Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
Düşük Sistem Gereksinimli Roguelike Oyunlar

Düşük Sistem Gereksinimli Roguelike Oyunlar

Roguelike oyun türü, ana karakter öldüğünde oyunun sona erdiği oyun türüdür. Bu nedenle karakteriniz her öldüğünde bütün becerileri, eşyaları ve seviye puanları sıfırlanır. Temellerini masaüstü rol yapma oyunlarından alan roguelike oyunları oynarken, her hareketinizin kaçınılmaz sonuçları olabileceğini unutmamalısınız.

Bu koleksiyonumuzda en düşük özellikli roguelike oyunları listeledik. Böylece, düşük sistem özelliklerine sahip bir PC ile bile bu türün keyfini çıkarabilirsiniz.

Düşük Sistemli Bilgisayarlar için En İyi 5 Roguelike Oyun

Dead Cells

Dead Cells iki boyutlu grafikleri ve hızlı oynanış mekanikleri ile en popüler roguelike oyunlardan biri haline geldi. Oyun hızlı oynanışa sahip olduğu için hata yapma ihtimaliniz artıyor, ama diğer bütün roguelikelar gibi Dead Cells’in de hatalara karşı hiç acıması yok. Oyunun iki boyutlu olması ve grafiklerin piksel tarzında olması her PC'de çalışmasını sağlıyor.

Düşük özellikli bir PC'niz varsa, Dead Cells sizin için en iyi roguelike oyun seçeneklerinden biri olabilir. Ama demedi demeyin, Dead Cells oynarken özellikle ilk birkaç denemenizde sinirden köpürmemek elde değil. 

Dead Cells
Dead Cells
39,00
den başlayan fiyatlarla

Downwell

Basit oyun mekaniklerine sahip ama yine de yeterince zorlu bir oyun arıyorsanız Downwell tam size göre tasarlanmış bir oyun. Oyunda üç temel kontrol tuşu bulunmaktadır. Karakterinizi sola ve sağa hareket ettirebilir ve zıplayabilirsiniz. Kontrol paneli ne kadar basit olsa da, özenle tasarlanmış seviyeleri ve düşmanlar ile Downwell saatler süren keyifli bir oynanış sunuyor. 

Downwell
Downwell
33,00
den başlayan fiyatlarla

düşük sistem gereksinimli roguelike oyunlar

Prime of Flames

Prime of Flames, Wargame özelliklerini Roguelike türüyle birleştiren bir strateji oyunu. Oyunun hikayesi de oldukça keyifli. Atalarınıza rehberlik edereken tarihinizle ilgili gerçeği öğrenmeye ve felaketi önlemeye çalışıyorsunuz. 

Kaynak yönetimi, çeşitli oyuniçi geliştirmeler ve birden fazla mod ile Prime of Flames düşük sistemlerde oynayabileceğiniz en başarılı roguelike oyunlarında biri. 

Prime of Flames
Prime of Flames
139,99
den başlayan fiyatlarla

düşük sistemlerde çalışan roguelike oyunlar

Enter the Gungeon

Enter the Gungeon, üç temel oyun mekaniği üzerine kurulmuş bir oyun. Bu temel mekanikler koşma, ateş etme ve takla atmaktan ibaret. Oyun, düşmanlar tarafından öldürülmeden bölümleri tamamlamayı hedefliyor. Her bölümde silah bulabileceğiniz gizli odalar bulunuyor. Ancak düşmanların sürekli sizi takip etmesi sizi bölümü hızlı bitirmeye zorlayabilir.

Oyunda üçü gizli olmak üzere toplam 4 karakter bulunuyor. Her karakterin kendine has özellikleri mevcut. Örneğin, Bullet adlı bir karakter, sağlık çubuğu tamamen şarj olduğunda sihirli bir kılıç saldırısı kullanabilir. Bu ve benzeri küçük oynanış mekanikleri oyunu eğlenceli kılan unsurlar arasında yer alıyor.

Enter the Gungeon
Enter the Gungeon
24,00
den başlayan fiyatlarla

her bilgisayar için roguelike önerileri

Loop Hero

Loop Hero, labirent tarzı harita tasarımları, eşya ganimetleri ve RPG unsurları ile inanılmaz keyifli bir roguelike bir oyundur. Oyunda çeşitli bosslar ve dövüş mekanikleri bulunuyor. Böylece seviyeler kendini tekrara düşmüyor ve sıkıcılaşmıyor. 

Loop Hero
Loop Hero
26,98
den başlayan fiyatlarla

Oyunun hikayesinde ise dünyanın zaman döngüsü bozuluyor ve ana karakterimiz zaman döngüsünü düzeltmeyi hedefliyor.