Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
191,32
den başlayan fiyatlarla
Palworld
495,31
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
792,69
den başlayan fiyatlarla
En İyi Atmosferik Oyunlar

En İyi Atmosferik Oyunlar

Video oyunlarında birbirinden farklı elementlere önem verebilirsiniz. Bu elementlerden bir tanesi de atmosferdir. Bazen öyle oyunlar görürüz ki atmosferleri çok yoğundur ve bizi derinden etkiler. Bu atmosfer bazen oyunun görselliğini, bazen oyunun derinliğini, bazen de bizlerin hislerini etkiler.

Peki, video oyunu sektöründeki en iyi atmosferik oyunlar hangileridir? Bu yazımızda tam olarak o oyunlardan bahsedeceğiz.

Forza Horizon 4

Eğer atmosferi güçlü olan bir yarış oyunu arıyorsanız, Forza Horizon 4 sizin için geliştirilmiş bir oyun demektir. Bu oyun dahilinde dünyanın en iyi araba festivaline yarışçı olarak katılıyorsunuz ve sıralama tablosunun en altından, en üstüne kadar yükselmeye çalışıyorsunuz. Hikayenin pek de ön plana çıkmadığı Forza Horizon 4 oyununda ayrıca üç farklı açık dünya bulunuyor ve bunların tamamı, birbirinden farklı ve güçlü atmosferler sunuyor.

Forza horizon 4

Forza Horizon 4
Forza Horizon 4
660,52
den başlayan fiyatlarla

RONIN: Two Souls

Japonya'nın ücra köşelerinde ufak bir adada yaşayan Kenji adında bir karakter olarak oynadığımız RONIN: Two Souls'da keskin kılıcımız ile birlikte, hırslı bir samuray olma yoluna çıkıyoruz. Hem de çok acı dolu bir yola.

Ronin two souls

Japonya öylesine güzel resmedilmiş ki bu oyunun atmosferine kapılmamak mümkün değil. Gerek müzikleri gerek tatlı grafikleri olsun oyun tam anlamıyla o kültürü benimsemiş ve bize de bu duyguları iliklerimize kadar yaşatmayı başarıyor. Oyundaki otların ve ağaçların bir sağa bir sola savrulmasını izlemek bile insana huzur veriyor. Aynı zamanda oyundaki dövüş sisteminin de bir o kadar başarılı olduğunu söylemeden geçmeyelim. Ronin: Two Souls bölümlere ayrılmış durumda ve adeta bir film izlermiş gibi bir bölümü bitirip devamını iple çekiyorsunuz. Kesinlikle öneririz.

RONIN: Two Souls
RONIN: Two Souls
165,21
den başlayan fiyatlarla

Little Nightmares II

Kendinizi korku ve gerilim dolu bir atmosferin içine atmak istiyorsanız, Little Nightmares II oyununa bir şans verebilirsiniz. Şeytani radyo dalgaları tarafından etki altında kalmış olan insanların dünyasında yer alan Little Nightmares II, bu dalgaların kaynağını araştırmak için benzersiz bir maceraya atılıyor ve bu sırada da birbirinden etkileyici sahneler görüyoruz.Little Nightmares II, atmosferini çok iyi bir şekilde yansıtmayı başarıyor.

Little nightmares 2

Little Nightmares II
Little Nightmares II
327,32
den başlayan fiyatlarla

Paradise Lost

Paradise Lost, alternatif bir zaman diliminde geçiyor. Bu oyunun evreninde sene 1980 ve İkinci Dünya Savaşı daha yeni bitti. Bu savaşı bitiren Almanlar oldu ve kendileri bütün Avrupa'yı nükleer bombalar ile yok etti. İşte bu dünyanın içerisinde doğan ve yetiştirilen bir çocuk, annesini de kaybettikten sonra kimsesiz kalıyor ve bir fotoğrafta gördüğü bir adamı bulmak için yola çıkıyor. Bu sırada, gizli bir Alman sığınağı bulunuyor ve işler bambaşka bir hal alıyor.

Paradise lost game

Paradise Lost
Paradise Lost
264,01
den başlayan fiyatlarla

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt, oyuncuları zamanda geriye götürüyor ve benzersiz bir deneyim sunuyor. Atmosferin de oldukça güçlü olduğu bu video oyununda, canavar avcısı ve gerçek üstü güçlere sahip olan Geralt isimli bir karakteri kontrol ediyoruz. Yüzlerce saatlik deneyim sunabilen The Witcher 3: Wild Hunt, dev gibi bir açık dünya sunuyor ve bu dünyada birbirinden farklı, atmosferik temalar işleniyor. Eğer böyle oyunlara önem veriyorsanız, bu yapıtı bir deneyebilirsiniz.

Witcher 3 game

The Witcher® 3: Wild Hunt
The Witcher® 3: Wild Hunt
990,95
den başlayan fiyatlarla

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 oyununu başarısız bir şekilde piyasaya sürdü ama bu demek değil ki oyunun atmosferi çok kötü. Cyberpunk 2077, karanlık bir geleceği ve tabii ki siberpunk temasını muhteşem bir atmosfer ile sunuyor. Oyunun atmosferi o kadar güçlü ki Night City ve içerisindeki maceralar sizi sürekli olarak içine çekiyor. Güçlü bir bilgisayarınız varsa şimdi, yoksa da problemler düzeldikten sonra Cyberpunk 2077 oyununa bir göz atmalısınız.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077
1.486,58
den başlayan fiyatlarla

Sea of Thieves

Geçmişte birçok farklı deniz korsanı temalı video oyunu gördük ama o oyunlar artık eskidi ve hem görsel, hem de atmosfer olarak modern bir deneyim sunmuyorlar. Sea of Thieves ise oyuncuların ihtiyacı olan o korsancılık deneyimini en iyi şekilde veriyor. Açık denizlerde yelken açmak, diğer korsanlarla epik savaşlara katılmak, Kraken ile savaşmak, korkutucu bir fırtanın içinde yolculuk etmeye çalışmak ve çok daha fazlası Sea of Thieves oyununda sizi bekliyor.

Sea of thieves

Sea of Thieves
Sea of Thieves
792,69
den başlayan fiyatlarla

No Man's Sky

Dünya'dan sıkıldıysanız, sırada uzay var. No Man's Sky, bütün uzayı ayaklarınızın altına adeta bir halı gibi seriyor. Bu oyunda, rastgele oluşturulmuş olan birbirinden benzersiz gezegenleri keşfediyorsunuz, canlılar görüyorsunuz, tehlikelerle karşılaşıyorsunuz ve uzaylılarla iletişime geçiyorsunuz. Bu arada, yaptığınız keşifleri isimlendirip, diğer oyuncularla da paylaşabiliyorsunuz. Mesela, kim istemez ki bir gezegene isim verip, tüm evren ile onu paylaşmayı?

No man's sky

No Man's Sky
No Man's Sky
792,69
den başlayan fiyatlarla