Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
329,00
den başlayan fiyatlarla
FOR HONOR™
29,25
den başlayan fiyatlarla
Sid Meier's Civilization® VI
32,85
den başlayan fiyatlarla
Gizli Finalleri Olan Oyunlar

Gizli Finalleri Olan Oyunlar

İçerisinde hikaye barındıran her video oyununun aynı zamanda bir de finali vardır. Yalnız, her oyunda tek bir final de bulunmuyor. Bazı oyunların finalleri, seçimlerinize göre şekilleniyor; bazı finaller de tamamen kapalı kapılar ardında gizleniyor.

İşte sizler için hazırladığımız yeni koleksiyonumuzda da son zamanların en ilginç gizli finallerini bulunduran oyunlardan bahsedeceğiz. Bakalım bu finaller nelermiş? Başlıktan belli olsa da buradan duyurumuzu yapalım: Spoiler alarmı!

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyununda birkaç farklı final bulunuyor. Bunlardan bazıları da gizli sayılır. İlk gizli finalde ana karakterimizin intihar ettiğini ve oyunu bir tık erken bitirdiğine şahitlik ediyoruz. İkinci gizli final ise gerçekten gizli. Bu görevi aktif edebilmek için Johnny Silverhand ile en doğru seviyede arkadaş olmanız gerekiyor ve final hakkında karar verirken, 5-10 dakika sessizce beklemeniz gerekliyor. Böylece, kimsenin canını tehlikeye atmadan, tek başınıza final görevine girebiliyorsunuz. Yalnız, bu gizli finalde eğer ölürseniz, oyun o noktada bitiyor. Yani, öldüğünüz zaman geri canlanmanız mümkün olmuyor.

Cyberpunk 2077 gizli final

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
166,83
den başlayan fiyatlarla

Persona 5 & Persona 5 Royal

Persona 5 oyununda halihazrda gizli bir final bulunuyordu. Eğer bu gizli finali açmayı başarırsanız, oyunun süresi ciddi anlamda artıyordu. Persona 5 Royal oyununda ise o gizli finalin üstüne, bir tane daha gizli final geliyor. Bu sefer o finali aktif etmek çok daha zor ve uzun sürüyor. Gizli finallerin arkasına saklanmış olan bu gizli final ise oyunu tekrar ve tekrar oynamak için oyunculara bir sebep olabiliyor.

persona 5 gizli finalli oyun

Persona® 5 Strikers
Persona® 5 Strikers
423,51
den başlayan fiyatlarla

Hades

Hades isimli bu aksiyon, rol yapma ve kısmen Roguelike oyununda da bir gizli son bulunuyor. Bunu görebilmek için ise oyunun final bölüm sonu canavarı olan Hades'i 1 kere değil 10 kere öldürmeniz gerekiyor. Yani, bu oyunu 10 kere bitirmeniz gerekiyor. Ondan sonra ise oyunun gerçek sonuna tanıklık edebiliyorsunuz.

Hades oyun gizli final

Hades
Hades
28,00
den başlayan fiyatlarla

Crash Bandicoot 4

Crash Bandicoot 4 oyununda tam iki farklı gizli final bulunuyor. Bunlardan ilkini, oyunu %100 bir şekilde bitirerek açabiliyorsunuz. İkinci gizli finali görebilmek için ise oyunun %106'sını bitirmeniz gerekiyor. Evet, yanlış okumadınız; oyunun %106'sını bitirmeniz gerekiyor. Bu oyunu %100 olarak bile bitirmek inanılmaz zorken, %106 olara bitirebilmek için ise öncelikle oyunu %100 bitirip, ondan sonra tüm bölümlerde zaman rekoru kırıp, her bölümdeki tüm kutuları hiçbir şekilde ölmeden kırmanız gerekiyor. Oyunu, %106 olarak bitirdiğiniz zaman ise serinin devam edeceğinin ipuçlarını veren ufak bir video izliyorsunuz.

Crash bandicoot 4 gizli final oyun

Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy
Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy
164,00
den başlayan fiyatlarla