Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,67
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,28
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
773,45
den başlayan fiyatlarla
En İyi Sandbox Oyunlar

En İyi Sandbox Oyunlar

Bazen istiyoruz ki karşımıza bildiğiniz kum havuzu tipinde bir ortam çıksın ve bizler de o ortamın içerisinde istediğimizi yapabilelim. Video oyunu dünyasında bunlara sandbox oyunları da denebiliyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi sandbox oyunları koleksiyonumuzda da bahsi geçen türün en iyi oyunlarına yer vermeye çalışacağız. Sandbox isimli bu tür oldukça farklı şekillere girebiliyor ve bu yazımızda birçok farklı şekilde ve tipte oyun bulabileceksiniz.

Garry's Mod

Sandbox dendiği zaman akıllara gelebilecek olan ilk video oyunu muhtemelen Garry's Mod olacaktır. Fizik temelli bir sandbox ortamında istediğinizi yapabiliyorsunuz; her şey sadece sizin hayal gücünüz ile sınırlandırılıyor. Oyunda hiçbir şekilde bir amaç, hedef, izlemeniz gereken bir yol veya benzeri bir şey bulunmuyor. Bu sayede, gerçekten istediğinizi yapabiliyorsunuz ve Garry's Mod oyununun tadını en iyi şekilde çıkartabiliyorsunuz.

en iyi sandbox oyunlar garry's mod

Garry's Mod
Garry's Mod
186,67
den başlayan fiyatlarla

Terraria

İki boyutlu Minecraft olarak da tanımlanan Terraria, aslında bu tanımdan çok daha fazlası. Final sürümüne gelmiş olan bu oyun, içerisinde onlarca farklı bölüm sonu canavarı, yüzlerce akın benzersiz ganimet ve çok daha fazlasını bulunduruyor. Bolca kazma yaptığınız, çevreyi keşfettiğiniz ve tehlikelere karşı savaştığınız bu oyunu, özellikle Minecraft gibi yapıtlara merak duyan herkese rahatlıkla önerebiliriz.

en iyi sandbox oyunlar

Terraria
Terraria
186,67
den başlayan fiyatlarla

Rust

Temelinde bir hayatta kalma oyunu olan Rust, içerisinde çok daha fazlasını bulunduruyor. Bu oyunda, hayatta kalmamız gerekirken, bir yanda da evimizi yapıp, daha sonra da onu gerçek oyunculara karşı gerçek zamanlı olarak korumamız gerekiyor.

Tabii bu oyunda her şey PvP temelli içeriklerden de oluşmuyor; sadece PvE tarafına odaklanan da sunucular yer alıyor ve oralarda da eğlenceli bir oyun deneyimi yaşanabiliyor.

en iyi sandbox oyun

Rust
Rust
612,24
den başlayan fiyatlarla

Biz başlangıçta PvP konusunda yeterince iyi olmadığımız için çoğunlukla PvE sunucularında zaman geçirdik. Bu sunucularda uzun bir süre elimizi ısındırdıktan sonra başladık PvP sunucusuna girip ortalıkta koşturmaya. Çok uzun bir süre dayandık ama maalesef biz de o sniper kurşununu kafamıza yedik günün sonunda. Elimiz ısınmıştı oysaki ama elden bir şey gelmedi. 

Legion Slim 7
Legion Slim 7

15" AMD İşlemci

NVIDIA® GeForce RTX™ grafik donanımı

144 Hz FHD

Dolby Vision® HDR destekli 4K çözünürlük

Özellikle aim iyileştirmeleri için PvE sunucularında antrenman yapıp elinizi ısındırmanız gerçekten yararlı olabiliyor. Tabii elinizi ısındırırken geçen sürede bilgisayarınız da ısınmasın, aman dikkat. Biz Rust oyununu Legion Slim 7 ile deneyimledik. İçerisinde yer alan Legion Coldfront 3.0, yapay zeka desteğiyle donatılmış bir soğutma sistemi. Rust gibi çok yüksek sistem isteyen oyunları bile optimize ederek cihazın soğuk kalmasını sağlıyor. Uzun saatler boyu oynamış olsak da cihaz buzdolabı gibi soğukluğunu korumaya devam etti.

Don't Starve

Bir başka hayatta kalma oyunu olan Don't Starve, bilime ve büyüye odaklanıyor. Birbirinden farklı ve benzersiz canavarın yer aldığı bu tehlikeli dünyada, birbirinden tehlikeli taktikler uygulayarak, yeni şeyler keşfederek hayatta kalmanız gerekiyor. Don't Starve, tekli oyunculu ve eşli oyunculu bir deneyim sunuyor; özellikle de fantastik bir oyun oynamak isteyen insanlara hitap ediyor.

en iyi sandbox oyun

Don't Starve
Don't Starve
26,44
den başlayan fiyatlarla

Cities: Skylines

Kendi şehrinizi kurup, onu en detaylı şekilde yönetmek istiyorsanız, şu anda satın alabileceğiniz en iyi oyunlardan bir tanesi de Cities: Skylines. Sürekli resmi içeriklerle ve topluluk tarafından geliştirilen modlarla desteklenen Cities: Skylines, yüz binlerce yapay zekanın aynı anda yaşayabildiği dev gibi şehirleri kurmanıza bile izin veriyor. Tabii bunun için biraz güçlü bir işlemciye sahip olmanız gerekecek.

Cities skylines sandbox oyun

Cities: Skylines
Cities: Skylines
173,78
den başlayan fiyatlarla

Valheim

Rust ve Don't Starve ardından Valheim de bir başka hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Yalnız, Valheim isimli bu oyunda Viking temalı fantastik bir deneyim elde ediyoruz. Tamamen rastgele olarak oluşturulan haritalarda yer alan bu video oyunu, 10 kişiye kadar arkadaşlarınız veya diğer oyuncularla da oynanabiliyor ve dev gibi bölüm sonu canavarları ile savaşmanıza imkan tanıyor.

valheim sandbox oyun

Valheim
Valheim
322,08
den başlayan fiyatlarla

Hearts of Iron IV

Eğer strateji ile sandbox tipini karıştırmak istiyorsanız da satın alabileceğiniz en iyi oyunlardan bir tanesi Hearts of Iron IV olacaktır. İkinci Dünya Savaşı dönemini ele alan bu oyunda, ülkelerden birinin başına geçerek, onları galibiyete taşıyorsunuz. Tabii bunu yapabilmek hiç de kolay olmuyor; gerçekten bir savaş veriyormuş gibi detaylı düşünüp, derin stratejiler yapmanız gerekiyor.

Hearts of iron 4 sandbox strateji oyun inceleme

Hearts of Iron IV
Hearts of Iron IV
289,84
den başlayan fiyatlarla