Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
En İyi Orta Çağ Oyunları

En İyi Orta Çağ Oyunları

Fantastik bir dünyanın kapılarını açan Orta Çağ teması oyuncuların her zaman ilgisini çekmiştir. Biz de Orta Çağ temalı oyunlar arasından en iyilerini bir araya getirdik. Hadi ejderhaların sırtına binip maceradan maceraya koşalım.

Tarihsel süreçte Roma İmparatorluğu’nun 395’te ikiye bölünmesinden başlayan ve II. Mehmet’in 1453’te İstanbul’u feth ederek Doğu Roma İmparatorluğu’nu yerle bir etmesi arasındaki bölüm Orta Çağ olarak adlandırılıyor.

Türklerin bir çağı kapattığı bu dönemde yazılı metinler çok kısıtlı olduğu için efsaneler de bu dönemde doğmuştu. Ejderhalar, elfler, büyücüler, cadılar... ne ararsanız bu dönemde ortaya çıkmış. Ne kadar doğru orası bilinmez ama kulaktan kulağa aktarılan bilgiler bu yönde.

Kitap, sinema ve oyun sektörüne geniş bir malzeme sunan Orta Çağ teması için onlarca yapım üretildi. Ancak bu yapımların çoğu vakit kaybıyken bazıları insanın ufkunu genişletecek seviyede. Biz de sizler için Orta Çağ temasını konu alan en iyi oyunları bir araya getirdik. Fantastik bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız bu oyunlar tam size göre.

Orta Çağ temalı en iyi oyunlar

Assassin's Creed

2007 yılında karşımıza çıkan ilk Assassin's Creed, Orta Çağ'ın orta doğusunun gerçekten inanılmaz derecede iyi yorumuydu. Pek çok bilimkurgu öyküsü eklenmiş olan ilk Assassin's Creed, sunduğu yenilikler ve konuyu işleyiş tarzı ile oyuncuları resmen büyüledi. Şu sıralara Valhalla ile Viking dönemine kadar gitmiş olan seri, bu başarısını ilk oyununa borçlu.

Teknoloji ile Orta Çağ temasını çok dengeli bir şekilde ayarlarsan Assassin's Creed, Ridley Scott'un Kingdom of Heaven filminden ilham alınarak geliştirildi. Orta Çağ temasını en başarılı bir şekilde işleyen oyun olarak Assassin's Creed'e listemizin ilk sırasında yer vererek onurlandırmak istiyoruz. Bakmayın siz serinin Unity ile tekrara sardığına. İlk Assassin's Creed hala taş gibi yapımlar ve günümüzde bile oynanır. Eğer seriye hakim olmak istiyorsanız ilk oyunu mutlaka oynamanız gerektiğini belirtelim. Çıktığı döneme damgasını vuran Assassin's Creed, bakalım daha kaç yıl daha devam edecek...

Assassin's Creed 2 Deluxe Edition
Assassin's Creed 2 Deluxe Edition

The Witcher 3

Lala ley ya lala ley ya lala ley ya! diye oyuncuları evin içinde deli gibi gezdiren The Witcher 3 ile devam edelim. Efsungerlerin ve koca koca orduların Orta Çağ'daki konusunu işleyen The Witcher 3, oyundan daha fazla fantastik öğeler isteyenlere hitap ediyor. Hem aksiyon hem de RPG öğelerini barındıran bu şaheseri geçebilecek bir oyun gelmedi. Türünün en başarılı örneği olarak kabul edilen The Witcher 3, her oyuncunun mutlaka ama mutlaka oynaması gereken yapımlar arasında yer alıyor.

The Witcher® 3: Wild Hunt
The Witcher® 3: Wild Hunt
984,57
den başlayan fiyatlarla

Styx: Shards of Darkness

Styx: Shards of Darkness, Cyanide tarafından geliştirilmiş gizlilik odaklı bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Of Orcs and Men serisinin üçüncü bölümü olarak da geçen Styx: Shards of Darkness'da baş kahraman Styx'i kontrol ediyorsunuz.

Of Orcs and Men
Of Orcs and Men, oyuncuyu Bloodjaws olarak bilinen efsanevi lejyondan seçkin bir Ork askeri Arkail rolüne sokuyor. Lejyon, Orklar, Goblinler ve diğer yanda onlara zulmeden insanoğlu arasındaki savaşa bu oyunda şahitlik ediyoruz. En acımasız savaşları görmüş deneyimli bir savaşçı olarak, Bloodjaw komutanı tarafından savaşın gidişatını değiştirebilecek bir görevi tamamlamak, kandan sorumlu olan İmparatoru kendisi öldürmek için atanıyoruz. Duyarlı ve kurnaz bir Goblin, Styx, kısa süre sonra oyuncuya, beklenmedik ama vazgeçilmez bir müttefik olarak katılır.

Oyunda aynı hedefe ulaşmak için 2 farklı yoldan seçim yapabileceği birkaç durum bulunuyor. Ayrıca oyunda yapacağınız seçimler ile farklı diyaloglar açabilir ve bu diyaloglar sonrasında farklı itemler alabilirsiniz.

Oyunun genel amacı Kara Elfler ve cücelerin yeni ittifakı arasındaki sebebi keşfetmek için Kara Elf şehri Korangar'a sızmak oluyor. Bu maceranızda sizi bir sürü fantastik yaratık karşılayacak. Aksiyon ve gizlilik öğelerini harmanlayan oyuna mutlaka bir şans verin.

 

Styx: Shards of Darkness
Styx: Shards of Darkness
98,17
den başlayan fiyatlarla

For Honor

Ubisoft'un çoklu oyunculu bir yapı üzerine inşa ettiği For Honor, Orta Çağ'ın karanlık dönemlerinde Vikingler, Şövalyeler ve Samuray'ların arasında geçen mücadeleyi anlatıyor. Farklı karakterleri seçerek farklı dinamikler ile oynayacağınız For Honor'da kaleleri kuşatmak ve dev ordular ile kapışmak oldukça keyifli. Görsel kaliteye hiç girmiyoruz bile. For Honor belki de en iyi grafikli Orta Çağ oyunu olabilir.

FOR HONOR™
FOR HONOR™
787,59
den başlayan fiyatlarla

Hellblade

Pşşt sana diyorum. Hey oradaki. Senua. Yapmalısın. Hayır hayır vazgeç sen böyle biri değilsin... Tam bir delirme oyunu olan Hellblade, Ninja Theory'nin elinden çıkmış en sağlam yapım olarak tarihtekini yerini alıyor. Kulaklıkla oynanması gereken oyunlar arasında yer alan Hellblade, halüsinasyonlar, sanrılar, anksiyete ve depresyondan muzdarip olan Senua'nın hikayesini ele alıyor.

Hellblade'in hikayesi, cehennemde seyahat ederken Senua adlı bir Kelt savaşçısını anlatıyor. Ancak, bu cehennem Senua'nın gördüğü, akıl hastalıkları nedeniyle kendi oluşturduğu Orta Çağ elementleri ile harmanlanıyor. Oyunda fakrlı bir deneyim isteyenler Hellblade'i hemen şimdi indirme başlasa iyi eder. Bu oyun insanı deli ediyor. Gerçek anlamda deli ediyor. Çünkü sürekli duyduğunuz iç sesler aklınızı oynatmanıza neden oluyor.

Hellblade: Senua's Sacrifice
Hellblade: Senua's Sacrifice
98,16
den başlayan fiyatlarla