Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
187,16
den başlayan fiyatlarla
Palworld
436,06
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
775,47
den başlayan fiyatlarla
En İyi Hogwarts Legacy Taktikleri

En İyi Hogwarts Legacy Taktikleri

Hogwarts Legacy'de gücünüzü nasıl dengeleyebileceğinizi ve güçlü düşmanları nasıl kolayca yenebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, size yardımcı olacak en önemli ipuçlarını bu içerikte derledik. Keşke oynamadan önce bilseydim dediğimiz ve yeni başlayanlara özel önerilerimiz için, hazırsanız başlayalım.

Hogwarts Legacy, büyülerin yanı sıra devasa bir görev ve karakter yelpazesine sahip. Hogwarts'ta başarıyı getiren her şeyi öğrenmek göz korkutucu olabilir çünkü oyun devasa büyüklükte ve öğrenmeniz gereken şeyler asla bitmiyor gibi geliyor. Her gün uslu uslu İksir dersine gitmek yerine, maceracı bir öğrencinin yapması gereken tüm işleri yapacak ve gizli yeteneklerinizi keşfedeceksiniz. Bu başlangıç kılavuzu ve taktikler, oyunu oynarken daha az yorulmanıza, daha kolay ve keyifli bir oynanış deneyimi elde etmenize yardımcı olacak. 

Yeni Başlayanlar İçin Hogwarts Legacy İpuçları

Açık Dünyayı Keşfetmek İçin Taktikler

Floo Flames

Hogwarts Legacy’nin bütün dünyasını keşfetmek, sağa sola yürüyerek gidiyorsanız oldukça zor olabilir. Floo Flames'in bu kadar kullanışlı olmasının nedeni budur; kale ve Hogsmeade çevresinde seyahat etmeyi hızlı ve kolay hale getiren bu ışınlanma noktalarını oyunun en başından kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oynamaya ilk başladığınızda olabildiğince çok Floo Flames kilidini açmak iyi bir fikir, bu size çok zaman ve enerji kazandırır. Floo Flames ile sınıflar arasında gidip gelmek zorunda kalma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak ve Hogwarts'ın diğer büyülü bölgelerini keşfetmek için bolca zamanınız olacak.

hogwarts legacy taktikleri

Revelio

Yeni başlayanlar için Revelio'yu mümkün olduğunca çok kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bu tılsım, bir öğrenci olarak büyümenizin ayrılmaz bir parçasıdır çünkü arayışınıza yardımcı olmak için gereken tüm önemli ayrıntıları ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Hikaye

Hogwarts Legacy'de Hogwarts'a varır varmaz bir gazla her yeri keşfetmek cazip gelebilir, ancak önce ana görevi yapmak daha iyidir. Hikayede ilerleyene kadar oyunun birçok özelliğine erişemeyeceksiniz; süpürge alamayacaksın, İhtiyaç Odasına erişemeyeceksin ve büyülerini yükseltemeyeceksin. En azından dünyayı keşfetmeye başlamadan önce Sonbahar'a ulaşmayı hedefleyin, çünkü o zamana kadar oyunun temel mekaniklerinin çoğu açılmış olacak ve oyunda daha kolay gezinmenizi sağlayacak.

Harita

Oyunu oynarken hangi görevi seçmiş olursanız olun,  bu bir yan görev de olsa, ana hikaye görevi mini-maple ve haritada devasa bir sarı belirteç ile gösteriliyor. Oyuna ilk başladığımda herhangi bir göreve gitmeye çalışırken sık sık kendimi o sarı noktaya giderken buldum. Siz bu kafa karışıklığını yaşamamak için sağ tık kullanarak gitmeye çalıştığınız görevi mor ile işaretleyebilirsiniz. 

Seviye Atlamak İçin Taktikler

Challenges

Oyundaki en iyi donanıma erişmek istiyorsanız, bunu yapmanın en etkili yollarından biri “Challenges” sekmesini tamamlamaktır. Bu, Saha Rehberi Sayfalarını toplamayı, Merlin Denemelerini tamamlamayı, birden fazla düşmanı yenmeyi ve daha fazlasını içerebilir. Farkında olmasanız bile, oynarken zorlukları tamamlıyor olabilirsiniz, bu nedenle bu harika ödülleri kaçırmamak için mücadele menüsünü düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Envanter

Depolama alanınız kısıtlıysa, ekipmanınızı elden çıkarmak, gereksiz eşyaları satmak ve karşılığında Galleon almak için esnafı sık sık ziyaret edin. İksirler ve malzemeler pahalı olabileceğinden, itemlerinizi satarak sağlam bir gelir kaynağı elde edebilirsiniz. 

hogwarts legacy ipuçları

Gear Slots

Hogwarts Legacy'deki teçhizat yuvalarının (gear slots) olmaması, özellikle oyun oyuncuyu sürekli olarak yeni ekipmanla bombaladığında oldukça rahatsız edici olabilir. Bu, bazen oyunun tadını kaçırabilir; mesela, bir keresinde efsane bir sandığı açtığımda, eşyayı alacak boş yuvam olmadığını fark ettim ve bu yüzden itemi sonsuza dek kaybettim. Neyse ki Merlin Trials ile bu derdi de çözebilirsiniz. Yeterince Merlin Denemesi tamamlarsanız, Challenges menüsünde ek dişli slotlarını kilidini açabilirsiniz.

Alohomora

Hogwarts ve Highlands'ı keşfederken karşınıza çıkan kilitli kapıları açabilmek için Alohomora büyüsüne sahip olmalısınız. Sonbahar'daki "The Caretaker's Lunar Lament" görevi sırasında, bu kilit açma büyüsünü elde etme ve gelişmiş bir versiyonu için Demiguise Moons toplama fırsatına sahip olacaksınız. Bu görevle çok uğraşasınız yoksa bile en azından kinci seviye Alohomora'yı elde etmek için dokuz ayı toplamanızı öneririm.

Savaş İçin Taktikler

Kombolar

Kullanabileceğiniz büyüleri birleştirerek düşmanlarınıza yine de iyi miktarda hasar verebilirsiniz. Başlangıçta sağlığınız biraz düşük olabileceğinden, oyuna başlarken karşılaştığınız düşmanlara karşı size yardımcı olmak için komboları kendi avantajınıza kullanmak en iyisidir. Kombolarınızı denemek için Lucan ile Crossed Wands Dueling Club'a gidebilir ve orada pratik yapabilirsiniz.

hogwarts legacy nasıl oynanır

Dersler

Hogwarts'a yeni katılan Beşinci Sınıf bir öğrenci olarak, kendinizi diğer akranlarınızın gerisinde kalmış bulabilirsiniz. Profesörleriniz, yetişmenize yardımcı olmak için sınıf dışında size ekstra büyüler öğretmeyi teklif ederler. Bu yan görevler genellikle kaçmak ve karşı saldırı yapmak gibi düello becerilerinizi geliştirerek hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Yeni büyüler öğrenmek ve rakiplerinize karşı güçlü bir avantaj elde etmek için bu fırsatlardan yararlanın.

Gizlilik

Gizli taktikler kullanmak faydalı olabilir! Hayal Kırıklığı tılsımını ve Petrificus Totalus'u kullanmak, düşman kamplarında gizlice dolaşmanıza ve düşmanları sessizce ortadan kaldırarak gelecekteki savaşlara katılmalarını engellemenize yardımcı olabilir. Ek olarak, çatışmalar sırasında tespit edildikten sonra kendinizi gizlemek için Görünmez iksirler kullanılabilir.

Bilmekte Fayda Var

  • Aynı hesabı kullanarak birden fazla kişi oynuyorsa veya farklı bir evden bir karakter oluşturmak istiyorsanız, tüm karakterlerinizin kendi kayıt sekmeleri vardır, yani dosyaları ayrı tutabilirsiniz.
  • Hogwarts Legacy'de hangi binaya katılacağınız konusunda çok fazla endişelenmenize gerek yok çünkü bunun oyunun çoğu üzerinde pek bir etkisi olmayacak. Her binanın ortak odalarında ve özel yan görevlerde bazı farklılıkları vardır, ancak bunun dışında seçimin pek bir önemi olmayacaktır.