Düşük sistem gereksinimli Co-Op oyunlar

Düşük sistem gereksinimli Co-Op oyunlar

Arkadaşlarınız ile her PC'de oynayabileceğiz düşük sistem gereksinimli Co-Op oyunlar ile keyif dolu saatler sizleri bekliyor. Bu oyunlar ile çok eğleneceksiniz çok.

Doom efsanesi ile PC'de LAN sistemi ile başlayan çoklu oyunculu oyunlar, daha sonra Co-Op türüne evrildi. İnternetin gelişmesinden hemen önce patlayan bu tür, daha sonra online sistemler sayesinde milyonlara erişmeyi başardı.

Co-Op yani Türkçe'ye eşli oyunculu olarak çevrilen bu tür ile bir bölümü arkadaşlarınız ile oynamak oldukça keyif veriyor. Ancak son dönemde çıkan AAA yapımlar, sistem gereksinimleri ile PC'leri zorlayabiliyor. Biz de her PC'de oynayabileceğiniz düşük sistem gereksinimli Co-Op oyunları bir araya getiriyoruz. 

Fiyatı ile de uygun olan bu oyunlar ile arkadaşlarınızla keyif dolu saatler geçirebilirsiniz.

Her PC'de çalışan Co-Op oyunlar

Among Us

Among Us çıktığında maalesef ki tutmayan oyunlar arasında yer almıştı. Ancak geliştirici ekip yılmadı ve Twitch'in de sayesinde Among Us'ı 2020 yılında en çok oynanan oyunlar arasına sokmayı başardı. Vampir-köylü mantığına dayanan oyunda, imposter ve crewmate adı verilen iki farklı tür bulunuyor. Her oyunda rastgele verilen bu türlerden imposter olan, crewmate'leri öldürebiliyor.

Among us

Ancak imposter bir crewmate'i öldürürken çok dikkatli olmalı. Eğer yalan söylediği ve katil olduğu ortaya çıkarsa uzay gemisinden şutlanıyor. 7-8 kişilik bir arkadaş grubunuz varsa Among Us sizi sabaha kadar ayakta tutacak. Ancak bizden uyarması, bu oyun arkadaşlarınız ve hatta eşinizle aranızı bozabilir. Tecrübeyle sabittir. 

Among Us
Among Us
8,00
den başlayan fiyatlarla

Fall Guys

Fall Guys ismini Twitch'teki yayınlardan sıkça duymuşsunuzdur. Bir parkur üzerine kurulu olan Fall Guys'ta bitiş çizgisine ulaşmak için her şeyinizi ortaya koyuyorsunuz. Arkadaşlarınızı bile satma noktasına getiren Fall Guys, reflekslerinizi de geliştiriyor. Çünkü oyunda nereden ne zaman tuzağın çıkacağı belli değil.

Fall guys

Şu sıralar 3. sezonu başlayan Fall Guys, yeni parkurları ve mini oyunları ile oyuncuları kendine çekmeyi başarıyor.

Fall Guys: Ultimate Knockout
Fall Guys: Ultimate Knockout
38,00
den başlayan fiyatlarla

Left 4 Dead 2

Yılların eskitemediği Valve imzalı Left 4 Dead 2, zombi temasının oyun dünyasında kullanılmasında büyük rol üstleniyor. Arkadaş grubunuz ile üzerinize akın akın gelen zombileri avladığınız oyunda, çok dikkatli olmanız gerekiyor.

Left 4 dead 2

Eğer ekipten bir kişi bile olmadık bir hamle yaparsa gizli gizli gittiğiniz görev bir anda kaosa dönüşebiliyor. Çünkü sese karşı duyarlı olan zombiler bir anda etrafınızı sarıveriyor. Serinin üçüncü oyunu çıkar mı bilinmez. Ancak eski olmasına rağmen Left 4 Dead 2 hala taş gibi oynanıyor.

Left 4 Dead 2
Left 4 Dead 2
18,50
den başlayan fiyatlarla

A Way Out

Listemizi değeri bilinmeyen hunharca harcanan A Way Out ile devam ediyoruz. Electronic Arts'ın son yıllarda yaptığı en elle tutulur oyun olan A Way Out, Co-Op temasını hala ayakta tutan bir yapım.

A way out

Film tadında hapisten kaçış oyunu olan A Way Out'ta, arkadaşınız ile plan yapıp aynı mekanda farklı yerlerden gidiyorsunuz. Ancak oyun her noktada kesişiyor ve arkadaşınız ile bitmek bilmeyen bir maceranıyı derinlemesine yaşıyorsunuz. Eğer Co-Op türüne ilgi duyuyorsanız A Way Out'a mutlaka şans vermelisiniz.

A Way Out
A Way Out
199,00
den başlayan fiyatlarla

Gears of War: Ultimate Edition

Co-Op türünün konsollar patlamasını sağlayan ilk Gears of War oyunu Gears of War: Ultimate Edition olarak yenilenmiş grafikleri ile PC'ye de geldi. TPS türünün en başarılı örneği olan hatta oyun dünyasının TPS'ye geçmesini sağlayan bu oyun gerçekten bu türün bir başyapıtı. 

Gears of war: ultimate edition

Arkadaşlarınız ile yer altından gelen canavarları avladığınız ve aksiyonun sinematiklerde bile bir anlığına bile durmadığı Gears of War: Ultimate Edition tabiri caizse başınızı döndürecek.

Cuphead

Çizgi film tadında grafikler her zaman göze tatlı gelmiştir. Ancak Cuphead'i gördüğünüzde bu görüşünüz anında değişecek. 1930'lu yılların çizgifilmlerinden esinlenerek geliştirilen Cuphead, souls ile platform türünü başarılı bir şekilde harmanlayan Cuphead, tek başına oynayınca resmen bir işkence. Ancak oyunun co-op modunu açtığınızda oyun bir nebze de olsa kolaylaşıyor diyebiliriz.

Cuphead
Cuphead
31,00
den başlayan fiyatlarla