Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
Nvidia RTX 3090 ile yağ gibi akan oyunlar

Nvidia RTX 3090 ile yağ gibi akan oyunlar

Nvidia’nın piyasanın en güçlü ekran kartı Nvidia RTX 3090 ile 4K çözünürlükte ve ultra ayalarda yani full+full oynayabileceğiniz oyunlar burada.

Ekran kartı devi bu yıl çıtayı Allahuekber Dağları’na çıkaran modeli Nvidia RTX 3090 ile karşımıza çıktı. 4K çözünürlükte RTX açıkken ultra ayarlarda oyunları yağ gibi akıtan Nvidia RTX 3090, 8K çözünürlük desteği ile adeta rakip tanımıyor.

Nvidia RTX 3090'ın öne çıkan özellikleri
Ampere mimarisini kullanan RTX 3090, 10 GB RAM ve 36 Teraflops gücü ile rakip tanımıyor. 320 W güç tüketime sahip olan bu ekran kartı canavarı 1.700 MHz frekansa kadar çıkabiliyor.

Yeni mimarisi ve DLSS özelliği sayesinde görüntüyü ölçeklendirip yüksek FPS değerlerinde oyun oynama imkanı sunan RTX 3090 bu oyunlar ile adeta altın çağını yaşıyor.

Her ekran kartının açmaya gücü yetmeyen oyunları sizler için listeledik. Eğer RTX 3090’a sahipseniz bu oyunlar ile ekran kartının performansını sonuna kadar zorlayabilirsiniz.

Sınır tanımayan Nvidia RTX 3090 ile full+full oynayabileceğiniz oyunlar

DOOM Eternal

Cehennemin çocuğu Doomguy Doom Eternal ile geri dönüyor. Daha fazla kan ve vahşeti barındıran Doom Eternal, şimdiye kadar oynayabileceğiniz en akıcı FPS oyunu olabilir. Sağdan soldan çıkan hatta tepenizden gelen iblisleri avlamak göründüğü kadar kolay değil.

Oyun akıcı olduğu için 144 Hz monitöre sahip oyuncular haliyle yüksek FPS’te oynamak istiyor. Akışkanlığı ile cezbeden Doom Eternal tam RTX 3090 ile oynamalık oyun.

DOOM Eternal
DOOM Eternal
787,59
den başlayan fiyatlarla

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games’in GTA kadar ses getiren oyunu Red Dead Redemption 2, tam bir sistem canavarı. Açık dünya yapısına sahip olduğu için VRAM’i sonuna kadar sömüren RDR 2, ekran kartlarına soğuk terler döktürüyor. Vahşi batıda oradan oraya at üzerinde giderken düşmanlar ile savaşmak oldukça keyifli.

Tabii bu keyfin tadı yüksek FPS ile çıkıyor. RTX 3090 ekran kartı yemişim VRAM’ini diyor ve oyunu tüm grafik detayları açıkken oynatabiliyor.

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2
1.969,47
den başlayan fiyatlarla

GTA V

Listemize GTA V’e yer vermezsek olmaz. PC’ye muhteşem bir optimizasyon ile çıkan GTA V, yine de ekran kartlarını zorluyor. Hele ki GTA V’i baştan yaratan modları yüklediğinizde oyun ekran kartını su gibi içiyor.

Açık dünyada fütursuzca gezmek ve kaos yaratmak istiyor ve bunu yaparken de 4K çözünürlükte ultra ayarlarda oynamak istiyorsanız RTX 3090 elinizden öper oyuncu dostlarımız. Hele ki RTX modlarını yüklediğiniz zaman GTA V’in gelecekten gelen bir oyun gibi göründüğünü belirtelim.

Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V

The Witcher 3: Wild Hunt

Geldik bir ekran kartı canavarı oyunu daha olan The Witcher 3: Wild Hunt’a. Şu sıralar Cyberpunk 2077 ile sükse yapan CD Projekt RED’in oyun dünyasında bir devrim yaratan oyunu The Witcher 3, hala taş gibi görünüyor. Tabii bu taş gibi görünmenin de bir bedeli var. Eğer oyunu 4K çözünürlükte ve tüm grafik ayarları sonda oynamak istiyorsanız güçlü bir ekran kartına sahip olmanız gerekiyor.

The Witcher 3’ü The Witcher 4 gibi gösteren muhteşem modu The Witcher 3 HD Reworked Project’i kullanacaksanız RTX 3090’dan başka kart bakmayın deriz.

The Witcher® 3: Wild Hunt
The Witcher® 3: Wild Hunt
984,57
den başlayan fiyatlarla

Sid Meier's Civilization VI

Geldik strateji türünün tutkunu olan oyuncuların yakından tanıdığı Sid Meier's Civilization VI’ya. Büyük ölçekli meydanlarda dev ordular ile savaşmak her zaman ekran kartlarının korkulu rüyası olmuştur. Sürekli render alması gereken ekran kartları savaş esnasında bazen tahtalı köyü boylayabiliyor. İşte tam da burada RTX 3090 devreye giriyor.

Daha fazla top patlatın daha fazla asker savaş meydanına girsin diye bir komutan edasıyla bağıran RTX 3090, Sid Meier's Civilization VI’yı oyun böyle oynatılır dercesine oynatıyor.

Sid Meier's Civilization® VI
Sid Meier's Civilization® VI
689,17
den başlayan fiyatlarla