Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Lethal Company
186,94
den başlayan fiyatlarla
Palworld
483,99
den başlayan fiyatlarla
Prison Architect 2
774,57
den başlayan fiyatlarla
Dünyalarında Kaybolacağınız Oyunlar

Dünyalarında Kaybolacağınız Oyunlar

Hepimizin oynadığı yüzlerce oyun var. Bazen bu oyunların dünyası öylesine renkli, öylesine canlı oluyor ki o dünyalarda yaşayıp o atmosferin bir parçası olmak isteyebiliyoruz. Şu an bu durum her ne kadar gerçeklikten öte olsa da buna çok yakın birkaç alternatifimiz var.

En basitinden örnek vermek gerekirse Battlefield 2042 üzerinden verelim. BF 2042'nin oynanış fragmanını izlediyseniz zaten bizi ne tür bir kaos ortamının beklediğini biliyorsunuzdur. Capcanlı renkler, rekabetçi bir ortam ve saf bir savaş. Bir FPS oyunundan beklediğimiz her şey burada diyebiliriz. Kim böyle bir dünyayı, gerçekten içindeymiş gibi deneyimlemek istemez?

battlefield 2042

27 inç MSI Optix MAG274QRF-QD monitörü ile artık oyunların dünyasındaymış gibi hissedebilirsiniz. İsterseniz Red Dead Redemption 2’nin çorak topraklarında at koşturun isterseniz rekabetçi FPS oyunlarında silahlarınızı konuşturun. Arthur Morgan parmaklarınızın ucundaymış gibi adeta.

Optix MAG274QRF-QD
Optix MAG274QRF-QD

27 inç Ekran

165 Hz Yenileme Hızı

1ms Tepki Süresi

Quantum Dot Teknolojisi

Battlefield™ 2042
1.936,91
den başlayan fiyatlarla
Red Dead Redemption 2
1.935,72
den başlayan fiyatlarla

Her türden oyun için tasarlanmış bu monitörün ilk amacı, dediğimiz gibi oyuncuyu içine çekmek.

Şu ana kadar deneyimlediğimiz en geniş renk gamutuna sahip olan bu monitör adeta oyunlarımıza ekstra renk katmak için dizayn edilmiş. Bu noktada sRGB içerikler biraz fazla renkli gelebilir ama capcanlı renkler barındıran Journey, ABZU, The Witcher 3 ve elbette RDR 2 gibi devasa dünyalara sahip oyunlar MSI Optix MAG274QRF-QD ile 2 kat daha muazzam gözüküyor.

Journey
Journey
96,48
den başlayan fiyatlarla
ABZU
ABZU
175,17
den başlayan fiyatlarla
The Witcher® 3: Wild Hunt
The Witcher® 3: Wild Hunt
967,70
den başlayan fiyatlarla

red dead redemption 2

Oyunların elbette bu kadar üst düzey görünmesinin sırrı monitörün ince detaylarında yatıyor. Monitörün Rapid IPS özelliği, hızlı tempolu oyunlarda motion blur oluşmasını büyük ölçüde önlüyor ve aydınlatma optimizasyonu sağlıyor. Böylelikle hızlı karar vermeniz gereken anları en net şekilde görebiliyorsunuz.

hunt showdown

Dark Souls 3 veya Hunt: Showdown gibi karanlık atmosferlere sahip oyunlarda da tam ayarında bir aydınlatma ile oyun deneyiminizi üst düzeye çıkarıyorsunuz. Yeni nesil bir oyun olan STALKER 2: Heart of Chernobyl de yine bu monitör ile muazzam bir deneyim yaşatacak gibi görünüyor.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl
1.129,73
den başlayan fiyatlarla
DARK SOULS™ III
645,42
den başlayan fiyatlarla
Hunt: Showdown
613,13
den başlayan fiyatlarla

"Ben oyunlarda en ince ayarlara bile dikkat ederim!" diyorsanız GAMING OSD APP 2.0 ile monitörünüzün en ince ayarlarına kadar özelleştirebiliyor ve oyun deneyiminizi dilediğiniz gibi şekillendirebiliyorsunuz. Tekrar vurgulayalım: EN UFAK DETAYINA KADAR.

gaming osd 2.0

Şimdi de Valorant  veya CS GO gibi dünya çapında turnuvalara sahip rekabetçi FPS oyunlarını ilgilendiren özelliklere gelelim. İyi bir monitör oyun performansınızı gerçekten etkiler mi? Evet, gerçekten etkiler.

cs go

Rakiplerinizden çok daha hızlı bir şekilde tepki verebilmenizi ve oluşacak kritik durumu birkaç salise öncesinden farketmenizi ve ona göre aksiyon almanızı sağlar. Bu tarz oyunlarda 1 salisenin bile maç kazandırabileceğini hepimiz biliyoruz. MSI Optix MAG274QRF-QD modelindeki 165Hz yenileme hızı, 1ms tepki süresi ve NVIDIA G-Sync uyumluluğu ile bu bahsettiğimiz kritik 1 salise içinde kazanan taraf siz olabilirsiniz.

Valorant
Valorant
Ücretsiz
Counter-Strike: Global Offensive
Counter-Strike: Global Offensive
Ücretsiz

Aramızda konsol oyuncuları varsa ve konsol oyunlarından aldıkları zevki bir üst seviyeye çıkarmak istiyorsa; size bir haberimiz daha var. Bu monitör arkadaşımız, konsol modu ile konsollardan gelen 4K sinyalleri alabiliyor ve aynı zamanda HDR özelliğini de destekleyebiliyor. Böylelikle QHD ekranda bile en iyi konsol deneyimini yaşayabiliyorsunuz.

Optix MAG274QRF-QD
Optix MAG274QRF-QD

27 inç Ekran

165 Hz Yenileme Hızı

1ms Tepki Süresi

Quantum Dot Teknolojisi

HDR ve Quantum Dot teknolojisi, oyunları en canlı renklerde görmenizi sağlıyor. Dahası, sinema standartlarındaki DCI-P3 renk gamutunu da destekliyor. Derin atmosferlere kapılmak isteyenler için birebir. Aşağıdaki an geldiği zaman kimin tüyleri diken diken olmadı ki?

god of war ps4

Biz bu oyunların dünyasına fena kapıldık. Belki gerçekten o dünyalara giremedik ama girmiş kadar olduk desek yeridir. Bu koleksiyonumuzda da “Keşke dünyasında gezinebilsek!” dediğimiz ve atmosferlerine hayran olduğumuz oyunları derledik. Üstüne bunu onlarca ödül almış bir monitör ile de taçlandırdık. Yüzlerce saat oynadığımız oyunları bir de böyle gördüğümüzde ufkumuz genişledi.