimleriniz sırasında hoşlarına gitmeyecek sözler söylerseniz, ilgili karakterlerden duyabileceğiniz bazı şeylere bir daha asla erişemiyorsunuz. O yüzden bir şey söylemeden önce iki defa düşünmekte fayda var.

Vampyr
Vampyr
184,12
den başlayan fiyatlarla

THE INCREDIBLE ADVENTURES OF VAN HELSING

2013 yılında çıkmış ve adını birçok oyuncu kitlesine duyurmuş bu oyun özünde bir ARPG. Özellikle vurucu kısmı hikayesi. Acayip sürükleyici bir hikayesi var. 19. Yüzyılın Avrupasında geçen hikayede kana susamış yaratıkları avlıyoruz. Hikayesi hakkında daha fazla söz etmeyi istemeyiz çünkü gerçekten kendinizin oynayıp deneyimlemesi çok çok daha etkili.

Hem RPG hem de hack-n-slash elementlerini bir arada görebildiğimiz bu seri toplamda 3 oyundan oluşuyor. Hikaye oyun başına kısa gibi gelse de (5-7 saat arası ana hikaye uzunluğu) üç oyunu oynadığınız zaman güzel bir doygunluk yaşıyorsunuz. Oyunda muazzam bir skill sistemi ve item çeşitliliği mevcut. Yani sizi belli bir silah ve beceriler ile kısıtlamıyor. O konuda tamamen özgürsünüz. Çok az sistem gereksinimi olan bu oyun serisini deneyimlemek gerçekten size çok şey katacaktır.

The Incredible Adventures of Van Helsing
The Incredible Adventures of Van Helsing
26,02
den başlayan fiyatlarla

Dileriz koleksiyonumuzdaki oyunları deneme fırsatı yakalar ve çok seversiniz. Herkese iyi oyunlar!