Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
Troy Baker'ın Sesiyle En İyi 10 Oyun

Troy Baker'ın Sesiyle En İyi 10 Oyun

Oyun dünyasında bir karakterin seslendirmesinin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Örneğin Baldur’s Gate 3 her karakteri hatta cesetleri bile seslendirerek bu konuyu ne kadar dikkate aldığını gösteren bir oyun olmayı başardı.

Oyun seslendirmeleri denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri de çeşitli oyun ve anime karakterlerini seslendiren Troy Baker. Eğer Troy Baker’ın hangi efsanevi oyun karakterlerini seslendirerek oyunun kalitesini artırdığını merak ediyorsanız okumaya devam edin... Bu koleksiyonumuzda Troy Baker'ın sesi ile efsaneliğine efsanelik katan 10 + 1 oyunu sizin için derledik. 

Troy Baker'ın Seslendirdiği En İyi 10 Oyun

10-) Metal Gear Solid V: The Phantom Pain – Ocelot

Gerçek adı Adamska olan Rus kökenli Revolver Ocelot bir FOXHOUND ve Patriots ajanıdır. Ocelot düşmanlarını nasıl sorgulayacağına ek olarak altıpatlarını nasıl kullanacağını da bilen bir karakterdir. Troy Baker MGS 5’te Ocelot performansı ile karakterin kişiliğini, duygularını ve olgunluğunu yansıtmıştır. 

METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN
METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN
32,04
den başlayan fiyatlarla

9-) BioShock Infinite – Booker DeWitt

BioShoch Infinite oyununun ana karakteri olan Booker DeWitt oyun boyunca yönettiğiniz, bağ kurduğunuz ve sesini en çok duyduğunuz karakterdir. Troy Baker bu karakteri seslendirirken mükemmel bir iş çıkarmıştır. Karakterin heyecanlandığı, korktuğu, bağırdığı, diğer karakterlerle konuştuğu ve duygusallaştığı tüm sahnelerde Troy mükemmel bir ses performansı sunmuştur. Booker yanlış seslendirmeyle oyun dünyasının en sıkıcı karakteri olabilecekken Troy Baker onu en eğlenceli karakterlerden biri haline getirmiştir.

BioShock Infinite
BioShock Infinite
193,85
den başlayan fiyatlarla

troy baker sesiyle en iyi 10 oyun

8-) Call of Duty: Advanced Warfare (2014) – Jack Mitchell

Call of Duty serisinin 2014 yapımı olan Advanced Warfare oyununda ana karakter olan Jack Mitchell’in bakış açısından bir hikâye deneyimlemekteyiz. Oyun boyunca yakın arkadaşlarımızı kaybedeceğiz, ihanete uğrayacağız, öfkeleneceğiz ve donuk ses tonuyla kamera kaydı alacağız. Troy Baker tüm bu duyguları yakalayıp oyuncuya ve sesine aktarmakta başarılı olarak oyunun kalitesini artırmıştır.

Call of Duty®: Advanced Warfare - Gold Edition
Call of Duty®: Advanced Warfare - Gold Edition
1.615,92
den başlayan fiyatlarla

en iyi troy baker oyunları

7-) Uncharted 4: A Thief’s End (2016) – Sam Drake

Uncharted serisi karakterlerinin duyguları, eğlenceli diyalogları ve keşfe odaklanan oynanışıyla tanınmaktadır. Serinin dördüncü oyununda ana karakter olan Nathan Drake’in öldüğünü sandığı kardeşi Sam Drake ile kavuşmasıyla birlikte Troy Baker ekibe katılmıştır. İkilinin maceraları boyunca sohbetleri, birlikte içip kart oynadıkları kısımlar ve diyalogları oyunun eğlenceli kısımlarından biridir. İkilinin yıllar sonra kavuşması ve birbirini tekrar tanımaya çalışması ses tonlarına ve duraksamalarına yansımaktadır.

6-) Batman: Arkham Origins (2013) – Joker

Joker karakteri muhtemelen seslendirmesi ve canlandırması en zor kurgu karakterlerden biridir. Bunun temel sebebi Joker’in çok fazla duygusal geçişe, ani ton değişimlerine ve sarkastik diyaloglara sahip olmasıdır. Troy Baker 2013 yapımı Batman oyununda Joker karakterini seslendirerek yeteneğini bir kez daha kanıtlamıştır. Joker ara sahnelerde tüm karakterlere karşı iğneleyici şakalarına devam ederken bir anda sertleşen ve ciddileşen ses tonuyla onları tehdit etmeye başlar. Troy Baker bu ani duygusal değişimleri mükemmel yansıtarak oyundan aldığımız keyfi maksimuma çıkarmıştır.

Batman™: Arkham Origins
Batman™: Arkham Origins
485,11
den başlayan fiyatlarla

troy baker kim

5-) Mortal Kombat X (2015) – Erron Black 

Metal Gear Solid serisinin beşinci oyunundan da kovboy tipindeki karakterleri seslendirmeyi sevdiğini bildiğimiz Troy Baker, Mortal Kombat X oyununun kovboyu olan Erron Black’i seslendirmektedir. Eğer oyunun hikâye modunu deneyimlerseniz Erron Black’in sesini sıklıkla duyacaksınız demektir. Ayrıca oyunun düello kısımlarında Erron Black’in şakalarını, diyaloglarını ve kışkırtmalarını da duyabilirsiniz. Kesinlikle Troy Baker bu karakteri seslendirmek için doğmuş!

Mortal Kombat X
Mortal Kombat X
118,00
den başlayan fiyatlarla

troy baker hangi oyunlar

4-) Mass Effect 3 (2012) – Kai Leng

Mass Effect serisinin en karizmatik karakterlerinden biri ola Kai Leng, Troy Baker tarafından seslendirilmiştir. Kai Leng tüm kâinatın en iyi suikastçısı olduğu için donuk ve tehditkâr bir ses tonuna sahiptir. Kai Leng sahneye ilk girişinden ölümüne kadar sizi etkileyecek bir karakterdir. Troy Baker kesinlikle bu kadar sağlam, güçlü ve karizmatik karakterleri seslendirmek için iyi bir tercihtir. 

Mass Effect™ 3 DLC Bundle
Mass Effect™ 3 DLC Bundle

troy baker seslendirdiği oyunlar

3-) Resident Evil 6 (2012) – Jake Muller

Oyunun en zayıf yazılmış karakterlerinden birini seslendirme performansıyla unutulmaz bir karaktere dönüştüren Troy Baker’ı bu oyundaki performansı için ayrıca tebrik etmek lazım. Jake Muller hayatı boyunca ölü olması gereken fakat etrafta gezen zombilerle savaşan öfkeli ve dengesiz bir karakterdir. Troy Baker bu karakteri seslendirirken duygusal dengesizliğini ve öfke problemlerini mükemmel derecede yansıtmayı başarmıştır.

Resident Evil 6
Resident Evil 6
213,27
den başlayan fiyatlarla

2-) Far Cry 4 (2014) – Pagan Min

Far Cry serisinin dördüncü oyununun ana kötü karakteri olan Pagan Min, karizmatik, güçlü ve sağlam bir karakterdir, tam da Troy Baker’ın seslendirmeyi sevdiği tarzdan. Pagan Min duygusal olarak dengesiz, sarkastik ve coşkulu bir karakterdir. Oyun boyunca ana karakterle yaptığı diyaloglarda ses tonunu, heyecanını ve öfkesini kontrol etmekte zorlanmaktadır. Troy Baker bu karakteri seslendirirken mükemmel bir performans göstermiş ve oyun dünyasının unutulmaz kötü karakterlerinden birinin doğmasını sağlamıştır.

Far Cry® 4
Far Cry® 4
258,90
den başlayan fiyatlarla

1-) The Last of Us (2013) – Joel

Kızını korumak isteyen, duygusal olduğu kadar güçlü olan ve ne olursa olsun kızını ön plana koyarak hepimizi etkilemeyi başaran Joel’in seslendirme sanatçısı Troy Baker’dır. Oyunun büyük başarısını çoktan biliyor olsanız da Troy Baker’ın bu başarıdaki rolü de küçümsenmeyecek derecededir. The Last of Us iyi bir oyun olsa da hikâye anlatımına ve senaryoya fazlaca bağlıdır. Senaryoyu anlatmanın en iyi yöntemlerinden biri de karakterlerin duygusal dünyasını ve kişiliğini sergileyecek seslendirmelerdir. Troy Baker bu oyundaki Joel rolüne bürünerek oyunculara tüm duyguları aktarabilmiş ve bizimle sinirlenip bizimle gülmüştür. 

The Last of Us™ Part I
The Last of Us™ Part I
1.099,00
den başlayan fiyatlarla

troy baker kimi seslendirdi

Bonus: Fort Solis

Troy Baker’ın son performansı ise yeni bir oyun olan Fort Solis’ten Wyatt Taylor’dır. Baker bu oyunda RDR2 oyunundan Arthur olarak tanıdığımız Roger Clark ile çalışacaktır. Bu ikilinin birlikte çalıştığı bir oyunun etkileyici olmaması imkansıza yakındır. Fort Solis uzayda geçen korku ve gerilim temasında bir macera oyunudur.

Fort Solis
Fort Solis
485,11
den başlayan fiyatlarla

Oyun boyunca yeni gezegeni keşfetmeniz ve telsizden aldığınız görevleri tamamlamanız gerekir. Eğer uzay ve dünya dışı yaşam formlarını keşfetmeyi seviyorsanız bu oyunu denemenizi tavsiye ederiz.