Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
55,00
den başlayan fiyatlarla
En İyi Hayatta Kalma Oyunları

En İyi Hayatta Kalma Oyunları

Hayatta kalmaya çalışmak herkesin ortak derdi. Bu dert bir de video oyunlarına taşınıyor ve karşımıza hayatta kalma tipi yapıtlar çıkıyor. Birkaç sene önce popülerlik olarak zirve yapan bu oyun türü, günümüzde de aktifliğini koruyor ve birbirinden farklı, büyük, ilgi çekici yapıtlar görebiliyoruz.

Peki, en iyi hayatta kalma oyunları hangileridir? Sizler için hazırladığımız bu yazı ile en iyi oyunları sizin için sıralamaya çalışacağız.

Rust

Açlık, susuzluk ve üşüme gibi sistemlerin devreye girdiği Rust oyununda kendimize ev yapıp, yapay zekalara ve gerçek oyunculara karşı bir savaş veriyoruz. Birbirinden farklı mekaniklerin devreye girdiği Rust, tercih edenler için sadece PvP veya sadece PvE temelli içerikler de sunuyor. Mesela, bazı sunucularda insanların birbirini öldürmesi ve binalarına zarar vermesi yasak hale getiriliyor. Bu sayede PvE tipi içerik seven oyuncular, zevkle bu oyunu oynayabiliyor.

Rust oyun inceleme

Rust
Rust
127,00
den başlayan fiyatlarla

Valheim

Oldukça zorlu bir keşif ve hayatta kalma oyunu olan Valheim, Viking kültüründen ilham alınarak geliştirilmiş olan bu video oyununda birbirinden farklı canavarlar ile savaşabiliyorsunuz, bölüm sonu canavarları ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz, binalar inşa edebiliyorsunuz ve eşya üretme gibi sistemleri keşfedebiliyorsunuz. Ayrıca bu oyunu tek başınıza veya 10 kişiye kadar eşli oyunculu olarak da oynayabiliyorsunuz.

Valheim oyun inceleme fiyatı

Valheim
Valheim
32,00
den başlayan fiyatlarla

The Forest

Bir adanın üzerinden uçarken, uçağınız düşüyor ve çocuğunuz da yamyamlar tarafından kaçırılıyor. Bizler de o çocuğun babası olarak adayı keşfediyoruz, yamyamlarla karşı karşıya kalıyoruz ve çocuğumuza neyin olduğunu çözmeye çalışıyoruz. Eğer oynadığım hayatta kalma oyununda hikaye ögeleri de olsun istiyorsanız, The Forest isimli bu oyuna bir şans verebilirsiniz.

the forest co op korku oyunu

The Forest
The Forest
32,00
den başlayan fiyatlarla

Subnautica

Subnautica oyununda ise kendimizi okyanusun ortasında buluyoruz. Yalnız çok önemli bir problem var: Kendi dünyamızın okyanusunda değiliz, uzaylı bir gezegenin hiç bilmediğimiz bir okyanusundayız. Eğer karada hayatta kalmaktan sıkıldıysanız, oyuncular tarafından da çok sevilmiş olan Subnautica oyununa bir göz atabilirsiniz. Ayrıca bu oyunda da The Forest yapıtında olduğu gibi ilgi çekici hikaye ögeleri bulunmakta.

Subnautica oyun inceleme

Subnautica
Subnautica
49,00
den başlayan fiyatlarla

ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved oyununda ise dinozorlara karşı hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bu oyunun en büyük özelliği ise birbirinden farklı hayatta kalma sistemlerinin paket halinde oyunculara sunuluyor olması ve aslında oyunun dünyasındaki dinozorların bazılarını evcilleştirebiliyor olmanız. Hatta, dinozor yumurtalarını saklayıp, kendinize ait bir dinozor bile yetiştirebiliyorsunuz ARK: Survival Evolved oyununda.

ark survival evolved oyun inceleme

ARK: Survival Evolved
ARK: Survival Evolved
77,00
den başlayan fiyatlarla

Oxygen Not Included

Uzayda kurulan bir koloninin başına geçiyorsunuz ve kolonide yer alan kişilerin hem hayatta kalmasını, hem de sürekli olarak gelişmelerini sağlıyorsunuz. Oxygen Not Included, tam olarak böyle bir video oyunu. Eğer sadece hayatta kalma oyunu deneyimlemek istemiyorsanız, işin içine simülasyon ve strateji gibi ögeler de girsin istiyorsanız, Oxygen Not Included isimli yapıta mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Oxygen not included oyun inceleme

Oxygen Not Included
Oxygen Not Included
39,00
den başlayan fiyatlarla

ASTRONEER

25. Yüzyıl içerisinde geçen ASTRONEER oyununda bir astronot olarak uzaydaki farklı gezegenleri tekrardan keşfediyoruz. Tabii uzaylı gezegenlerinde aynı zamanda da kendi üssümüzü kurarak, eşya üretme sistemlerini keşfederek, teknolojik anlamda kendimizi geliştirerek ve çok daha fazlasını yaparak hayatta kalmaya çalışıyoruz. Aktif olarak güncellenen ve sezonluk etkinliklerin bile yaşandığı ASTRONEER oyununu sizlere mutlaka öneriyoruz.

Astroneer oyun inceleme

ASTRONEER
ASTRONEER
50,00
den başlayan fiyatlarla