Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
55,00
den başlayan fiyatlarla
En İyi Sandbox Oyunlar

En İyi Sandbox Oyunlar

Bazen istiyoruz ki karşımıza bildiğiniz kum havuzu tipinde bir ortam çıksın ve bizler de o ortamın içerisinde istediğimizi yapabilelim. Video oyunu dünyasında bunlara sandbox oyunları da denebiliyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi sandbox oyunları koleksiyonumuzda da bahsi geçen türün en iyi oyunlarına yer vermeye çalışacağız. Sandbox isimli bu tür oldukça farklı şekillere girebiliyor ve bu yazımızda birçok farklı şekilde ve tipte oyun bulabileceksiniz.

Garry's Mod

Sandbox dendiği zaman akıllara gelebilecek olan ilk video oyunu muhtemelen Garry's Mod olacaktır. Fizik temelli bir sandbox ortamında istediğinizi yapabiliyorsunuz; her şey sadece sizin hayal gücünüz ile sınırlandırılıyor. Oyunda hiçbir şekilde bir amaç, hedef, izlemeniz gereken bir yol veya benzeri bir şey bulunmuyor. Bu sayede, gerçekten istediğinizi yapabiliyorsunuz ve Garry's Mod oyununun tadını en iyi şekilde çıkartabiliyorsunuz.

Garry's mod sandbox oyun inceleme

Garry's Mod
Garry's Mod
18,00
den başlayan fiyatlarla

Terraria

İki boyutlu Minecraft olarak da tanımlanan Terraria, aslında bu tanımdan çok daha fazlası. Final sürümüne gelmiş olan bu oyun, içerisinde onlarca farklı bölüm sonu canavarı, yüzlerce akın benzersiz ganimet ve çok daha fazlasını bulunduruyor. Bolca kazma yaptığınız, çevreyi keşfettiğiniz ve tehlikelere karşı savaştığınız bu oyunu, özellikle Minecraft gibi yapıtlara merak duyan herkese rahatlıkla önerebiliriz.

Terraria sandbox oyun inceleme

Terraria
Terraria
18,00
den başlayan fiyatlarla

Rust

Temelinde bir hayatta kalma oyunu olan Rust, içerisinde çok daha fazlasını bulunduruyor. Bu oyunda, hayatta kalmamız gerekirken, bir yanda da evimizi yapıp, daha sonra da onu gerçek oyunculara karşı gerçek zamanlı olarak korumamız gerekiyor. Tabii bu oyunda her şey PvP temelli içeriklerden de oluşmuyor; sadece PvE tarafına odaklanan da sunucular yer alıyor ve oralarda da eğlenceli bir oyun deneyimi yaşanabiliyor.

Rust sandbox oyun inceleme

Rust
Rust
127,00
den başlayan fiyatlarla

Don't Starve

Bir başka hayatta kalma oyunu olan Don't Starve, bilime ve büyüye odaklanıyor. Birbirinden farklı ve benzersiz canavarın yer aldığı bu tehlikeli dünyada, birbirinden tehlikeli taktikler uygulayarak, yeni şeyler keşfederek hayatta kalmanız gerekiyor. Don't Starve, tekli oyunculu ve eşli oyunculu bir deneyim sunuyor; özellikle de fantastik bir oyun oynamak isteyen insanlara hitap ediyor.

Don't starve sandbox oyun inceleme

Don't Starve
Don't Starve
18,50
den başlayan fiyatlarla

Cities: Skylines

Kendi şehrinizi kurup, onu en detaylı şekilde yönetmek istiyorsanız, şu anda satın alabileceğiniz en iyi oyunlardan bir tanesi de Cities: Skylines. Sürekli resmi içeriklerle ve topluluk tarafından geliştirilen modlarla desteklenen Cities: Skylines, yüz binlerce yapay zekanın aynı anda yaşayabildiği dev gibi şehirleri kurmanıza bile izin veriyor. Tabii bunun için biraz güçlü bir işlemciye sahip olmanız gerekecek.

Cities skylines sandbox simülasyon oyun inceleme

Cities: Skylines
Cities: Skylines
46,55
den başlayan fiyatlarla

Valheim

Rust ve Don't Starve ardından Valheim de bir başka hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Yalnız, Valheim isimli bu oyunda Viking temalı fantastik bir deneyim elde ediyoruz. Tamamen rastgele olarak oluşturulan haritalarda yer alan bu video oyunu, 10 kişiye kadar arkadaşlarınız veya diğer oyuncularla da oynanabiliyor ve dev gibi bölüm sonu canavarları ile savaşmanıza imkan tanıyor.

Valheim
Valheim
32,00
den başlayan fiyatlarla

Hearts of Iron IV

Eğer strateji ile sandbox tipini karıştırmak istiyorsanız da satın alabileceğiniz en iyi oyunlardan bir tanesi Hearts of Iron IV olacaktır. İkinci Dünya Savaşı dönemini ele alan bu oyunda, ülkelerden birinin başına geçerek, onları galibiyete taşıyorsunuz. Tabii bunu yapabilmek hiç de kolay olmuyor; gerçekten bir savaş veriyormuş gibi detaylı düşünüp, derin stratejiler yapmanız gerekiyor.

Hearts of iron 4 sandbox strateji oyun inceleme

Hearts of Iron IV
Hearts of Iron IV
59,00
den başlayan fiyatlarla