Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,69
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,33
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
773,52
den başlayan fiyatlarla
GeForce 4000 SUPER Serisi Ekran Kartları ile Entegre En İyi Oyunlar

GeForce 4000 SUPER Serisi Ekran Kartları ile Entegre En İyi Oyunlar

Yapay Zeka teknolojileri her alanda olduğu gibi oyun ve oyuncu ekipmanı sektöründe de kritik faydalara sahiptir. Bunun en önemli örneği Nvidia’nın DLSS ve RTX teknolojilerinin tüm oyunlarda standart hale gelmesidir.

Bu teknolojiler Yapay Zeka’nın eşsiz üretme hızı ve gücünü kullanarak hem oyunlarda FPS artışı hem de yüksek kaliteli görüntüler sunmaktadır. 

Bu makalede Nvidia’nın yapay zeka destekli son teknolojisi olan Nvidia 4000 SUPER serisi ekran kartlarını ve onların sağladığı faydaları inceleyeceğiz.

Nvidia’nın Güncel Teknolojileri: Yapay Zeka

Nvidia yapay zeka geliştirmek ve çalıştırmak isteyen birey ve kuruluşların en büyük destekçisi olarak yapay zekayı kendi ürünlerine daha fazla entegre etmeye karar verdi. Bu karar sonucunda halihazırda efektif çalışan DLSS ve RTX teknolojileri yapay zekanın tekrarlayan görevleri otomatikleştirme gücü ile daha etkili hale geldi. Başka bir deyişle Nvidia YZ eklentili ekran kartları oyunlardan daha yüksek FPS ve daha kaliteli grafikler almanızı sağlamak için tasarlanmıştır. Üstelik bu teknolojinin ve ürünlerin yeni olduğunu göz önünde bulundurursak gelecekte çok daha efektif çalışan YZ ekran kartları ile karşılaşmamız mümkündür. 

Nvidia GeForce RTX 4000 SUPER Serisi Ekran Kartları

Nvidia kritik bir karar alarak halihazırda bir veri merkezi olarak çalışmaya uygun ekran kartlarını yani 4000 serisini YZ ile desteklemeye başladı. Bunun sonucunda Nvidia 4000 SUPER serisi ekran kartları pazara sunuldu. Bu ekran kartları Nvidia Ada Lovance mimarisi ile güçlendirilmiş dördüncü nesil tensör çekirdeklerine sahiptir. Başka bir deyişle Nvidia 4000 SUPER serisi ekran kartları ile DLSS teknolojisinden 4 kat verim alabilir, RTX’in görsel verimliliğini iki katına çıkarabilirsiniz. Bu teknoloji oyuncular için olduğu kadar editörler ve içerik üreticileri için de kullanışlıdır. Örneğin görsel içeriklerinizi çok daha verimli ve kısa sürede işleyebilir ve yayınlanmaya hazır hale getirebilirsiniz. Gelin bu ekran kartlarını ve kapasitelerini daha yakından inceleyelim!

MSI RTX 40 Super Serisi Ekran Kartları
MSI RTX 40 Super Serisi Ekran Kartları

NVIDIA DLSS 3.5

Ventus, Expert, Gaming Slim ve Suprim Serileri

Yüksek Performans

Güçlü Soğutma

GeForce RTX 4070 SUPER

GeForce RTX 4070 SUPER ekran kartı YZ desteği olmayan RTX 4070 versiyonuna göre %20 daha fazla çekirdeğe sahiptir. Bu onu RTX 4070’ten %10+ daha hızlı ve DLSS 3 açıkken RTX 3090’dan 1.5 kat daha hızlı yapar. Temel hız olarak RTX 4070 ile 4070 SUPER arasında büyük farklılık olmasa da teknoloji ve YZ desteği olarak RTX 4070 SUPER daha öndedir. Üstelik Nvidia’nın YZ teknolojisini geliştireceğini ve daha bütünleşmiş hale getireceğini de unutmamak gerekir.

GeForce RTX 4070 Ti SUPER

GeForce RTX 4070 Ti SUPER yüksek kare yenileme hızını 1440p çözünürlükten 4K çözünürlüğe kadar elde etmek isteyen oyuncular ve çalışanlar için ideal seçimdir. 16GB VRAM, 256-bit hafıza ve 4070 Ti ekran kartına göre çok daha fazla TFLOPS sayısı ile RTX 4070 Ti SUPER hem 4K oyunculuk hem de profesyonel kullanım için listenin başına eklemeniz gereken bir ekran kartıdır. 

GeForce RTX 4080 SUPER

Eğer hedefiniz oyunları 4K çözünürlükle maksimum kare yenileme hızında RTX tamamen açık oynamak ve oyunları görsel şölenlere dönüştürmekse, ihtiyacınız olan ekran kartı RTX 4080 SUPER demektir. RTX 4080 SUPER toplamda 836 YZ TOPS, daha fazla çekirdek ve daha hızlı hafıza ile performansın ve kalitenin sınırlarını zorlamaktadır. RTX 4080 SUPER ekran kartı 3080’e göre 2 kat daha hızlı ve efektiftir. 

GeForce 4000 SUPER Serisi Ekran Kartları ile Entegre En İyi Oyunlar

GeForce 4000 SUPER serisi ekran kartlarının özelliklerini kısaca öğrendiğimize göre artık onlarla deneyimleyebileceğiniz en iyi oyunları listeleyebiliriz! GeForce 4000 SUPER serisi ekran kartları 500’den fazla oyun ve uygulama ile entegre olarak çalışabilir. Bu oyunlar arasında sizi farklı dünyalara götürecek ve günlük hayatın stresinden uzaklaşmanızı sağlayacak en keyifli 3 oyunu listeledik!

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 çıkış yaptığı günden beri Nvidia’nın teknolojilerini denemek için ilk akla gelen oyun olagelmiştir. DLSS ve RTX teknolojilerinin ilk dişe dokunur farklılığını görmemizi sağlayan ve bizi bu teknolojilere alıştıran iki oyundan biri olan Cyberpunk 2077 (diğeri Minecraft), yeniden biz oyunculara yapay zeka destekli Nvidia teknolojilerini sonuna kadar deneyimleme fırsatı sunar. Cyberpunk 2077 çıkış yaptığında her ne kadar oyuncuları hayal kırıklığına uğratmış olsa da son ekledikleri 2.11 yaması ile tekrar oynanabilirliği ve oynanış keyfi artan bir oyun haline geldi. Ayrıca oyunun grafik kalitesini, saniye başına kare yenileme hızını, görsel efektlerini ve atmosferini DLSS 3 ve RTX kullanarak geliştirebilir, oyundan aldığınız keyfi birkaç katına çıkarabilirsiniz!

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
725,16
den başlayan fiyatlarla

Alan Wake 2

Alan Wake 2 oyuncuyu içine çeken hikayesi, yenilikçi oynanış mekanikleri ve iki farklı karakterin kimi zaman kesişen hikayesini deneyimlemeye ek olarak enfes grafikler, kaliteli ışıklandırma ve gerçekçi animasyonlar da sunar. Oyunun oynanışına ve hikayesine ek olarak görselliğinden ve atmosferinden aldığınız keyfi artırmanın en etkili yöntemi ise DLSS 3.0 ve RTX ayarlarını aktifleştirmektir. GeForce 4000 SUPER serisi ekran kartlarını kullanarak oyunun grafiklerini artırırken aynı zamanda FPS, çözünürlük, gölge, doku kalitesi gibi performans değerlerini de maksimuma çıkarabilirsiniz!

Alan Wake 2
Alan Wake 2

The Witcher 3: Wild Hunt – Complete Edition

The Witcher 3: Wild Hunt çıkış yaptığı günden itibaren hikayesi, grafikleri, oynanış mekanikleri ve müzikleri ile oyuncuların beğenisini toplamayı başardı. Ayrıca CD Project Red stüdyosunun oyunu ücretsiz olarak güncellemesi ve grafiklerini yenilemesi oyuna ve firmaya olan sevginin artmasını sağladı.

The Witcher® 3: Wild Hunt
The Witcher® 3: Wild Hunt
241,50
den başlayan fiyatlarla

Grafikleri yenilenerek günümüz teknolojilerine uygun hale getirilen TW3: Wild Hunt – Complete Edition, RTX 4000 SUPER serisi ekran kartınızla denemeniz gereken oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunu hiç oynamamış olsanız da birkaç defa bitirmiş olsanız da grafik güncellemesi ve DLSS/RTX teknolojisi ile deneyimlerken keyif alacağınıza eminiz!