Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Propnight
32,00
den başlayan fiyatlarla
Journey
19,00
den başlayan fiyatlarla
Dead by Daylight
Ücretsiz
En İyi Simülasyon Oyunları

En İyi Simülasyon Oyunları

Oyunlarda gerçeklik arayanların yöneldiği simülasyon türü, oldukça ilgi görüyor. Peki her simülasyon oyunu gerçekten iyi mi? İşte sizler için derlediğimiz en iyi simülasyon oyunları.

Oyuncular son yıllarda grafiklerin de gerçeğe yakın olması ile simülasyon türüne yönelmeye başladı. Uçaktan arabaya kadar her aracın simülasyon türünde oyununu yapan geliştiriciler, oyuncuları teker teker kendi taraflarına çekmeyi başardı. Peki her simülasyon oyunu iyi mi? Hangisini oynamalı? Hangi oyun oyunculara gerçekliği daha iyi yansıtıyor? İşte sizler için seçtiğimiz en iyi yapımlar.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft stüdyolarının elinden çıkan Microsoft Flight Simulator, son yılların gelmiş geçmiş en iyi simülasyon oyunu olarak gösteriliyor. Şehirleri birebir modelleyen ve geniş ölçekli mekanları ile dikkat çeken oyun, tam bir donanım canavarı diyebiliriz. Tutkununa eve kokpit düzdüren Microsoft Flight Simulator, uçak kullanmak isteyenlerin tercih edeceği tek durak olacak. Hatta bir rivayete göre bu oyunu gerçekten hakkını vererek oynayanların bir uçağı bile uçurabileceği söyleniyor. Bunu yine de siz denemeyin ne olur ne olmaz.

Microsoft Flight Simulator
Microsoft Flight Simulator
349,00
den başlayan fiyatlarla

Euro Truck Simulator 2

Aslında bu oyunla ilgili söylenecek çok fazla bir şey yok. Alanında bir numara. Türkiye'de de son derece geniş bir hayran kitlesine sahip, gerçekçiliği had safhada, sürekli gelen yeni eklentilerle tüm Avrupa'yı hem geziyorsunuz hem de uzun ve geniş araçlarınızı kullanabiliyorsunuz. Özellikle son dönemde çıkan Türkiye paketleriyle de bir hayli ilgi toplayan Euro Truck Simulator 2'yi simülatör tutkunları için kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Euro Truck Simulator 2
Euro Truck Simulator 2
39,00
den başlayan fiyatlarla

F1 2020

F1 pistlerinde hiç yarışmak istediniz mi? Pistlerde Senna, Schumacher, Hamilton, Alain Prost veya Niki Lauda olmak F1 2020 ile mümkün. Oyuncusuna hem yarı arcade hem de simülasyon türünde bir deneyim yaşatan F1 2020, gerek grafikleri, gerek hava şartlarını gerçekçi bir şekilde araca olan etkisini hissettirmesi gerekse de sürüş dinamikleri ile dikkat çekiyor. Hız tutkunu olanlar ve hayatında hiç F1 aracı kullanamayacak olan oyuncular F1 2020 ile pistlerin yeni şampiyonu olabilir.

F1® 2020
F1® 2020
92,00
den başlayan fiyatlarla

Arma 3

Simülasyon denilince akıllara hep araçlar gelir. Bu tabuları Arma 3 yerle bir ediyor. Gerçekçi bir askeri simülasyon deneyimi sunan Arma 3, sizi gerçekten de savaşa hazırlıyor diyebiliriz. Savaş; sağdan soldan bulduğunuz mermiler ve silahlardan ibaret değildir. Her savaşta hayatın tüm zorlukları bir arada yer alır. Açlık, yoksulluk, kan, ölüm ve barut kokusu.. İşte tüm bu elementleri sizi gerçek bir savaştaymış gibi harmanlayan Arma 3, askeri simülasyon türünün en popüler isimleri arasında yer alıyor.

Arma 3
Arma 3
99,00
den başlayan fiyatlarla

Forza 7

Son dönemlerde yarış oyunları bildiğiniz gibi mobil oyun gibi olmaya başladı. Bu noktada devreye giren Microsoft, karşımıza Forza 7 ile çıktı. Gerçek pistleri yine oyuna modelleyen Microsoft, yüzlerce lisanslı aracı ile pistleri ağlatmanızı sağlıyor. Araç modellemelerini iç göğüslüğe kadar gerçekçi bir şekilde dizayn eden Forza 7, araç özelleştirme konusunda da oyunculara sınırsız imkan sunuyor. Her piste göre aracınıza ince ayarlar yapmanız, yarışı daha başarılı bir şekilde tamamlamanızı sağlayacak. Ancak dikkat edin her ayar her pistte yemez.

War Thunder

Yine bir savaş simülasyonu oyunu ile devam ediyoruz. War Thunder bu sefer askerde sizi hava birliğine dahil ediyor. War Thunder’da İkinci Dünya Savaşı’nda yer alan tam 300 uçak yer alıyor. Pilot olarak görev aldığınız oyunda düşman uçaklarını bir bir keklik gibi avlamaya başlıyorsunuz. Oyunun skalası sadece uçakla da sınırlı değil. Oyunda savaş gemisinde düşman birliklerini indirebilir, tank kullanarak düşman hattını savurabilir ve ordunuzun savaşı kazanmasını sağlayabilirsiniz. Simülasyon ile arcade arasındaki dengeyi çok iyi sağlayan oyun, savaş tutkunlarının mutlaka oynaması gereken ücretsiz yapımlar arasında yer alıyor.

War Thunder
War Thunder
Ücretsiz

Cities: Skylines

Cities: Skylines için klasik şehir simülasyonunun modern bir yorumu diyebiliriz. Cities: Skylines, gerçek bir şehir yaratmanın ve o şehri yaşatmanın heyecanını ve zorluklarını gerçekleştirmek için farklı oyun öğeleri sunuyor. Şehir kurmanın ve yönetmenin ne kadar zor olduğunu hissettiren oyun yapay zeka sayesinde sizi zorluklara hazırlıyor. Eğer simülasyonda şehir kurmak ve oranın hükümdarı olmak istiyorsanız Cities: Skylines tam size göre.

Cities: Skylines
Cities: Skylines
43,61
den başlayan fiyatlarla

Ranch Simulator 

Koleksiyonun son oyunu olarak da bir çiftlik simülasyonu olan Ranch Simulator'u ekleyelim dedik. Bu harika oyunu toplamda 4 kişi arkadaşlarınızla beraber co-op şekilde oynayabilir, kendi aranızda adeta traktör yarışları yapabilirsiniz. Farm Simülator'dan esinlenilmiş temasıyla kendine özgü elementler de bulunduran Ranch Simülator, kesinlikle denemeniz gereken oyunlardan bir diğeri.

Ranch Simulator - The Realistic Multiplayer Agriculture Management Sandbox; Farm, Harvest, Hunt & Build
Ranch Simulator - The Realistic Multiplayer Agriculture Management Sandbox; Farm, Harvest, Hunt & Build
40,00
den başlayan fiyatlarla

Tüm simülasyon oyunlarına buradan ulaşabilirsiniz