Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,71
den başlayan fiyatlarla
Palworld
370,22
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
790,18
den başlayan fiyatlarla
Eşya Üretme Üzerine Kurulu Oyunlar

Eşya Üretme Üzerine Kurulu Oyunlar

Video oyunlarında birbirinden farklı mekanikler yer alabilir. Bunlardan en popüler olanlarından biri de aslında eşya üretme sistemidir. Özellikle hayatta kalma tipi oyunlarda karşımıza çıkan bu sistem, oyunlara bambaşka bir tat katabilir.

Şimdi ise bu craft mekaniklerinin en üst seviyede olduğu oyunları derleyip içinizdeki mimarı ortaya çıkarmanızı sağlayacağız. Gelin oyunları incelemeye başlayalım.

Terraria

İki boyutlu bir yapıya sahip olan Terraria, bazı oyuncular için direkt olarak Minecraft oyununun iki boyutlu versiyonu olarak da görünüyor. Yalnız, Terraria oyununda üretilebilecek çok daha fazla eşya bulunuyor. Ayrıca oyunda çok daha fazla sistem, mekanik ve bölüm sonu canavarı da yer alıyor. Minecraft tarzında eşya üretimi temelli bir deneyim arıyorsanız, Terraria oyununa mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

terraria sandbox craft oyun steam

Terraria
Terraria
95,19
den başlayan fiyatlarla

Rust

Gerçek oyunculara ve yapay zeka tarafından yönetilen karakterlere karşı hayatta kalmaya çalıştığınız Rust, listemizdeki tüm oyunlar gibi eşya üretimine oldukça önem veren bir yapıt. Kendi silahlarınızı, kıyafetlerinizi, hatta evinizi bile üretebileceğiniz bu video oyununda tahtadan mızraktan tutun da güvenlik kameralarına kadar birbirinden farklı eşyalar bulunuyor. Özellikle arkadaşlarınız ile birlikte Rust, oldukça eğlenceli bir yapıt olabilir.

Rust steam oyun co-op

Rust
Rust
418,97
den başlayan fiyatlarla

Stardew Valley

Tarım, hayvanlık veya özetle kendi çiftliğinizle uğraşmak isterseniz de Stardew Valley oyununa yönelebilirsiniz. Bir kere daha eşya üretiminin ön plana çıktığı bu video oyununda rahatlatıcı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Hatta, Stardew Valley oyununu isterseniz tek başınıza, isterseniz de arkadaşlarınızla bile oynayabiliyorsunuz; onlarla birlikte en iyi çiftliği kurmayı deneyebiliyorsunuz.

Stardew Valley çiftlik oyunu co op

Stardew Valley
Stardew Valley
118,25
den başlayan fiyatlarla

Valheim

Eğer arkadaşlarınızla oyun oynamayı seviyorsanız, göz atabileceğiniz bir başka video oyunu ise Valheim. Viking temalı ve PvE temelli bir hayatta kalma deneyimi sunan Valheim, isterseniz tek başınıza, isterseniz de toplam 10 kişiyle eşli oyunculu olarak oynanabiliyor. Eşya üretme sisteminin bir kere daha ön plana çıktığı bu oyunda, Rust oyunundaki gibi kendi evinizi, hatta çok daha fazlasını oluşturabiliyorsunuz.

Valheim viking oyunu co op hayatta kalma oyunu

Valheim
Valheim
329,05
den başlayan fiyatlarla

The Forest

Tekli oyunculu ve eşli oyunculu bir deneyim sunan The Forest oyunu da Rust ve Valheim ile benzer bir oynanış vaat ediyor. Yamyamlara karşı savaştığımız ve aynı zamanda da mahsur kaldığımız adanın sırrını çözmeye çalıştığımız bu yapıtta da farklı silahlar oluşturabiliyoruz, kendimize suda yüzebilen bir ev bile yapabiliyoruz. Ardından da geriye sadece hayatta kalmak kalıyor.

the forest co op korku oyunu

The Forest
The Forest
86,30
den başlayan fiyatlarla

Subnautica

Subnautica ise sizleri derin bir okyanusun ortasına çekiyor. Uzaylı bir gezegende mahsur kaldığımız bu oyunda okyanusu adeta tekrardan keşfediyoruz ve bu sırada da farklı eşyalar, araçlar, alet ve edevatlar üreterek hayatta kalmaya çalışıyoruz. Kendi denizaltımızı, hatta okyanusun dibinde evimizi bile yapabildiğimiz Subnautica, şu sıralar oynayabileceğiniz en ilgi çekici hayatta kalma oyunlarından biri olabilir.

Subnautica hayatta kalma oyunu

Subnautica
Subnautica
162,71
den başlayan fiyatlarla