Sadece RESMİ sitelerin oyun fiyatlarını karşılaştırır
Kategoriler

Öneriler

Compass of the Destiny: Istanbul
99,59
den başlayan fiyatlarla
Marvel's Spider-Man: Miles Morales
439,12
den başlayan fiyatlarla
Football Manager 2023
699,00
den başlayan fiyatlarla
High on Life İnceleme

High on Life İnceleme

Rick and Morty'nin yaratıcılarından Justin Roiland, High on Life’ın arkasındaki beyinlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. İnsanları uyuşturucu olarak kullanmak isteyen bir uzaylı kartelinin gezegeni istila ettiği bu hikayede, ‘Daha saçma ne olabilir’ dediğiniz her an, daha saçma şeyler oluyor.

Kenny ve kahramanca konuşan silahlardan oluşan Garmantuous çetesini kurtarması gereken kahraman olmaya hazırsan, oyunu incelemeye başlayabiliriz. 

5Ortalama
  • Harbiden komik bazı şakalar
  • Dünya ve karakter tasarımı
  • Kısa, kolay, keyifli oynanış
  • Düşman ve silah çeşitliliğindeki azlık
  • Bitmiş hissettirmiyor
  • Mizah bir yerden sonra insanı bunaltıyor

High on Life Hakkında Bilmeniz Gerekenler

High On Life
High On Life
92,00
den başlayan fiyatlarla

Oyunun Hikayesi

High On Life, uzaylı bir uyuşturucu karteline karşı savaşan, herkesin Ödül Avcısı dediği isimsiz bir kahramanın hikayesidir. Kartel, Dünya'daki her insanın yakalanmasını ve diğer uzaylıların gelişmiş makineler aracılığıyla kullanabileceği bir uyuşturucu madde olarak satılmasını istiyor. High on Life'ın hikayesi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve karakterleri daha iyi tanımak için High on Life Hikayesi içeriğimize göz atabilirsiniz.

Oynanış

Oyunda birbirinden farklı bir sürü konuşan silah kurtarabilir ve kozmosun şimdiye kadar gördüğü en ölümcül tehdite karşı koymak için onlarla güçlerinizi birleştirebilirsiniz.

High on Life’taki dövüş bazen -özellikle de oyuna ilk başladığınızda- oldukça zorlayıcı gelebilir, ancak daha fazla silah kazandıkça ve oyunda vakit geçirdikçe giderek kolaylaştığını hissedeceksiniz. Asıl sıkıntı işin dövüş kısmından öte, düşmanlarda desek yeridir. Düşmanların çoğu karşılaşmada tamamen aynı hissettiriyor ve çeşitliliğe dair herhangi bir fark sinir bozucu derecede nadir karşınıza çıkıyor. Durum böyle olunca da karşınıza çıkan düşmanlarla eğer savaşmak zorunda değilseniz hiç bulaşmadan yanlarından dolandığınız hale geliyorsunuz çünkü ekstra 20 dakika tamamen aynı kombatın üzerinden geçmenin hiçbir anlamı veya eğlencesi olmuyor. High on Life, bazen yolun yarısında fikirleri tükenmiş ama oyunu yine de bitirmişler gibi hissettiriyor. 

high on life oynanır mı

Hadi çeşitliliği geçtim, çünkü bu her oyuncu için bu kadar belirliyici olmak zorunda değil. Ama High on Life birçok teknik kusurdan da muzdarip. Genel aksamaların yanı sıra donup kalan düşmanlarla da karşılaşırsınız, bir çift uçan düşmanın duvarda sıkıştığını da görürsünüz, o duvara siz de sıkışırsınız gibi sıkıntılar mevcut. Oynamayı engelleyecek kadar sıklıkla yaşanmasa da, oyunu hali hazırda sevmek için alan ararken üstüne bir de bugların olması tuzu biberi oluyor. 

High on Life Komik mi?

Oyunun Rick and Morty’nin yaratıcısı tarafından geliştirildiğini yüz kere söylediğimize göre akıldaki en büyük sorulardan birini yanılma zamanı geldi. Bu oyun gerçekten Roiland’ın diğer yapımları kadar komik mi?

Genel olarak, evet. Özellikle yaratıcıların Rick ve Morty'den veya diğer eserlerinden mizah anlayışına aşina iseniz. Tüm sözlü kaos içinde kesinlikle komik anlar var. Yazarlar, G3'ün izini sürmenize yardımcı olan ödül avcısı Gene gibi karakterlerle oyuna derinlik ve mizah katıyor. Ancak, her şaka çok iyi yazılmış değil ve şakalaşma belli bir noktadan sonra can sıkıcı olmaya başlayabiliyor.

Ayrıca oyundaki herkes çok konuşuyor. Karşılaştığınız neredeyse tüm NPC'ler, komik olmayan fıkralar kitabı veya eş anlamlılar sözlüğü yutmuş gibi dur durak bilmeden sürekli konuşuyor. Bazı insanlar High on Life'ı son derece komik bulacaktır, ancak geri kalanının rahatsız olabileceğini hayal edebiliyorum. 

Grafikler

Evrendeki detaylardan yaratıkların tasarımına kadar ortamın her bir bileşenine harcanan çaba çok etkileyici olduğundan, grafikler konusunda High on Life bizden tereddütsüz bir tam puan aldı. Oyunu bir çizgi film mini dizisi olarak izlemek inanılmaz keyifli olabilirdi. Haritadaki her taş, bitki, boru ve ızgara üzerine düşünülerek tasarlanmış ve dünyaya cuk diye oturuyor. Silahlar, ekranda çok az yer kaplamasına rağmen oyuna duygu ve gerçekçilik katmayı başarıyor.  

high on life inceleme

High on Life Oynanır mı?

High on Life, çok sayıda kusura ve oyunun akışındaki garipliklere rağmen, ara sıra potansiyel vaat eden anlar sunuyor. Bu yüzden High on Life’ın devam oyununun geldiğini veya bu oyunun parlatılıp geliştirildiğini görmek isterim. Şu haliyle High on Life, "farklı"nın her zaman "iyi" olmak zorunda olmadığının bir örneği gibi duruyor ve kesinlikle oynanmalı diyebileceğimiz bir oyun hissi yaratmıyor. 

High On Life yayınları