Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
262,49
den başlayan fiyatlarla
Control Ultimate Edition
159,00
den başlayan fiyatlarla
Europa Universalis IV
18,50
den başlayan fiyatlarla
Her PC’de çalışan en iyi 5 oyun

Her PC’de çalışan en iyi 5 oyun

Herkes high-end PC sahibi olacak diye bir şey yok! Sizler için düşük donanımda çalışacak en iyi 5 oyunu listeliyoruz. Bu oyunları kastırmadan oyabilirsiniz. PC piyasasında onlarca ekran kartı onlarca işlemci bulunuyor.

Oyun geliştiricileri genellikle oyunlarını ortalama bir PC’de oynanabilecek şekilde hazırlıyor. Ancak bazen ipin ucu kaçabiliyor ve oyunlar orta segment PC’leri fazlasıyla kastırıyor. Biz de siz değerli takipçilerimiz için düşük donanımda çalışacak en iyi 5 oyunu listeledik. Seçtiğimiz bu oyunlar öyle Indie tarzında değil harbi AAA kalitesinde oyunlar olacak. Dilerseniz gelin düşük donanımlı PC’lerde bile akıcı bir şekilde taş gibi oynanabilen oyunlara bir göz atalım.

Bu oyunlar her PC'de çalışıyor

Disco Elysium

RPG sevenlerin kaçırmaması gereken bir oyun olan Disco Elysium ile listemizi başlatıyoruz. Konusu ve dinamikleri ile piyasadaki bam bam bam ilerleyen Hollywood filminden farkı olmayan oyunlardan ayrışan Disco Elysium'da, bir cinayet gizemini çözmek için işe alınmış, alkol ve uyuşturucu kullanan, unutkan bir dedektifsiniz.

Bir cinayeti çözmeye çalışırken, kendinizle ilgili şeyleri de hatırlayacak ve karakterinizi canlandırmak için bir özellikler sistemine erişebileceksiniz. Oyunda 24 beceri var ve hepsinin oyunun nasıl gelişeceği üzerinde etkisi var. Yanlış veya doğru olanları seçip, sonunda kendinizle doğru eylem planı üzerinde tartışmaya başlayabilirsiniz. 14 yıllık PC’lerde bile çalışan Disco Elysium’a mutlaka ama mutlaka şans verin.

Disco Elysium
Disco Elysium
61,00
den başlayan fiyatlarla


Mutant Year Zero: Road to Eden


Sıra tabanlı strateji oyunlarını seviyor musunuz? O zaman Mutant Year Zero: Road to Eden tam size göre. Hayvanlar ile oynadığınız bu karanlık ve strateji odaklı oyunda ilginçliklerin ardı arkası kesilmiyor. Mutant Year Zero size savaş dışında ekibinizin doğrudan kontrolünü veriyor ve XCOM’un oyununu bazı hafif RPG öğeleriyle birleştiriyor.

Mutant Year Zero hakkında söyleyebileceğimiz en kötü şey, hangi tuşların hangi klavye işlevlerine bağlı olduğunu bulmak için biraz Google'da araştırma yapmanız olacak. Bunun dışında oyunun en ufak bir eksisi bulunmuyor diyebiliriz.

Oyunun konusu ve kıyamet sonrası ortamı, Fallout'un en iyi kısımlarını anımsatıyor ve oyun, bu genişleyen başlıklardan biri kadar derin olmasa da, yine de manevi bir devam filmi gibi hissediyor. 

Mutant Year Zero: Road to Eden
Mutant Year Zero: Road to Eden
89,00
den başlayan fiyatlarla


Batman: Arkham City

Sıkı bir Batman fanıysanız zaten çoktan Arkham City’i yalayıp yutmuşsunuzdur. Ancak Batman evrenini merak ediyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, Arkham City’i hiç düşünmeden satın alın. Gelmiş geçmiş ve hatta gelecek en iyi Batman oyunu olan Arkham City, Batman’in popülaritesi yüksek olan düşmanı Joker’in üzerine kuruluyor.

Arkham City, neden hiç bitmeyen bir haydut ordusuyla karşı karşıya kaldığınıza zekice bir dokunuşla "Batman olmanın" nasıl bir şey olduğunu gerçekten yansıtıyor gibi hissediyor. Arkham oyun serisini sevip sevmeyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, denemek için en iyisinin bu olduğunu söyleyebilirim.

Batman: Arkham City - Game of the Year Edition
Batman: Arkham City - Game of the Year Edition
27,28
den başlayan fiyatlarla

Stardew Valley

Klasikler arasında yer almayı başaran hayatta kalma oyunu olan Stardev Valley mutlaka şans verilmesi gereken oyunlar arasında yer alıyor. Eğer zamanında FarmVille oynadıysanız ve çiftçiliği sevdiyseniz bu oyunu mutlaka denemelisiniz.

Stardew Valley, Harvest Moon serisi video oyunlarından büyük ölçüde ilham almış. Oyunda Pelikan Kasabası'nı keşfediyor, arkadaşlar ediniyor, aşık oluyor ve merak uyandıran konusu ile kendinizi kaybediyorsunuz.

Stardew Valley
Stardew Valley
24,00
den başlayan fiyatlarla

PUBG Lite

Milyonları kasıp kavuran PUBG, bildiğiniz gibi ilk çıktığında tepe model ekran kartlarını bile ağlatıyordu. Optimizasyon sorunları çeken oyun, artık bu hatalarından kurtuldu ve ortalama ekran kartlarında bile akıcı bir şekilde çalışmaya başladı.

Geliştirici ekip bununla da yetinmedi. PUBG Lite adını verdikleri düşük donanımlı bilgisayarlar için oyun ile karşımıza çıktı. Hemen hemen her PC’de çalışan PUBG Lite, ana oyuna çok benziyor. Bazı modları ve grafiksel açıdan ana oyundan ayrışan PUBG Lite, okul bilgisayarlarında bile çalışıyor. Bizden söylemesi :)

PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS
Ücretsiz