Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

WRC 8 FIA World Rally Championship
28,80
den başlayan fiyatlarla
Mafia III: Definitive Edition
16,17
den başlayan fiyatlarla
Just Cause 4 Reloaded
13,80
den başlayan fiyatlarla
Sevgiliyle Oynamalık Oyunlar

Sevgiliyle Oynamalık Oyunlar

Malum biz bu yazıyı yazarken 14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşmakta. Durum böyle olunca ve ‘oyuncu’ bir sevgiliniz varsa, hediye olarak bir oyun almak veya o günü beraber oyun oynayarak geçirmek çok keyifli bir hal alıyor. Ama özel günler dışında da sevgili ile beraber oyun oynamak çok zevkli bir durum olduğundan (bize söylenene göre) sizler için böyle bir koleksiyon yapalım dedik.

Cuphead

Koleksiyonun başında ödüllü mü ödüllü, eğlenceli mi eğlenceli bir platform oyunu olan Cuphead geliyor. Çok düşük sistem gereksinimleri olan bu oyunu ‘gamer olmayan’ sevgilinizle bile oynayabilir, harika vakit geçirebilirsiniz.

El Emeği
Oyundaki tüm animasyonlar ve karakterler el ile çizilmiş. Oyunu geliştiren ekibin emeği çok büyük.

 

Oyunu açtığınız an dikkatinizi ilk çekecek şey tatlı grafikler olacak. 1930’ların batılı çizgi filmlerinden esinlenilmiş bu görseller oyunun tüm atmosferine hakim. 

Fark edeceğiniz diğer bir nokta ise oyunun aşırı zor olduğu. Her bir bölümde birbirinden zor mekanikler ve düşmanlarla karşılaşacaksınız ve bol bol ölüp yeniden deneyeceksiniz.

Tam kanser olmalık bir oyun. Ama tek başınıza değil sevgilinizi de peşinizden sürüklediğiniz için bu sinir bozucu kısımlar kendini çok da hissettirmeyebilir.

 

Cuphead
Cuphead
31,00
den başlayan fiyatlarla

Portal 2

Valve’ın yaptığı efsane oyunlardan biri olan Portal 2’yi bilmeyen oyuncu yoktur diye tahmin ediyoruz. Ana hikayesi gibi çok fazla ön planda olmasa bile Portal 2’nin Co-Op modu sizi saatlerce ekran başına kitleyecek seviyede.

Birbirinden farklı onlarca mekanik barındıran ve farklı stratejiler gerektiren bölümler mevcut. Ve tabii ki burada aranızdan kim daha akıllıysa, bölümü geçmek için en çok çabayı o sarf edecek. Birbirinize güzelce izah etmeniz, işbirliği içinde bölümleri tek tek geçmeniz gerekiyor.

Portal 2 çok eski gibi gözükse de aylar / yıllar sonra bile kendini tekrar tekrar oynatan ve özleten bir oyun.

Portal 2
Portal 2

Stardew Valley

Stardew Valley, çıkışını yaptığından beri sürekli geliştirilen ve güncellenen bir oyun. Bu güncellemelerin birinde ise oyuna Co-Op desteği getirildi. Bu da demek oluyor ki eğer sevgiliniz varsa ve beraber oynuyorsanız artık Haley’nin yanından bile geçemeyeceksiniz. Geçecek olursanız da bunun bir ‘görev’ amacı taşıması zorunlu olmalı. Aksi halde sonuçları kötü olabilir. Aynı şekilde Elliott ve Sam’e de dikkat.

Stardew Valley’nin rengarenk dünyasında, sevgiliniz ile beraber hayal ettiğiniz o tatlı çiftlik evinde huzur bulabilir, küçük tatlı köpeğinizi sevebilir ve beraber tarlanızda çalışabilirsiniz. Tam bir masal dünyası desek yeridir!

Stardew Valley
Stardew Valley
24,00
den başlayan fiyatlarla

Don't Starve Together

Stardew Valley’den sonra biraz daha karanlık bir temaya sahip Don’t Starve Together da yine tamamen Co-Op odaklı bir oyun. Çeşitli karakterlerden birini seçip oyuna başlıyorsunuz ve hayatta kalmaya çalışıyorsunuz oyunun özünde.

Yararlı Bilgi
Oyunda birbirinizden çok ayrılmamanızı tavsiye ederiz. Beklenmedik bir düşman ile karşılaşabilir veya evinizden uzakta ışıksız kalabilirsiniz.

İşin püf noktası ise gece hayatta kalabilmek. Sürekli bir ışık kaynağınızın olması gerekiyor yoksa işiniz çok zor ve akıl sağlığınızı kaybedebiliyorsunuz. Gece sığınacak bir yer bulmanın zorluğu yetmiyormuş gibi bir de yemek bulma derdiniz var.

Yani anlayacağınız üzere oyun tam bir işbirliği gerektiriyor. Biriniz bir iş ile uğraşırken bir diğerinizin farklı alanlarda çalışması gerekiyor ki hayatta kalmayı başarın.

Hem heyecanlı hem gerici hem de aşırı eğlenceli bir atmosfere sahip bu oyunda zevk almamak mümkün değil.

Don't Starve Together
Don't Starve Together
24,00
den başlayan fiyatlarla

Human: Fall Flat

Bu oyun sizi sevgiliniz ile birlikte kahkahalara boğabilir. Oyunun kasten tasarlanmış alışılmamış kontrolleri ve fizik kuralları, karmaşık puzzle’lar içeren bölümleri bir hayli zorlu hale getiriyor. Tatlı grafikleri ve oyun hamuruna benzer saçma karakter tasarımları ile her yönüyle acayip eğlenceli bir oyun.

Ancak tek başınıza oyundan gerçekten hiçbir tat alamıyorsunuz, o yüzden ya bir arkadaşınızla ya da sevgiliniz ile beraber oynamanızı öneriririz. Dileriz tüm oyunlardan sevgiliniz ile beraber büyük zevk alırsınız.

Human: Fall Flat
Human: Fall Flat
36,12
den başlayan fiyatlarla