Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Resident Evil Village
269,00
den başlayan fiyatlarla
Battlefield™ 2042
419,99
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
109,00
den başlayan fiyatlarla
Kılıçların Konuştuğu En Eğlenceli Oyunlar

Kılıçların Konuştuğu En Eğlenceli Oyunlar

Birbirinden farklı türlerde video oyunları var. Yalnız, bu türlerin çoğunda farklı silahlar ve/veya ekipmanlar kullanarak karşımızdaki düşmanları etkisiz hale getirmek, temel sistemler arasında yer alabiliyor. Konu, düşmanlarla savaşmak olduğu zaman ateşli silahlardan tuıtun da büyülere kadar birbirinden farklı saldırı taktikleri deneyebiliyoruz.

Peki, kılıçlar ne olacak? Genelde, özellikle de kılıçların ön plana çıktığı oyunları nadir görürüz. Bunun sebebi, kılıç sallamanın, silahla ateş etmekten biraz daha kompleks bir yapıya sahip olmasıdır. Sizler için hazırladığımız yeni koleksiyonumuzda ise işte o kılıçların konuştuğu en eğlenceli oyunlara değineceğiz; sizler için kılıçların öne çıktığı bazı oyunları sıralayacağız.

Assassin's Creed Unity

Assassin's Creed Unity aslında başarısız bir şekilde çıkışını gerçekleştirmişti. Oyun oldukça fazla hataya sahipti ve performans da pek etkileyici değildi. Yine de oynanış, savaş/dövüş mekaniklerinde klasik Assassin's Creed oyunlarına baktığımız zaman, en eğlenceli kılıç temelli oynanışı Assassin's Creed Unity veriyordu. Fransa, Paris'de yer alan ve ilk defa bol sayıda NPC bulundurması ile ön plana çıkan Assassin's Creed Unity, düşmanları kılıçla öldürmenin zirve seviyede zevk verdiği nadir oyunlardan bir tanesiydi.

ac unity oyun assassin's creed

Assassin's Creed® Unity
Assassin's Creed® Unity
20,25
den başlayan fiyatlarla

Ghostrunner

Assassin's Creed Unity, geçmişte yer alan bir oyundu. Yalnız, her oyuncu geçmiş zamanı sevecek diye bir kural yok. Eğer sizler geleceği, daha doğrusu siberpunk temasını seviyorsanız, Ghostrunner oyununa mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Platform ögelerinin, refleks kullanımının ve hızlı hareket etmenin ön plana çıktığı Ghostrunner, adeta bizleri siberpunk temasının en iyi ninjalarından biri yapıyor ve kılıçlarla düşmanları tek darbede keserken, oldukça tatmin edici bir his alıyorsunuz.

Ghostrunner cyberpunk oyun inceleme

Ghostrunner
Ghostrunner
84,50
den başlayan fiyatlarla

The Witcher 3: Wild Hunt

Kılıç demişken, CD Projekt RED şirketinin The Witcher 3: Wild Hunt oyunundan bahsetmezsek, olmazdı herhalde. Evet, bu oyunda kılıçtan çok daha fazlası var. Oyun, rol yapma sistemlerinin, büyülerin ve diğer birçok mekaniğin arasında kayboluyor ama yine de kılıç kullanmak bu oyunda oldukça zevkliydi. Özellikle oyunda ilerledikçe, yeni ekipmanlar ve yeni büyüler açtıkça; bunları da kılıç kullanımı ile birleştirdikçe oyundan alınan zevk katsayısı hızlı bir şekilde artıyordu. Bu oyunu unutmak oldukça zor.

Witcher 3 oyun inceleme

The Witcher® 3: Wild Hunt
The Witcher® 3: Wild Hunt
59,99
den başlayan fiyatlarla

For Honor

Seneler ve seneler önce çıkışını gerçekleştirmiş olan For Honor, karakter sınfıı temelli bir yakın dövüş oyunu. Bu oyundaki birçok karakter de kılıç-kalkan kullanıyor. Yalnız, oyunun eski olması sakın sizi yanıltmasın; Ubisoft, bu oyunu her sezon yeni güncellemelerle desteklemeye devam ediyor. Hatta oyunun yeni senesi de ilk sezonu ile daha yeni başladı sayılır. Eğer çok oyunculu temelli, rekabetçi bir kılıç oyunu arıyorsanız, bu oyunu uzun vadede oynamak istiyorsanız, For Honor aradığınız yapıt olabilir.

For Honor ubisoft oyun

FOR HONOR™
FOR HONOR™
33,75
den başlayan fiyatlarla

Kingdom Come: Deliverance

Hikayenin, zorlu bir oynanışın ve rol yapma ögelerinin birleştiği bir video oyunu olan Kingdom Come: Deliverance, adından da tahmin edebileceğiniz üzere geçmişte geçiyor ve tarihsel açıdan maksimum doğruluğu hedefliyor. For Honor ve The Witcher 3: Wild Hunt gibi oyunların tam aksine, birinci şahıs bakış açısına sahip olan bu oyunun kılıç temelli oynanışı da zorlu olduğu kadar detaylı. Hatta bazı oyunculara göre bu oyun o kadar detaylı ki insanı sıkıyor. Yine de siz türü seviyorsanız, mutlaka gerektiği kadar zevk alacaksınız.

Kingdom Come deliverance oyun early access erken erişim

Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance
17,00
den başlayan fiyatlarla