Kategoriler

Öneriler

Lunch Lady
10,50
den başlayan fiyatlarla
Bendy and the Ink Machine
32,00
den başlayan fiyatlarla
Beyond The Wire
55,00
den başlayan fiyatlarla
Birden Fazla Sona Sahip Oyunlar

Birden Fazla Sona Sahip Oyunlar

Günümüzde birçok farklı video oyunu tek bir finale sahiptir. Oyuncular olarak bizler de bu tip video oyunlarını çizgisel veya daha açık bir şekilde oynarız, en sonunda da aynı sona ulaşırız. Yine de bazı oyunlar bu şekilde hareket etmiyor ve 1'den fazla final bulunduruyor.

Bazı oyunlar, finaldeki bir seçenekle olayları değiştiriyor, bazıları da oyun boyunca yaptığınız seçimleri göz önünde bulunduruyor. Durum ne olursa olsun, bu yazımızda birden fazla sona sahip oyunlardan bahsedeceğiz.

The Witcher 3: Wild Hunt

Hem kalite, hem de birden fazla son olsun istiyorsanız, ilk olarak The Witcher 3: Wild Hunt oyununa yönelmeniz gerekiyor. CD Projekt RED, The Witcher 3: Wild Hunt oyununun bazı önemli noktalarında yaptığınız seçimleri göz önünde bulundurarak, farklı sonları sizlere sunabiliyor. Aynı zamanda oyunda yine seçimlerinize göre farklı olaylar da yaşanabiliyor. Yani, her şey sadece farklı finallerden ibaret değil.

Witcher 3 wild hunt oyun

The Witcher® 3: Wild Hunt
The Witcher® 3: Wild Hunt
59,99
den başlayan fiyatlarla

Undertale

The Witcher 3: Wild Hunt oyununda olduğu gibi Undertale oyununda da seçimlerinize ve aksiyonlarınıza bağlı olarak farkı finaller görebiliyorsunuz. Hatta, oyunda gizli bir final de bulunuyor. Bu finali açabilmek için oyundaki herkesi öldürmeniz gerekiyor. Böylece, oldukça ikonik bir bölüm sonu canavarı ile karşı karşıya gelebiliyorsunuz. Yalnız, kendisinin oldukça zor olduğunu şimdiden söylemek isteriz.

Undertale

Undertale
Undertale
18,00
den başlayan fiyatlarla

Detroit: Become Human

Eğer attığınız her adım bir farklılık oluştursun, final gerçekten elinizde olsun istiyorsanız, Detroit: Become Human ile tanışın. Bu oyunda sayısız seçim bulunuyor. Sadece diyalog seçimleri değil, aksiyonlarınız bile hikayede hem anlık olarak, hem de gelecekte farklılık yaratabiliyor. Bu sayede, birbirinden farklı şartlar altında, birbirinden farklı finaller görebiliyorsunuz. Türü sevenler için Detroit: Become Human, kesinlikle oynanması gereken oyunlardan bir tanesi.

detroit become human oyun

Detroit: Become Human
Detroit: Become Human
129,00
den başlayan fiyatlarla

Life is Strange

İki genç kızın fantastik hikayesinin konu alındığı Life is Strange, diyalog seçimlerini ve gerçek üstü temasını ele alarak, oldukça güzel bir deneyim yaşatabiliyor. Life is Strange, Detroit: Become Human kadar farklı final sunmuyor. Ayrıca, diyalog seçimleri de finali direkt olarak etkilemiyor. Sadece tek bir seçim, iki farklı finalden bir tanesini görmenizi sağlıyor ama yine de bu oyuna mutlaka şans vermeniz gerekiyor.

Life is strange oyun

Life is Strange - Episode 1
Life is Strange - Episode 1
Ücretsiz

Five Dates

COVID-19 sayesinde herkes eve kapandı; dijital buluşmalar ve o şekilde doğan dijital ilişkiler oldukça arttı. Five Dates de tam olarak bu olayı konu alan bir interaktif film/oyun. Bu filmde, karakterimizin ne söyleyeceğini ve ne yapacağını biz seçiyoruz ve 5 farklı ilişki üzerinde ilerleyip, doğru kişiyi bulmaya çalışıyoruz. Ayrıca tahmin edebileceğiniz gibi bu interaktif filmde de bolca farklı son bulunuyor.

Five dates steam

Five Dates
Five Dates
22,00
den başlayan fiyatlarla

Daha fazla interaktif film/oyun istiyorsanız

Gelecekte geçen bir maceraya adım atmak istiyorsanız: The Complex

Sıradan bir gece bekçisinin nasıl bir hırsız olduğunu gçrmek istiyorsanız: Late Shift

Late Shift
21,00
den başlayan fiyatlarla
The Complex
15,40
den başlayan fiyatlarla