Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

God of War
262,49
den başlayan fiyatlarla
Control Ultimate Edition
159,00
den başlayan fiyatlarla
Europa Universalis IV
18,50
den başlayan fiyatlarla
En Fantastik Hikayeli Oyunlar

En Fantastik Hikayeli Oyunlar

Bazen kendimizi bambaşka dünyaların bir parçasıymışız gibi hissetmek isteriz ya: İçinde bulunduğumuz bu dünyadan kopup kısa bir süreliğine de olsa başka hikayelerin içinde bir karakter olmak isteriz. İşte bunu biz oyunculara gerek hikayesiyle gerek bize sunduğu dünya ile gerek ise sadece müzikleri ile başarabilen oyunlar mevcut.

Bugünkü koleksiyonumuzda ise bize bu duyguyu yaşatabilen fantastik hikayelere sahip oyunları sıralayacağız. Fazla lafı uzatmadan başlayalım.

The Wolf Among Us

Fantastik hikaye demişken, bu terime resmen yeni bir boyut kazandıran nadir oyunlardan The Wolf Among Us oyunu koleksiyonun başında olmazsa olmazlardan.

Fabl türündeki hikayelerden esinlenilmiş bu Telltale Games oyunu ‘Büyük kötü kurt’ isimli klasik bir peri masalı karakterini yeniden şekillendirerek yepyeni bir hale sokmuş. Bigby Wolf isimli bir şerifin, canice işlenmiş bir cinayeti çözme hikayesiyle biz oyuncuları bir köşeden diğerine savurarak tamamen orijinal bir deneyim sunuyor adeta.

The wolf among us

The Wolf Among Us
The Wolf Among Us
39,00
den başlayan fiyatlarla

The Witcher 3 Wild Hunt

The Witcher serisinin neredeyse tamamı bazı peri masallarından esinlenerek yapılmış, hepimizin bildiği fantastik bir hikayeye sahip serilerden bir diğeri.

Geralt herkes tarafından sevilen, saygıyla karşılanan şöhretli bir şövalye gibi olmasa da canavarları bir güzel kılıcından geçirebildiğinden şüphemiz yok. Böylesine fantastik bir hikaye, gözleri yerinden hoplatan güzellikte bir dünya ve manzaralarla buluşturulunca tadından yenmez bir oyun olmuş The Witcher 3: Wild Hunt. Bazı yerlerde ağlatan, bazı yerlerde tüylerinizi diken diken eden anlar ile karşılaşacağınızı önceden söyleyelim. Hazırlıklı olun.

the witcher 3 wild hunt

The Witcher® 3: Wild Hunt
The Witcher® 3: Wild Hunt
59,99
den başlayan fiyatlarla

Ori And The Blind Forest

Prensesler ve ejderhalar gibi çok klasik fantastik hikaye öğeleri bu oyunda öylesine ustaca kullanılmış ki oyunu oynarken ürpermemek elden gelmiyor.

Oyun normalde zor bir oyun olmasına rağmen, yavaş ilerleyecek olmanızın sebebi bu zorluktan kaynaklanmayacak. Dahice tasarlanmış dünyası ve ustaca bestelenmiş müziklerini deneyim ederken oyun hiç bitmesin diye kendi kendinizi yavaşlatacaksınız. Tamamen kendi isteğinizle Ori and the Blind Forest’ın ormanında kaybolmak isteyeceksiniz.

Ori And The Blind Forest

Ori and the Blind Forest
Ori and the Blind Forest
27,50
den başlayan fiyatlarla

Trine Serisi

Trine serisi fantastik esinlenmelerden ve peri masalı estetiğinin küllerinden doğan, ustaca hazırlanmış bir puzzle platform oyunu. Bildiğiniz bir ‘Hikaye kitabı’ ortamında geçen bu oyun; üç kahramanın krallıklarını kötülüklerden arındırmasını konu alıyor.

Klasik bir peri masalı anlatımının tüm gereksinimlerini karşılıyor diyebiliriz Trine için. Her bir karakterin (büyücü, hırsız ve şövalye) kendine özgü karakteristikleri ve bu özellikleri ile uyuşan diyalogları var. Bir maceracı daha ne isteyebilir ki? Denemediyseniz kesinlikle önereceğimiz serilerden biridir Trine serisi.

Trine game

Trine 2: Complete Story
10,00
den başlayan fiyatlarla
Trine Enchanted Edition
202,06
den başlayan fiyatlarla
Trine 3: The Artifacts of Power
34,00
den başlayan fiyatlarla

Little Nightmares 2

Korku ve gerilim dolu bir atmosferde Mono olarak oynadığımız bu oyun adeta fantastik ortamlarda/dünyalarda geçen bir oyun. Little Nightmares 2, ilk oyunun geçmişinde geçiyor ve Six karakterini daha iyi tanımamızı sağlıyor. Muhteşem ve bir o kadarda karanlık hikayesi ile biz oyunculara eşsiz bir deneyim yaşatıyor.

Oyunda genel olarak karakterimiz Mono ve yanımızda bize yardımcı olan ve ilk oyundan tanıdığımız sarı yağmurluklu Six ile beraber bulmacalar çözüyoruz ve peşimizden koşan yaratıklardan kaçıyoruz. Henüz denemediyseniz bu oyunu 2-1 şeklinde oynamak çok daha mantıklı olacaktır.

Little Nightmares II
Little Nightmares II
149,00
den başlayan fiyatlarla