Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
190,09
den başlayan fiyatlarla
Palworld
492,12
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
787,59
den başlayan fiyatlarla
Düşük Sistem Gereksinimli PC Oyunları

Düşük Sistem Gereksinimli PC Oyunları

Sizi uzun süre oyalayacak düşük sistem gereksinimli bir oyun mu arıyorsunuz? Bilgisayar modeliniz ne olursa olsun oynayabileceğiniz en keyifli bilgisayar oyunlarını bu koleksiyonda derledik. 

Göz atılacak yüzlerce düşük sistem gereksinimli oyun var ama biz burada sadece en iyilerini konuşacağız. Bu listede hayatta kalma oyunlarında bulmaca platform oyunlarına, kendi zevkinize göre en az bir oyun bulacağınıza eminiz. 

En İyi Düşük Sistemli Bilgisayar Oyunları

Stardew Valley

Stardew Valley, çıktığı günden beri en iyi çiftlik simülatörleri arasında yerini aldı. Neredeyse gerçekçi bir dünyada geçen oyunda amacınız çiftliğinizi gelişen bir işletmeye dönüştürmek. Çiftliğinizde ekinler ekmeniz, hayvan yetiştirmeniz, eşyalar üretmeniz ve hatta kasaba halkıyla arkadaş olmanız gerekecek!

Harvest Moon veya Animal Crossing gibi oyunları seven herkes için harika bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Yalnızca PC’de değil, telefonunuzda veya tablet cihazınızda oynamak için  de rahatlatıcı ve eğlenceli bir şey arıyorsanız, Stardew Valley kesinlikle göz atmaya değer.

Stardew Valley
Stardew Valley
196,65
den başlayan fiyatlarla

Portal 2

Portal 2, tarif etmesi zor ama sevmesi kolay bir oyun. Oyunun mantığı oldukça basit, bir uzaylı laboratuvarındasınız ve portalları kullanarak çıkmanız gerekiyor. Oyun biraz yavaş başlıyor, ama bir kez alıştığınızda, yepyeni bir dünyanın kapıları açılıyor diyebiliriz. 

Portal 2’deki bulmacalar gerçekten eğlenceli ve zorlu. Bazı seviyelerin kolaylığı sinir bozucu olsa da cidden kafa yormanızı gerektiren seviye sayısı çok daha fazla. Eğer bulmaca oyunlarından keyif alıyorsanız, bilim kurgu ve bulmaca türlerini harmanlayan bu oyundan keyif almamanız mümkün değil. 

Portal 2
Portal 2
190,09
den başlayan fiyatlarla

düşük sistem gereksinimli bilgisayar oyunları

Undertale 

Undertale, hikaye ve karakterleri harika, oynanışı eğlenceli ve  keşfedilecek tarafları neredeyse sonsuz bir oyun. Bulmaca unsurlarını da içeren bu RPG’de canavarların yaşadığı bir yeraltı dünyasına düşen bir çocuk olarak oynuyorsunuz. Bu dünyayı keşfederken, hikaye boyunca ilerlemenize yardımcı olacak veya engelleyecek yeni arkadaşlar ve düşmanlarla tanışıyorsunuz.

Undertale
Undertale
327,97
den başlayan fiyatlarla

düşük sistemli pc oyunları

Terraria 

Terraria, Minecraft'a benzer olarak tanımlanmıştır, çünkü oyuncuların düşmanlarla savaşırken kendi dünyalarını bloklardan inşa etmelerine izin verir, ancak savaşa daha fazla odaklanır. Oyuncular, hayatta kalmak ve patronları yenmek için rastgele oluşturulmuş dünyalarda seyahat eder. Oyunda ilerledikçe yeni silahlar ve zırhlar toplayabilirler.

Madenleri kullanarak kendinize yeni silahlar, zırhlar ve üsler inşa edebilir, böylelikle düşmanlarınıza üstünlük sağlayabilirsiniz. 

Terraria
Terraria
163,84
den başlayan fiyatlarla

Disco Elysium

Disco Elysium, yakın gelecekte Los Angeles’ta cinayet soruşturması yürüten bir dedektif olarak oynamanızı sağlayan bir açık dünya oyunudur. Oyun, robotların insanların bazı işlevlerini üstlendiği kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor ve Blade Runner ve Ghost in the Shell'den büyük ölçüde ilham alıyor.

Disco Elysium, keşif tabanlıdır ve oyuncu bulmacaları çözmek ve hikayeyi ilerletmek için dünyadaki NPC'ler ve nesnelerle etkileşime girebilir. Oyunun kendisi, gerçekçi hava koşulları ve oynanışı etkileyen gündüz/gece döngüleri ile sizi dünyasına tam anlamıyla hapsediyor. 

Disco Elysium
Disco Elysium
155,61
den başlayan fiyatlarla

düşük sistem gereksinimli pc oyunları

Celeste

Celeste, Madeline adında bir kızın hikayesini konu alan bir platform oyunudur. Towerfall'ı yaratan ekip tarafından yapılmış bu bağımsız oyunda kaygı ve depresyon gibi derin ve gerçek unsurlarla yüzleşmeniz gerekiyor. Oyunda ilerledikçe, ana karakterin geçmişi ve şu an bulunduğu yere nasıl geldiği hakkında daha fazla şey öğreniyorsunuz.

Oyunun kendisi harika bir oynanışa sahip: zorlu ama imkansız değil ve her seviyeyi yenmenin birden fazla yolu var. Oyunun kendisi tek oturuşta bitirilebilir bir uzunlukta olsa da, maceraya devam etmek isterseniz alabileceğiniz çok sayıda ek paket bulunuyor. 

Celeste
Celeste
344,39
den başlayan fiyatlarla

düşük sistemli bilgisayar oyunları

RimWorld

Sizi bütün gece ayakta tutacak bir oyun arıyorsanız, Rimworld tam size göre. Rimworld, bir asteroidin çarptığı uzak bir gezegende hayatta kalan bir grup kişiyi yönetmeniz gereken bir bilim kurgu koloni simülatörü oyunudur.

Onları doğal afetlerden ve diğer tehditlerden korumanın yanı sıra duygularını ve birbirleriyle olan ilişkilerini yönetmeniz gerekecek.

RimWorld
RimWorld
472,47
den başlayan fiyatlarla

kolay indirilen pc oyunları

Dead Cells

Dead Cells, mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmaya çalışırken keşfetmeniz gereken canavarlar, tuzaklar ve ganimetlerle dolu bir zindanda geçiyor.

Dead Cells
Dead Cells
152,99
den başlayan fiyatlarla

Oyunda karakterinizin istatistiklerini ve yeteneklerini geliştirmek için kullanabileceğiniz ilginç silahlar, beceriler ve öğeler bulunuyor. Amaç, süre dolmadan veya düşman saldırıları tarafından öldürülmeden önce zindandan çıkış yolunu bulabilmek.