Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
Ömür Tüketen Sıra Tabanlı Strateji Oyunları

Ömür Tüketen Sıra Tabanlı Strateji Oyunları

Bir tur daha oynayalım diye diye başında saatler harcadığımız, geceyi gündüz ettiğimiz video oyunları vardır. Hatta bu konuda en çok Sid Meier’s Civilization serisi üzerinden espriler yapılır ki aslında çoğu zaman bunlar gerçek de olur.

Sid Meier’s Civilization, öylesine güzel bir sıra tabanlı strateji oyunu ki, Bir tur daha oynayayım, bırakırım. diyorsunuz ama saatler sonra fark ediyorsunuz 100 tur ilerlediğinizi. Tabii ki sadece Sid Meier’s Civilization değil, diğer birçok sıra tabanlı strateji oyunlarında da bu durum hakim olabiliyor ve yeni koleksiyon yazımızda da tam olarak bu konuya değiniyoruz.

Sid Meier’s Civilization VI

Sid Meier’s Civilization serisinden hazır bahsetmişken, bu serinin son oyunu olan Sid Meier’s Civilization VI yapıtını koleksiyonumuza eklemezsek, olmaz. Sıra tabanlı bir strateji olan bu video oyununda istediğimiz bir lideri ve o liderin yönetebileceği ülkeyi seçiyoruz. Ardından ilk şehrimizi kuruyoruz ve ondan sonra turları ilerlete ilerlete bir lider olarak ülkemizi ve şehirlerimizi genişletiyoruz. Teknolojilere yatırım yapıyoruz, ordumuzu kuruyoruz, dinlerle ilgileniyoruz, kültürlerle karşı karşıya kalıyoruz. Sid Meier’s Civilization VI, başında yüzlerce saati rahatlıkla harcayabileceğiniz bir sıra tabanlı strateji oyunu.

Civilization 6 strateji oyunu sıra tabanlı

Sid Meier's Civilization® VI
Sid Meier's Civilization® VI
689,17
den başlayan fiyatlarla

XCOM 2

Sıra tabanlı olarak oynayabileceğiniz bir başka strateji oyunu ise aynı Sid Meier’s Civilization VI gibi eğlenceli olan XCOM 2. Bu video oyununda uzaylılar, dünyayı işgal ediyor ama bu işgal biraz dostçul görünüyor. Uzaylılar, insanlık için parlak bir gelecek vaat ediyor ama arka planda dünyayı ele geçirmek adına gizli adımlar atıyor. XCOM 2 oyunundaki amacımız ise bu planları durdurmak. Araştırma, geliştirme ve yükseltme gibi mekanikleri de içerisinde bulunduran bu video oyunu, içerisinde sadece tekli oyunculu mod değil, Sid Meier’s Civilization VI gibi çoklu oyunculu bir içerik de sunuyor oyunculara.

XCOM 2 Sıra tabanlı strateji oyunu

XCOM® 2
XCOM® 2
492,17
den başlayan fiyatlarla

Total War ROME REMASTERED

Rome Total War, günümüzden 17 sene önce piyasaya sürüldüğü zaman efsanevi bir strateji oyunu olmayı başarmıştı. İçerisinde hem gerçek zamanlı, hem de sıra tabanlı sistemler bulunduran bu efsanevi video oyunu, sadece birkaç gün önce yenilendi ve Total War ROME REMASTERED adı altında tekrardan karşımıza çıktı. Bu yapıt ne yazık ki günümüzdeki strateji oyunlarıyla karşılaştırdığınız zaman çok da etkileyici bir yapıt değil ama 17 senelik bir oyunun iyileştirilmiş sürümü ve tabii ki nostalji hissi olarak Total War ROME REMASTERED muhteşem bir video oyunu.

total war rome remastered oyun steam

Total War: ROME REMASTERED
Total War: ROME REMASTERED
820,42
den başlayan fiyatlarla

Endless Legend

Fantezi temelli bir dünyada sıra tabanlı strateji oyunu denemek istiyorsanız da Endless Legend oyununa yönelebilirsiniz. Endless Space ve Dungeon of the Endless oyunlarından sonra gelen Endless Legend, kurduğunuz ülkeyi birçok farklı nokta üzerinden yönetmenizi sağlıyor ve Sid Meier’s Civilization serisinde olduğu gibi bir yönetim hissi sunuluyor. Birbirinden güzel haritaları içerisinde bulunduran, günümüzün standartlarına göre bile eğlenceli bir oynanış sunabilen, keşfe çok önem veren ve tabii ki sıra tabanlı oynanışı ile de eğlenceli bir deneyim sunan Endless Legend, kendi efsanenizi oluşturabilmeniz için sizi bekliyor.

Endless legend strateji oyunu steam

Endless Legend™ - Emperor Edition
Endless Legend™ - Emperor Edition
Ücretsiz

Demeo

Koleksiyonumuzdaki tüm video oyunları geleneksel bir şekilde bilgisayarlar üzerinden oynanabilir. Demeo ise oyuncuları bir sanal gerçekçilik dünyasına atıyor. Arkadaşlarınız ile birlikte çevrim içi ve eşli oyunculu bir şekilde oynayabileceğiniz Demeo, fantezi temelli bir rol yapma oyunu deneyimi sunuyor ve bu tüm deneyim, sıra tabanlı strateji mantığı ile ilerliyor. Özellikle de D&D sevenler için önerebileceğimiz farklı ama aynı zamanda da alternatif bir oyun olmayı başaran Demeo, sanal gerçekçilik başlığına sahip bir arkadaş grubunuz varsa, kesinlikle denenmeli.

DEMEO sıra tabanlı strateji oyunu steam

Demeo
Demeo
623,44
den başlayan fiyatlarla